Споделена история от Други

Влизат ми в Skype
Здравейте :) От много време ми влизат в скайп и ми четат всичко, което си пиша. Ужасно неприятно е :Х :((( Човекът, който го прави, сам си ми каза и просто не знам... МОЛЯ ВИ, кажете ми какво да направя, че да не може да ми чете повече? Едва ли ако си променя паролата ще стане, защото и преди съм пробвала така и пак продължаваше. Има някакъв друг начин да влиза и да чете, но не знам какъв е. Много съм се чудила, но не знам. МНОГО Е ВАЖНО, кажете ми какво да направя, че да не може да ми влиза повече в скайпа :(((

Коментари

1.   Направи си нов скайп и го дай само на абонатите, които са ти важни. А възможно ли е този човек просто да те шантажира?

2.   Много ясно, че ще си смениш паролата и ползвай такава от поне 14 символа като има в нея и букви и цифри, както и главни/малки букви!

3.   Направи си нов акаунт (т. е. нов username И нова парола) и НЕ МУ КАЗВАЙ!!! Свържи се с контактите си пак и изтрий или просот спри да ползваш стария акаунт (не забравяй първо да си запишеш usernames на контактите си!!! )! Като правиш новия НЕ СИ ДАВАЙ НИКАКВИ ЛИЧНИ ДАННИ като пълно име, местоживеене, телефон, имейл и прочие, остави всички полета ПРАЗНИ, за да не те открие този нахал, дето се мисли за много умен!!!

4.   Влизаш сменяш си паролата на скайпа и след това и парола на емайла с който си регистрирана и няма да имаш повече този проблем. Ако няма паролата на емайла няма и как да влиза в скайпа

5.   Ще се опитам да ти помогна. Значи, ако искаш си препиши някъде всички абонати, които имаш и си блокирай скайпа ( ако може да се направи такова нещо изобщо ) Направи си нов скайп и не казвай на този човек за него. Ако искаш си смени и имейла. :) Надявам се да съм помогнала поне малко.

Ж, 15

6.   Просто е - смени си паролата! Няма как да я налучква всеки път

7.   Смени си скайпа, или си трий хронологиите.

9.   Виж да не би да влизаш автоматично в акаунта си. Тъпо е, но се случва. Вариант 2, инсталирал е на компютъра ти троянец/keylogger. Пусни антивируса да се обнови и да сканира всичко, без значение колко време ще отнеме. В краен случай, преинсталирай операционната система.

10.   той ти чете логфайловете без да ти знае паролата с програмката skypelogview - има директория на скайп в твоя компютър, папка с историята, която тази програмка я разкодира и му излиза целият чат, нещо като телефонна разпечатка, цялата история на скаипа откогато е инсталиран, така че и да смениш паролата е все тая, тя е хакерска програмка, отключва всеки акаунт, също може и да използва keylogger програми, които записват информацията от клавиатурата, както и програми за отдалечено влизане в компютъра -VNC, teamview, logmein, radmin i t. n. Skypelogview се намира в сайта nirsoft. net. Преинсталирай windowsa, компютъра, винаги след сърфиране в интернет трии историята с програмата ccleaner, тя трие всички временни файлове от сърфиране, чатене от всички браузери, сканирай за шпионски програми, вируси, някои от програмите за влизане в компютъра не се виждат, те са вневидим режим стелт, използвай зашитна стена, най -добре хардуерната на рутера. Използвай функцията Битлокер(Bitlocker) на Windows 7, 8 да заключваш папките, така не може да ги отваря. Нищо не е сигурно в Windows, така, че трябва да внимаваш. Това е обшо взето накратко.

11.   От авторката : сигурна съм, че не ме шантажира, и преди е правел така, човекът няма да казвам кой е но го познавам и ми е казвал дума по дума което съм си писала, преди го е правел също и знам, че не си въобразявам или измислям т. н... Тогава също пробвах със смяна на паролата, всеки път си я сменях и няма как да е от нея тъй като как просто всеки път ще познава паролата, не е това, някакъв друг начин има, но не знам какъв... разбера ли самоо... и да си сменя скайп името той пак може да чете...
Номера 9 и 10 : Мисля, че информацията ви ми помогна и съм ви много благодарна наистина :) сега написах в търсачката keylogger и видях, че има инсталирано на компа ( обаче човекът, който ми чете в скайп, чете не само от този комп, а и от другаде.. Как да предотвратя това да ми чете от скайпа и от друг компютър? не съм много на "ти" с всичко в компа и ще ви помоля стъпка по стъпка да ми кажете къде да влезна, какво да натисна, за да деинсталирам този keylogger и щом го деинсталирам, после ще има ли пак как да ми чете?
Номер 10, както казах, не съм на "ти" с всички тези неща и е почти все едно на китайски ми говориш какво да направя ;д смисъл че не знам как се правят половината неща сигурно.. Ако ми отделиш времето да ми помогнеш, ще ти бъда УЖАСНО БЛАГОДАРНА :)))
Моля ви, помогнете ми да предотвратя това да ми чете повече каквото си пиша в скайп :(

12.   Авторке, прави каквото правиш, но знай, че това е БОЛЕН ЧОВЕК! Колкото по-бързо се отървеш от него във всеки един смисъл - толкова по-добре за тебе!

13.   Номер 10 е коментирал много добре!
Авторке, ако не може да го направиш, намери някой да го направи вместо теб.
Само ще ти кажа, внимавай къде си отваряш скайп. Може другия комп. да е заразен, не твоя!
Макар че най-вероятно е твоя.
Винаги когато отварям скайп, поща на чужд компщтър си сменяй паролите, така правя аз.

14.   Пак съм 13.
Скайп позволява да имаш няколко отворени клиента едновременно, например на комп. ти, на телефон и на още един комп.
Така че да хване паролата и ще може да чете, няма значение къде си. и от къде чатиш.
Намери приятел, който поне малко разбира, пускайте дълбоко сканиране с антирусните, още сканирания с други порграми. Препоръчвам kaspersky rescue disk и malwarebytes. Отнема няколко часа.
После си смени всички пароли!!!
Паролите - поне 3 използвай. За пощата и например за онлайн банкиране - една. За скайпа друга. За останалото трета.
Номер 10, какво мислиш по въпроса?

15.   Авторката : Проблемът е, че няма как да се оттърва, затова именно ви моля за помощ да направя така, че да предотвратя да ми чете повече...

16.   Авторката : охх, не знам какво ще правя, нямам или поне не се сещам кого да помоля точно за това дето да е по-навътре с тези неща.. Затова моля някой да ми каже как да се оправя сама :Х.... Трябва да направя така, че да не ми чете повече.... Иначе смених си паролата на пощата и скайпа, изтрих и каквото намерих Keylogger i skypelogview в компа ми, от който тоя чете, друго не мога за сега без да ми обяснят подробно как става.. Мисля, че чете и от друг комп, през който не съм си влизала в скайп.. Сега дори да проработи каквото направя, не знам дали ще разбера, зашото той няма да си каже пак дали е чел или не.. Ах, как искам да го направя на нищо.. Номер 10 е обяснил много добре и ти 13, но за да се справя тъй като не се сещам за някой, който да викна за тази работа, е нужно стъпка по стъпка всичко да ми се каже как да направя, че съм зле с тия работи ;д
Благодаря на отзовалите се до сега, надявам се и на отговори на това съобщение.. :)))

17.   Ами като не можеш сама има сервизи в града в който се занимават с такива неща. Преисталации и всякакви такива неща. Занасяш компютъра там плащаш и си го вземаш като чисто нов. Ако можеше да се свържа с теб по някакъв друг начин като скайп може би щях да ти помогна тук е малко трудно да ти се помогне. Всичко е възможно дори и от айпи адреса да те следи, абе вари в някой сервиз едва ли ще струва много

18.   ако чете само от твоя комп, си сложи някаква по-дълга парола на уиндоса, така, че въобще да не може да ти пусне пцто.
ако чете от друг комп, много вероятно ти е инсталирал троянски кон.
троянците имат много често 2 файла:
единия е "сървър", той се инсталира на твоя комп,
другия е "клиент" той се инсталира на неговия.
с клиента той получава всичко, каквото му праща сървъра.
сървъра съдържа и кейлогър с който прихваща пароли, текст, всичко каквото пишеш и не само по скайп, а във всички програми. освен това сървъра може да прави снимки на десктопа ти, така, че той може да види с какво точно се занимаваш в момента, на какви сайтове ходиш и т.н.
тези троянци могат да му дадат пълна информация и дори е възможно, той просто да си пусне програмката и да те гледа в реално време как отваряш и затваряш прозорци, с кой си чатиш и т.н. като във филм.
ако имаш камера, той може да има достъп до камерата ти и да ти прави снимки докато стоиш пред пцто !
също може да ползва микрофона и да те подслушва.
моя съвет е:
инсталирай си антивирусна програма, аз ползвам comodo, но има и много други.
http://antivirus.comodo.com/
http://free.avg.com/eu-en/homepage
http://www.bitdefender.co.uk/solutions/free.html
http://www.zonealarm.com/security/en-us/zonealarm-free-antivirus-firewall.htm

можеш да си скенираш компа и с онлайн антивирус:
http://www.bitdefender.com/scanner/online/free.html
http://www.eset.com/us/online-scanner/

пусни ги да скенират компютъра ти изцяло.
ако нищо не се намери, може да инсталираш втора, трета, четвърта, за да тестваш и да си сигурна дали е от това. не забравяй да махнеш старата програма, преди да инсталираш нова. две антивирусни не работят добре на едно пц. също така направи и ъпдейт на програмките, за да си сигурна, че ще разпознае вируса. това не са трудни операции, ако се вгледаш внимателно в менютата, ще се оправиш и сама.
след като скенираш компа пиши да кажеш да ли е имало троянец/вирус и да ли си го изчистила, или ако не , да видим дали може да помогнем с друго.

19.   Авторката : Номер 18, доста дълго е всичко и ще отнеме доста време сигурно, дано да успея да го напрая, но е и много изчерпателно и се надявам като го направя да проработи и да не може повече да ми чете.. Иначе няма как да не ми ползва компа, така че просто трябва да махна всичко от компа си, което му помага да чете.. Само не знам какво ще правя ако чете и от другия комп, през който не съм си влизала в скайп.. Няма да го правя всичко това днес, понеже нямам толкова време, но ще гледам възможно най-скоро да го направя и се надявам да свърша работа :))) Много ви благодаря, хора, ще пиша пак какво е станало :)))

20.   Авторката : Здравейте отново! ... За съжаление пиша пак с лоши новини.. Ще кажа, че човекът, който ми влиза в скайп е брат ми и като говорихме с него ми обясни, че го правел, защото не съм споделяла, не знам си какво един куп глупости.. казах му щом толкова иска да знае, да ме пита а не да ми рови в личните неща.. Не знам просто как да го откажа да ми влиза.. Дори да имам собствен лаптоп, пак каза, че ще ми влиза и ще може да ме "проверява".. Как ги прави тия неща, Боже? ! Съсипва ме направо, каквото и да му казвам като човек, че не е правилно това което прави, че щом иска да знае нещо за мен да ме пита и ще му разкажа, той пак не спира да ми влиза в скайп и да ми чете нещата.. има лични неща между мен и определени хора, които ги казват само на мен и са си между нас а той чете всичко.. брат ми е, но не ми пука - дано Господ му го върне тъпкано всичко това което ми причинява.. Омръзна ми все да гледам да съм човечна и не му правя такива мръсотии но как да бъдеш човечен с такъв човек? Не искам да бъда лоша , но не ми оставя избор.. Нещастник.. Измъчва ме ужасно като знам че чете всяка дума която си кажа с някого и не мога да имам грам лично пространство... оооооххххх ;((( Моля ви, помогнете ми...