Споделена история от Други

Хората са на изчезване!
Мъртво е бе...няма го ти казвам....Не бие. Не обича. Не плаче. Не чувства. Не боли...сърцето. Няма го. Сега в гърдите си нося парче безжизнено месо. Мога спокойно да бръкна и просто да го извадя. Няма да има разлика. Искаш ли? Искаш ли да го направя за теб? Прав си, защо ти е? Кому е нужно нещо толкова грозно и обезобразено? Нещо така безполезно.И на мен не ми трябва вече...Сега ще съм от онези хора, които просто не разбират болката и сълзите. Не разбират любовта и чувствата. Ще съм просто кукла без душа. Една от многото.

И знаеш ли кой ми причини това? Аз ще ти кажа, не гадай. Хората! Хората го направиха...Жестоки създания са те. Изпитват удоволствие от това да измъчват, да рушат и унищожават. Каква ирония...,а обвиняват животните, че били жестоки и убивали без жал.

Всеки ден убиваме човешкото в себе си и в другите. И смятаме, че това е признак на сила, че така трябва, за да оцелееш. И какво? Накрая живеем сред неща...да точно така... "неща" ...., които само приличат на хора, но всъщност са празни, жестоки, безчувствени създания. Не, това не са хора... Хората, приятелю, са на изчезване.

Коментари

1.   Клишета, безмислици.... Хора, докато вие се самосъжалявате, живота ис тече и се случва, и минава ПОКРАЙ ВАС...

2.   Страхотно! :)

3.   О, напълно съм съгласна - хората са на изчезване. Вчера се нагледах на безброй клипове на една група момичета, които с удоволствие мъчеха животни, сядаха върху зайци и изкормяха котета! Това хора ли са?

4.   Хахах.. Добро писание, добър изказ, кефи ме..

Обаче, как сте ми смешни всичките, като седнете да ми ревете, че от утре ставате бездушни, няма да знаете какво е сълза и т. н..

Не за друго, а защото хич не ви е ясно през какво трябва да преминете, за да стигнете до мига в който, наистина няма сърце, няма сълзи, има само едно приемане. Някой си тръгнал - приемаш го. Някой умрял - поглеждаш тъжно, приемаш го.

Само да знаехте за какво мечтаете!

5.   еее, хайде, хайде, звучиш като от сапунка. хората правят това, което им позволиш. народът още го е казал: "каквото сам си направиш, никой не може да ти направи".
сигурно и преди 2000 години са говорили колко са лоши хората и как светът не отива към добро. я по-ведро! каквото и да се е случило, ще отмине.

6.   Напълно си прав/а

7.   Каква полза носят такива сърцераздирателни изповеди и на кого? Мисля, че само влошаваш състоянието си като си повтаряш тези... мисли и душевни състояния.