Споделена история от Други

Котенцето ми почина
Здравейте!
Аз съм момиче на 14 години и загубих другарчето си.
Мъри беше на 9 месеца и почина преди 2 дена, защото падна от 7 етаж. Беше ужасно, не желая да си спомням как политаше надолу. Но момента изплува в мисълта ми.
Не мога без нея, не зная как да продължа напред.
Моля ви дайте ми съвет да облекча болката си.
Дори и но най-големия си враг не пожелавам да му се случва такова нещо.
Болката ми е голяма....

Скъпо ми коте, нямам думи да ти кажа колко много те обичам и колко много ми липсваш. Аз винаги ще те нося в сърцето си и семейството ми също. Бог да те благослови! Където и да си сега, сърцето ми е с теб! Вярвам че си на по-добро място

Приятели, едно от най-хубавите неща в живота е да се намерите спътник в лицето на животинче, което става част от живота ви. Нека да станем по-добри, състрадателни и да имаме очи за света около нас.
Обичам те! Мъри

Коментари

3.   здравей! на мен ми се е случвало същото. имах две котки - мъжка и женска, а на село гледахме много котки, но имаше една, която си беше, , моя'', а също и едно от кученцата се водеше, , мое''. когато бях малка, още преди да тръгна на училище. също иах такова коте на село. та от всички животинки, които си бяха само, , мои'', жива остана само едната котка. всички други починаха, така че съм преживяла вече това. бъди силна и знай , че котето наистина е на по-добро място, защото душата му е чиста.

4.   Съжалявам за загубата ти, миличка. Изживей си билката, а после помисли да си вземеш ново животинче. То няма да заличи болката ти, но грижите за него ще ти осигурят позитивните емоции, от които се нуждаеш.

5.   Представи си на мен какво ми е, моята Лъки умря на 14 години

6.   Съжалявам за котенцето. То винаги ще е с теб, защото животните също има души.

в.

8.   Съжелявам за загубата ти.

9.   Първо - съжалявам за загубата ти! Тежко е и няма какво да се каже за съвет, ще трябва да мине време, за да го преодолееш. И може би да си вземеш друго животинче. Но всеки път, когато прочета за умряло или осакатено коте, което е паднало от прозореца, нещо бясно се надига в мен. Защо хората не могат да разберат, че котката, колкото и да е грациозна, също е подвластна на гравитацията? ! Защо оставят прозорци и тераси отворени, без надзор? Ти си още малка, може би родителите ти са виновни, но помни - никое коте не е застраховано от падане. Прозорците никога не трябва да се оставят отворени без надзор, ако нямат решетки или стабилни комарници. Това е наша отговорност - ние сме стопаните им, те разчитат ние да ги пазим, за да не им се случи нищо лошо. Моля те, не допускай същата грешка, ако си вземеш отново коте. Те нямат девет живота и костите им не са от каучук. Пазете си животните, за да не се стига до такива теми, моля ви! Не е толкова трудно да се монтира един здрав комарник и да се следи котето да не излиза на прозореца и терасата, а това може да спаси живота му!

10.   Мила, моите най - искрени съболезнования!