Споделена история от Други

Воля да се променя и защитя себе си
Аз съм момиче на 22г. и от дълго време се чувствам като попаднала в черна дупка. Студентка съм, би трябвало да съм се дипломирала вече, но заради депресивни състояния, тревожност и проблеми с алкохола, заради не взети изпити ми се наложи да презапиша. Истината е, че никога не съм искала да уча това, записах го заради родителите си и сега не ми е никак интересно което тотално ми изгубва мотивацията. Способна съм да чета с часове и дни когато е нещо което ми привлича вниманието, но иначе просто не мога да се концентрирам. Освен това страдам от хранително разстройство, булимия, което допълнително ме натоварва ужасно.
Наистина ми писна от цялото прекаляване с алкохол, лошото хранене, депресивните състояния и целия този ад.
Не знам какво да правя с живота си и на къде да се насоча. Когато изпитам страст към нещо, всички ми казват, че е безсмислено и не за времената в които живеем. Да се насоча към нещо по практично, защото другото не се търси и цени.
Аз бих искала тази година (която трябва да ми е последна) временно да прекъсна с университета и да се готвя за всички 12 изпита които имам да вземам, едновременно с това да си намеря и някаква работа. Искам да спра да пия (не, е задължително някой да ми го казва за да знам че съм алкохоличка от седем години), да работя над себе си, да се науча да се храня правилно, да оправя забутаното си образование, да намеря нова компания с не толкова пагубно влияне над мен. Искам да развия потенциала си, да бъда смела и да градя и творя живот който искам.
Но проблема е, че съм страхливка, твърде чувствителна и не мога да се справя с околните и тяхното мнение. Родителите и семейството ще са в негатив (за образованието), чувствам че околните гледат на мен като един вид провал, както и се чувствам а на мен просто ми се иска някой да повярва в мен. Имам нужда от коренна промяна на себе си и живота който водя, понеже се убивам сама малко по малко.
Моля кажете си мнението и съвет как да съм по смела и да отстоявам себе си. Писна ми от целия страх и притеснение в които живея...

Коментари

1.   Нямам пари за алкохол и глезотии, иначе сякаш чета за себе си. Дори не станах студент, нямам куража да се срещам с хора. Всичко ме отблъсква толкова много, че мисля да сложа край на живота си.

2.   Желанието ти заслужава адмирации. Искам само да ти кажа да не разчиташ на нечия подкрепа. Звучи много благородно да помогнеш, много мераклии се спускат, но повечето в крайна сметка хранят собственото си его. Човекът, който може да те измъкне, си самата ти. При много голямо желание, и, възможно, помощ от специалисти (не родители, не приятели и не непознати хора) всичко ще се оправи. Вярвай в себе си и се бори за живота си! Аз ти желая успех!

3.   Всичко лошо идва от страха. Страх дали ще те харесат, дали ще успееш, страх да не разочароваш родителите си. Но ако ти си щастлива и твоите родители ще са щастливи. Какво точно те влече и искаш да учиш? Какво учиш сега? Имаш ли допир до хора, които се занимават с това което ти харесва? На родителите ти може да им се струва глупаво, но ако намериш хора, които споделят интересите ти, ще ти покажат, че не са безсмислици.
А кога пиеш? По пейки с приятели? По барчета и барове или сама у вас?
Ако пиеш в компания, поръчвай си вода, кола или сок. Ако пиеш сама у вас, не отивай да си купуваш.
Адски си млада и живота е пред теб! Опитай да правиш това което искаш, ако се провалиш, нищо не е загубено! :)
Не си на 50. Всеки ден имаш нов шанс. :)

4.   Подобни решения, които определят живота ни са винаги трудни, но моят съвет е да следваш плана, който си описала. Не толкова защото той е перфектен, а защото явно това би ти дало увереност и воля да продължиш напред.

И това, че се страхуваш от мнението на околните е само още една причина да го направиш, защото когато веднъж събереш смелост да го направиш, ще се почувстваш господар на собствения си живот и чак тогава ще си свободна да го градиш според собствените си виждания.

Твоята преценка е винаги най-точна, когато става дума за живота ти, и дори понякога да води до лоши последствия, това ще ти позволи да си вземеш поука, за да стане още по-точна. Затова просто им кажи какво си решила и им обясни, че си преценила, че така ще е най-добре.

Sage

5.   Ти вече си открила и признала проблемите си. Знаеш какво искаш, а това е най-трудната част, а ти си я минала. Остава просто да действаш. Живота си е твой, ти го живееш, не родителите ти, не компанията, а ТИ. Ако ти е толкова трудна си намери психолог, диетолог, запиши се в групаза анонимни алкохолици. Запиши това, което искаш да учиш, с което искаш да се занимаваш. Просто действай, вземи живота си в свои ръце.

7.   Леле все едно описваш това през което аз минах с малки разлики...
Университета, прекъсванията, алкохола, деперсиите
проблеми с здравето, невъзможността да се средоточавам
както и мечтите ми свързани с "нереални" за това време ценности.
Само че аз съм мъж на 23 и мисля че излязох от кризата в която бях.
Иска ми се много да ти помогна но в сайта не позволяват
обмен на данни а няма как да ти напиша всичко тук...
Ако все пак решат че могат да го направят ще оставя скаип или маил в следващ пост.
ще следя историята ти, но ако нямам възможност да ти помогна - искам да ти кажа само че всичко зависи от теб
и от това дали ще продължиш да бъдеш пораженчески настроена или ще започнеш да се бориш.
Успех

8.   Не четох коментарите ти но според мен това че си открила проблемите си е голяма стъпка напред!!! Следващата стъпка е да се бориш. Не разчитай на хора. Най-големите спортисти като Мохамед Али примерно казват че тайната на техния успех е вътпешната сила. Вътрешната мотивация. Аз съм я открил-да не кажа че съм се родил с нея-и съм много щаслив. Откриеш ли няма да имаш спирачки!

Не слушай ваще. Родителите си бутат мнението без никой да иска да ги слуша.

Дъ Бест