Споделена история от Други

Наполовина влах
Здравейте. Приятелят ми нещо спомена, че е наполовина влах. Аз съм много зле с историята и прочетох тук там нещо за тях, но може ли да ми обясни някой по-подробно за тях.. Какви са, що са, и накрая с 2 думи дали българите са нещо против тях (един вид като към турците) или нещо такова.

Моля модераторите да публикуват темата ми

Коментари

51-52 от 52

78.   До 77.

Пишете пълни глупости. Вероятно сте много зле със знанията си по история и антропология. Това, че постът ми е написан разбираемо за читатели, като Вас, не означава, че не се базира научни данни и изследвания.

Че някой си в България е решил да нарича цигани всички, които нему харесват, защото са от Близкия Изток или траки, приели латинския език...

За Ваше сведение държавата Румъния датира от Седемнадесети век. Чували ли сте за влашкия войвода Мирча Стари, който с Крали Марко умира в битката при Ровине? Власите са част от Средновековна България и нямат нищо общо с това, че през Осемнадесети век османците решават да заселят цигани от Индия по границите с Австро-Унгария.

Колкото нямцурите са немци и сръбските цигани - сърби, толкова влашките цигани са власи по етнос. Същото е като с циганите с българско гражданство в чужбина. По новините пишат: "Български джебчии обраха германка в супермаркет в Бремен".

Идете да се образовате в някоя библиотека и спрете да обиждате хората, които не познавате!

79.   До 78

Момичето е имало предвид влах, циганин, затова сигурно го е било и срам, виж й въпроса. Тя се е объркала и е чела в нета за власите, които нямат нищо общо. Думкай се, ще се образовам аз за власите :D отговорих й много по-правилно от всички историци тук, конкретно на нейния въпрос, защото приятеля й не е имал предвид влас, а влах (макар, че е било преди 8-9 години).

51-52 от 52