Споделена история от Други

Стресирано коте
От днес сутринта котето ми, което е на 5 месеца се държи много странно. По принцип е много игриво, пакистливо и не седи на ефно място, а все бяга и скача. Днес седи само на едно място, гледа изплашено и при най-малкия звук се обръща ужасена към мястото, от което идва, но не бяга. Като я гушна седи на едно място като препарирана и е стегната, ако така бих могла да го нарека. До днес винаги се е мърдала, гушкала или опитвала да се махне, но никога не е седяла вцепенена като сега. Яде много както винаги, но не е молила за Уискас както винаги, а си яде каквото има. Цял ден лежи и спи, по едно време мъркаше като я галех. Като не съм си била вкъщи ми казаха, че е мяукала много и не знам защо майка ми е решила да я изкъпе, което и е за първи път в живота и! Но не мисля, че е от водата, тя много я обича и макар никога да не е къпана с шампоан е влизала под душа няколко пъти и не бягаше, а се насляждаваше. Водихме е на ветеринар и той каза, че е наред след като е прегледа. Сега спи като съм и пуснала някаква музика за стресирани котки. От какво може да се държи така странно днес? Нищо не е ставало стресиращо последните дни, винаги сме си били вкъщи, никой не е идвал нито сме я местили или нещи подобно. Всъщност тя дори в пътувала и много обича и с хора много лесно се запознава и няма проблеми с една дума е общително коте. Снощи си се държеше нормално, а през нощтс нищо не е ставало. Моля дайте идеи какво да направя, за да я успокоя и пак да се държи нормално и от какво може да се държи така? Възможно ли е да е сънувала кошмар и затова така да де държи? Моля помогнете

Коментари

1.   Страшно много харесвам хора, които обичат животните и се държат с тях, като част от семейството. Пиша това, не защото мога да помогна, а защото много ми хареса отношението към котето :) Иначе си направила всичко възможно, щом и лекарят е казал, че е добре. Може да си има някакви котешки настроения, а може и от банята да е. Моят, като го изкъпя обикаля поне половин ден мрачен. Щом си хапва е добре, виж и дали ходи в тоалетната. Мнооого се надявам всичко да се оправи.

Mell

2.   Може да е болно. И котките боледуват. Омърлушва се за 3-4 дена, може и апетит да загуби, гледа да си лежи повече, и накрая се оправя. Точно като настинал човек, или хванал някакво леко вирусче.
Някои вдигат температура, други правят разстройство, но не е задължително - зависи от заболяването.
Радко се налага лечение или въобще някаква намеса от страна на човека - животните, за разлика от нас, са свикнали сами да се оправят.
Може и да е някаква котешка депресия :) Ако не се оправи до седмица-две, потърси котешки психолог... :) :)

3.   И все пак питай ветеринар, защото нищо не се знае..

4.   Ако си сигурен, че не е болна, явно къпапено я е стреснало. Водата е едно, ама това с шампоана обикновенно не им е приятно, та може и това да е причината. Гушкай я, милвай я, покажи и че няма нищо страшно и би следвало да се оправи до няколко дни. А ако не, заведи я на ветеринар. Дано бързо се оправи!
Че аз винаги се натъжавам като чуя за болно животинче.