Споделена история от Други

Преследване на щастието?
Наскоро с колегите от университета много спорихме по тази тема и аз я взех присърце надявам се да мога да я обсъдя и с хората тук.

Ако искаш да си истински щастлив намери онзи когото харесваш и не го пускай, ако се разделите и чувстваш празнота иди при човека, който си обичал и направи всичко, за да е отново до теб. Игнорирай всички пречки без значение е дали сте разделени от 1, 6 или 16 месеца ти просто пробвай.
Според мен в мислите си много хора ще го направят, но в действителност страха от отхвърляне ще надделее.
Аз също съм имала такава случка в живота си, но никога не съм била толкова смела.

Заслужава ли си?

Коментари

1.   Съвет. Миличка не се води от спорови теми и неписани обществени правила. Имаш сърце, имаш ум, имаш душа. Следвай ги. В това е щастието.

# с по-голяма страхотност

2.   Щастието е в ума. Не е нито в парите, нито в човека до теб. Не, че последните неща не помагат, но познавам много нещастни хора с човек до себе си и пари.

3.   Щастието се състои в това да оценяваш нещата, които имаш и да не ги приемаш за даденост. Клиширан израз, но истината е, че едва когато загубиш нещо - то тогава осъзнаваш истинската му цена. Но понеже хората не сме достатъчно психически силни - ние никога не може да накараме себе си да ценим НАИСТИНА това, което имаме. Всичко е до начин на мислене, всичко..

И все пак щастието е относително за всеки.
Често зависи с кого го сравняваш, а това е грешен подход.
Бих могъл да споря, че има (поне за мен в момента) 4 принципа, които ако оценявах достатъчно, то би трябвало да ме правят щастлив моментално, каквито и пречки да ме застигат в живота.Това са покрив, храна, семейство и здраве. Но проблемът на хората както казах е, че приемат всичко за даденост докато евентуално не изгубят нещо и не осъзнаят цената му. И имайки тези четири неща, които описах и би трябвало да са достатъчни, ние искаме още и още и така се лутаме в един кръговрат, който от своя страна ни разрушава психически. Най-голямата битка е тази със себе си. И който търси щастие - нека запомни, че то се състои в малките и на пръв поглед обикновени неща около него, които от своя страна в даден момент дават опора на големите.

Извинявам се ако се отклоних от въпроса Ви малко - просто подхванах малко по-обширна тема за щастието като цяло.
Всеки търси половинката си ( включително и аз) и не мисля, че е грешка да се твърди, че самото щастие може да се намери в друг човек (стига той да е правилният).
Пожелавам на всички да намерят това, което търсят - погледнете в себе си първо, другото може би само ще си дойде :р

4.   Щом сте се разделили с дадения човек, не той е човекът, който те е правил щастлив, а просто липсата на празнота. Празнотата, съвсем не означава, че ще трябва да я запълниш със същия човек.
Аз съм на мнение, че щом сме разделени, винаги на света има по добър избор от вече пробвания, имало енещо в този човек което толкова ни е дразнило че сем се разделили.
На света има и друго безалкохолно освен лимонада и не само лимонадата може да утоли жаждата ни, само защото сме я пробвали.
Точно, защото си млад и учиш в университет, сега е времето да пробваш колкото може повече. Не че като кусаш лимонада, не можеш цял живот да останеш с нея, но тогава ще трябва да свикнеш с лимоновия вкус и да приемеш, че не можеш да я промениш, тя винаги ще има лимонов вкус.

5.   просто последвай сърцето си.... толкова ли няма сила в теб или винаги ще чакаш всичко от другия - трябва и ти да направиш нещо!!!!

6.   Преди време се случи нещо, което много ме нарани и промени. След това започнах да се радвам с цялото си сърце на всички дребни неща в живота си и това ме
прави щастлива. Всички хора около мен са тъжни, ядосани и непрекъснато се оплакват от нещо.
Аз не съм като тях-вече НЕ. когато ми се случи нещо НЕприятно гледам по-бърже да се отърся от него и
да погледна от хубава страна.
Щастлива съм и не съм обвързана и когато се върнах назад във времето видях, че когато бях с бившия си
съм се заблуждавал, че това с него е истинското щастие.
Половинките в живота идват с цел да ни научат на нещо, да ни покажат правилния път... има първа, втора... любов.. но истинската е една и тя е за цял живот.

Благодаря ви за коментарите има много истина в тях.

Авторката.