Споделена история от Други

Промених се
Здравейте, аз съм момиче на 21. Когато живеех с нашите се обличах доста старомодно, защото баща ми не ми даваше да нося секси дрехи. Преместих се в друг град. Сега нося рокли. Винаги съм обичала рокли. Нашите смятат, че една жена не трябва да е привлекателна, за да оценят ума и. Опитах. Не се получи. Хората не ме уважаваха. Сега се обличам секси, точно така, както ми беше забранено. Приковавам мъжките погледи. Повярвайте ми, когато асистентите са мъже, забелязвам разлика в отношението. Дори един доктор постоянно ми повтаря, че съм безумно красива. Вече хората ме уважават. Намерих си истински приятели. Започнах да се забавлявам. Баща ми винаги е смятал, че една жена не трябва да си дава почивка. Трябва постоянно да работи или да домакинства. На мен това не ми харесваше. Сега си почивам. Излизам с приятели, обикалям по магазините. В много аспекти не съм съгласна с баща ми, но си мълчах. Сега правя точно това, което ми беше забранено. Не се прибирам веднага след като свърша със задълженията си, а се разхождам. Преди не си слагах грим, защото баща ми мислеше, че той е за леки момичета. Сега и се гримирам, и се лакирам. По - лош път ли съм тръгнала или просто си защитавам правото на лична свобода? Много ми тежи това, че момчето, в което съм безумно влюбена не е влюбено в мен. Всеки ден нещо умираше в мен. Те не го забелязаха. Никога не забелязват, когато не ми е емоционално добре. Превърнах се в момиче с всички качества, които нашите мразят.

Коментари

1.   След като не си се превърнала в лека жена, тогава какъв е проблемът? Ти не си се променила към лошо, просто правиш това, което искаш. Ти трябва да защитаваш своята свобода. Няма нищо лошо в това една жена да е лакирана или гримирана, стига да не е лека. Баща ти е много консервативен, има закостеняло мислене, сега живеем в 21 век и всяка жена трябва да защитава интересите си. А и не виждам нищо лошо в това да се разхождаш след работа - дори е препоръчително. Радвам се, че имаш приятели, те са безценни.

2.   Мисля, че тотално си сбъркала посоката! Не, че подкрепям родителите ти. Мислиш, че след като си почнала да се гримираш и обличаш си си намерила истински приятели? Сериозно ли? Те са те харесали заради опаковката!!! Фактът, че преди не са ти обръщали вниамание говори за това що за хора са и самите те.

3.   И как реши, че си си намерила истински приятели щом си ги намерила едва след като си променила външния си вид? Истинските приятели по външния вид ли ще дойдат да ти станат приятели или по това, което представляваш като човек? Според мен си намерила група познати, които са харесали, че изглеждаш секси. Вероятно ако има момчета в групата си представят как биха те опънали (като мъж си го признавам). Това обаче не са истински приятели, това са познати...

Дали пътят ти е лош или не - това е спорен въпрос. Но баща ти е прав в едно отношение - че жената не трябва да е само физически сексуален обект. Това обаче не значи да не си слагаш дрехи, които на теб ти харесват... Така че вземи най-доброто от двата свята!

4.   Колко болка и глупости има на този свят.

5.   Според мен не си тръгнала по лош път. Няма нищо лошо в това да се обличаш по - женствено (е, все пак си има граници), да слагаш малко грим и да се лакираш, да излизаш с приятели и т. н, все пак си на 21, имаш право на личен живот и визия по твой вкус. Това не ти пречи в същото време да си умна, добра и да бъдеш себе си. Мисля, че родителите ти малко се прекалили в опитите си да те предпазят от това да станеш леко момиче или нещо подобно. Предпазили са те, когато си била наивно дете и е било много възможно да тръгнеш по лош път, но вече сама можеш да направиш така, че въпреки грима и дрехите да си останеш себе си. А колкото до момчето - несподелената любов е много тежка, знам го от личен опит. За жалост родителите никога не го приемат като нещо, което ни тежи. С времето се научих да не го очаквам от тях. Не е лесно, но опитай и ти. Желая ти всичко най - хубаво. :))

6.   Ти да не си онази,която се "оплакваше" в друга тема,че преподавател от медицинския постоянно ти правел комплименти че си безумно красива..Ае стига ни занимава със себе си, комплексарка, само се чуди в колко теми да се хвали

7.   Не си поела по лош път.

8.   Хаха... уважават те, защото искат да те... - с извинение, но е точно така.

Вашите са били много прави и аз съм на същото мнение. Външния вид лесно може да се промени, но това което в главата... трудно. Но все пак тялото си е твое ти си решаваш. Въпроса е по скоро от към морална гледна точка. Осъзнавайки, че мъжете ще искат само физическа връзка с теб, а ти си мислиш, че те "уважа" и "обича" е просто смешен факт.

Успех къса поличке :D

9.   Няма нищо лошо, а родителите ти са много консервативни. Само внимавай и не се превръщай в лека жена.

10.   С една дума си се превърнала в к*ва. Да, баща ти ти е слагал доста ограничения, някои от тях неправилни, но ти момиче си като отвързана. Стегни се малко, сякаш го правиш напук.

11.   Бъди себе си! Живота е са смелите!

12.   Просто не ставай лека и не прави секс с който ти падне имай самочувствието не да одритваш всеки а просто да не им даваш толкова близък достъп защото веднага ти излиза име на К*А а не трябва просто обличай се но не си лягай с всеки хубав който ти падне защото точно това ще те направи к*ва :) и си работи иначе за червила маникюр и останалите неща не мисля че е престъпление а и вашите още живеят по живково време когато да носиш плетена рокля е било Секси... пф няма смисъл :) а и последно НЕ СЕ ВЪЗГОРДЯВАЙ ТОЛКОВА МНОГО БЪДИ НОРМАЛНО МОМИЧЕ всеки един мъж иска ХУБАВО ИНТЕЛИГЕНТО МОМИЧЕ което НЕ Е К*ВА или не си ляга с тоя и ония :) това е моето мнение успех :)

13.   Какъв лош път, вашите доста са ти повлияли. Няма нищо цинично или ненормално в това една жена да се облича секси и да се поддържа. Изглежда родителите ти са много старомодни и се притесняват за теб да не ти се случи нещо лошо и по този начин те ограничават. Не си тръгнала по лош път, продължавай да се грижиш за себе си. Сама казваш, че когато не си била себе си и постоянно си била ограничавана и не са те забелязвали, а сега е различно. Човек трябва да обича себе си!