Споделена история от Други

Въпрос относно шофьорски курсове !!!
Здравейте. Днес започна първият ми ден от теорията за Шофьорските курсове. Но в цялата група съм самичък. Когато дойдох в стаята по теория попитах инструктора ми и той каза, че е имало и други кандидати, но не са дошли.

И въпроса ми тук е... дали отношението и начинът на преподаване ще е един и същ както ако сме повече хора, или ще претупа набързо нещата, за да минат по-бързо часовете? Или като се занимава само с мен и обръща внимание само на мен е по-добре?

Като цяло отношението му е добро. Обяснява добре. Схващам нещата. И ме пита дали има нещо неясно, да повтаряме, да потретваме... След като обяснява дадена тема и ми я предава ми задава въпроси...

Ще съм много благодарен ако споделите и вашите мнения :).

Коментари

1.   Когато аз си карах курса на теорията бяхме само две момичата, защото часовете бяха вечерни, но това беше добре защото инструкторката беше много търпелива, обръщаше ни внимание, задавахме и въпроси... изобщо си беше почти като частни уроци и беше перфектно. После на изпита и двете изкарахме много висок резултат, ако помня добре май имах само една грешка. Така, че няма от какво да се притесняваш. Ако инструкторът е съвестен няма значение колко човека сте. Ако ще и сам да си пак ще ти обясни всичко подробно.

2.   Без значение е дали си сам или сте двадесет човека в стаята. Теб ако ти се учи ще научиш, каквото е нужно, ако не ти се учи ще го изкараш отгоре-отгоре и ще намериш причини за незнението си.

3.   аз не съм ходил на теория, учих сам вкъщи. За около 2-3 седмици минах нещата добре и нямах грешка на външния изпит. Така че и да не ти обясни нещо винаги можеш и сам да си го научиш

4.   Подкрепям номер 3. И аз не съм ходила на теория и учих сама нещата и на външния изпит нямах нито една грешка.
Ана

5.   Автора

Благодаря на всички за отговорите :). Бяхте ми доста от полза...

... но.. аз си нямам никакво понятие от нещата (или поне нямах)... и затова си давам зор сега :).

Дано успея и аз :(

6.   Еми аз също не се бях качвала на кола преди курсовете. На мен лично за подготовката за листовките много ми помогне не законът, а едно помагало за кандидат-шофьори на труд. Около 12лв и в него има същите неща като в закона, но с повече илюстрации. Също така има неща, които ги има на листовките, ама ги няма в закона - например всяка лампичка от таблото какво означава и т. н. и накрая има 1200 въпроса за листовките, които не са структурирани като листовки, а са по теми. Например 50 въпроса за скорост, 50 въпроса за предимство и т. н.
Силно ти го препоръчвам. Определено прочита на това помагало листовките на труд, които сигурно са ти дадени от курса - ще те разяснят всички неща.
Ана

7.   Авторе откъде си? Има градове, където ако не дадеш рушвет изпита го взимаш чак на четвъртия, петия път!!!

8.   от Пловдив съм!!! И аз това се чудя сега за вътрешният изпит!? !? !? ! Да се въоръжа ли със знания, или да се приготвя да почерпя?

9.   Теорията трябва да я научиш! Късането често става на изпита "курмуване", защото там всичко е много субективно. Например ти може да спреш на знака stop, обаче според изпитващия чиновник от ДАИ да не си спрял, а само да си намалил... И важно е неговото мнение, а не твоето, защото той е от системата, а ти-не! След това инструктора ти насрочва дата за нов изпит, и съответно се появява нов паричен поток- от твоя джоб, към джобовете на изпитващия и инструктора!!