Споделена история от Други

Как ви се струва да отидеш сам на бар?
Здравейте :) Мъж съм, вече над 20-те. В града, в който живея, нямам много приятели, а ми писна да прекарвам времето си пред компютъра или телевизора. Много ми се иска да започна да излизам някъде, но и малкото ми приятели са затворени типове и не ходят по барове и дискотеки. Остава варианта да ходя сам, но някак си нямам смелост. Нямам никакъв опит с ходенето по такива места, и изобщо не знам как да се държа, как да завързвам разговор, дори, ако щете, и къде да седна - дали на бара или на маса. Освен това не знам как би изглеждал от страни човек, който е сам на такова място. Много моля за вашето мнение - какво бихте помислили за сам човек на бар, също и за каквито и да е съвети какво да правя, ако събера смелост да отида. Благодаря ви :)

Коментари

1.   Как би изглеждал от страни?Ами като човек решил да отиде да пийне нещо :) Не би трябвало да ти пука много.
Аз съм затворен тип и обичам да си прекарвам времето в нас.Дори в момента, докато пиша това си пия сам Мерло :)
Ако питаш мен не би трябвало да му мислиш много, а направо отиди щом ти се иска.Пък и току виж някоя мадама забележи, че си нямаш компания :)

2.   С две думи - аз съм в горе долу същата ситуация. Само дето аз по принцип обичам да правя нещата сам (е, като изключим купони и ала бала..)

Никакъв проблем не е да отидеш сам на бар. То дали ще си сам или със скучна компания е все едно. Но не те знам дали имаш намерение да се запознаваш с някой там. Пък и така да е, още по-добре, тъкмо няма да си сам на бара:)

3.   Ходя само и единствено да обядвам сама ... ужасно е ... имам чувството, че всички зяпат в мен и си казват, че някой мъж ми е вързал тенекия ... Ям по най-бързия начин ..оставям по-голям бакшиш от обикновенно и бягам :д

4.   Страхотно е! Аз съм ходила сама на бар,при положение,че съм момиче :) Седни на бара,няма да си единствения сам повярвай ми!
Ивето :)

5.   Ти май се вълнуваш повече от впечатленията на другите хора, отколкото от твойте собствени. Дигни се веднъж, замъкни се в заведението, седни където на ТЕБ ти харесва и изпии две питиета. Никой няма да те изяде, никой няма да те сочи с пръст. Ако ти допадне, повтаряш. Ако не ти - не повтаряш :)

Мъдеф

6.   Аз съм го правил също. Не е толкова лошо. Стига да си в подходящото настроение. Просто пиеш сред хора но никой не те занимава с проблемите си. :) Ако целта ти е да сваляш мадами, сигурно ще имаш и успех. Понякога сами те заговарят, ноо... Аз обикновено отивам просто, за да изпия нещо както казах. :)
Ралф

7.   И защо по-точно те интересува мнението на хората? Много важно какво ще си помислят...
Виждала съм много саки хора, никога не ми е правило лошо впечатление, даже напротив.
Отиваш, сядаш си на бара, поръчваш си нещо и другото си идва само.И бъди сигурен, че едва ли ще си само ти...

8.   Че аз съм специалист в ходенето сам по барове и никога не ми е пукало. Напротив, правя го с удоволстивие. Виж какво, за определена категория жени има нещо привлекателно да видят сам мъж на бара. Може би защото виждат нещо загадъчно и се заинтригуват /според мен ние сме им най-интересни, когато сме леко потайни/. Пък и самият факт, че си седнал сам и си пиеш невъзмутимо питието е някакъв признак на смелост - не всеки може да го направи.
Другата добра страна е, че оставаш насаме с мислите си. Това е форма на почивка и същевременно откраднато време за размисъл. Винаги има за какво да се мисли.
Ходи си сам на барове и никак не се притеснявай!

9.   Пробвай няма да умреш

10.   И аз съм така. Проблема, че в моя роден град не ме приемат хората и за това предпочитам да седя в къщи или пред компа - просто нямам избор. Излизал съм насам-натам, но не се получава. И за това реших няма смисъл тук. Какво ще говоря с хора, които ме имат за бодала, които не ме смятат за човек, а нещо като втора класа. Мисля си за това, когато ще отида в друг град или в друга държава да работя. Просто тука ( в моя роден град) няма да видя нищо ново. На никой нищо не правя, но ме изолират.Иначе и аз съм на 20. По принцип и с общуването не съм много добре. Мислил съм и за това като отида на бар сам, к'во да правя. Тука към тези "самотници" не ги имат за хора. Понякога нашите ми викат, че си въобразявам, но съм чувал неща, които едва ли са въображение. За да не правя подобна тема, го написах тук.

11.   Ако можеш накарай някой от малкото си приятели да излезете заедно, а ако не -непременно трябва да го направиш, най-малкото затова, че ще свикнеш да си по-самостоятелен, да не обръщаш толкова голямо внимание на хорското мнение. как ще те възприемат, ако не пробваш няма как да разбереш, ако не е добре, голяма работа, от такива хора няма какво да чакаш, защото когато имаш нужда от нещо няма да ти обърнат внимание, най-добре го направи когато събереш повече смелост и си сигурен и имаш настроение за излизане и просто се програмираш че ще излезеш и толкова, без да му мислиш много. за сядането - сядай там където ти ще се чувстваш най-удобно и не мисли как изглеждаш отстрани, концентрирай се върху нещо външно, например как другите изглеждат, на никого не си длъжен да даваш обяснение защо си отишъл да пиинеш нещо. Успех!

12.   Hепременно го направи,няма нищо страшно и аз все чаках приятелки за да ходя където и да е ,но все не щат и откакто се престраших да ходя където ми се ходи сама,се чувствам прекрасно ,удовлетворена и някак адреналина е повече когато си сам и ти е притеснено ,че всички те зяпат,а ти си толкова млад,аз съм на 43 и съм жена и съм женена даже,верно не ми личат ,но все пак представи си какво е
надявам се да съм била полезна и успех , пиши като го направиш,ще зарадваш всички които те подкрепихме

13.   От автора:
Благодаря много на всички - вдъхнахте ми кураж и в най-скоро време ще действам :)

17.   Hека да отидем заедно. младо момиче съм, но изпитвам ужасен срам да отида сама на бар, да не говорим , че изобщо не е безопасно..

18.   До No. 17: от къде си?

19.   Hяма значение, само ми кажи къде да дойда и съм там.. пътувам често, налага се. при добро желание, ще се намерим, много съм навита !

20.   Aко кажеш къде и аз ще дойда №12 съм

21.   Cофия

22.   Днес отидох сама на Витоша,Княжево-Дендрариума и се почувствах волна като птица и най-вече радостна ,че го направих.Бързам да ти го споделя,за да те окуража,аз съм №12.

23.   От автора:
Благодаря на 17 и 12 за предложението, но мисля, че ще е по-добре да се престраша да отида сам. 12 - успя да ме окуражиш, само да взема заплата и почвам да обикалям :) мерси и със здраве :)