Споделена история от Други

BMW ИЛИ VW?
Всичко около мен спорят по този въпрос затова Ви моля да дадете мнението си!
Кажете коя марка кола Ви харесва повече и коя мислите, че е по-добра! Може да споделите и защо сте избрали дадения отговор! :)

Коментари

1.   само BMW!

2.   Mercedes!

3.   От посочените VW .Извън тях ауди!

4.   Баварец!
Щото веднъж се живее :)

5.   Инфинити.

6.   Предполагам това, ще ти е първата кола, а ако ще взимаш Фолксваген ще бъде Голф. Според мен Голфа е по-добре. Ще ти струва по-малко за поддръжкам бензин и тн. Освен това всички циг*ни са с БМВ-та и стари мерцедеси.

7.   Вземи БМВ. Показва класа.

10.   Vw Forever! :D

11.   WV естествено. BMW е лятна кола. Зимата с 40 се въртиш яко.

13.   От тези двете по-добре WV.
БМВ е кола за гъзария, ако искаш да притежаваш здрава кола със сигурност не трябва да си вземаш БМВ.
Моята любима марка е Ауди.

14.   Истина е, че БМВ харесват хора с определен манталитет. За тях тя е по- добрата. За мен WV е по- добрият избор.

15.   Бмв-тата са коли които са харесвани най вече от 18-25 годишните заради дрифта. Един разумен човек ще избере Vw пред Bmw едно, по-малко гори 2ро че са по евтини частите

16.   HONDA

17.   BMW
Имаме едно 520, 1989 година на пройзводство.
Много е здраво. За една стотна вдигна от 0 до 200 км в час на първа. 2800 кубиков двигател. Направо събра очите на квартала. Рев, който само накара хората да изревът. Та дори на бой отидоха. Задните гуми рязко потеглят, а от ускорението не можеш да кажеш нищо.
Просто те залепва на седалката. Аз никога и само веднъж съм се качвал в бмв, и това е сега, когато го купихме. За 1700 лева. Два кръгли фара отляво и два отдясно. Първите 520, с който серията бмв е станала известна. На 50 км харчеше 200 лв, което бе страно.
Иначе разбрахме, че нма мембрани. Просто са свършили, а стария собственик от тук до Швеция е карал с 280 км в час. Пълен резервоар. Истински звяр.
А иначе на улицата е широка, дълга, кола на близо век, 20, 25 годишна. Бордо, червено, тъмно, ударена отстрани и провиснала от всички страни. Понеже едната предна гума струва колкото на тир предната гума, караме с гуми за 320. Но това е защото, тези гуми са скъпи. Те са и по големи.
Иначе при реното такова нещо няма. На първа потегля с 20 км в час, на втора 30, а на 3 та 40. 1 и 800 кубиков двигател, а като отпусне съединител рязко на 120 и после на 180, а при мерцедесите има един момен при който стоят, както и при бмветата.
И нещата отиват на бой.
Вградси условия е така. Реното е по добро. Бягалисме се с мерцедес 200 от 1989 и някоя и май и бмв и знам.
Аз каквото видя га казвам.
Така съм се родил и се гордея с това.
Просто няма такова шоу. Такъв цирк. На светофара долния след 2 секунди. И шофьорите гледат на кръв, ама защото са педераси. Те са такива, с малки пишки, комплексари и за това са от едни мерджаги с един правоъгълен фар отляво и един от дясно, тези след конската глава. Та така, а тези са добри, но не на бягане. А какво рено?
ОТ 1990 19 Шамад, защото е седан, следващия модел, който много прилича на него е Европа, но е мани бегай, малко мудна е. А капката, четири врати ейчбек като европата е добра, но мерцзедеса ще я изяде.
А като като 19 шамада без багажника, което е мерцедеса ще го лапа. Та така. Двигателя е пак толкова. Ама на фолксфагена е също толкова здрав колкото на рено. То за това се казва френския голф, здравина. Икономичен. От тук до трад Силистра , 12 часа път с едно зареждане е50 лв. А с бмвто при мемблани сложени ти е 60, а после още 50 защото не стига газта. Обаче бмвто има един курваз.
Абе сложихме газова бутилка, уредба и почна да не пали, и малий щяхме да прецакаме компютъра, бордовия, голям колкото една микроволнова, на 30 години от ФРГ, Федерална Република Германия.
Къде да му търсим части. Бяхме на косъм за нова бензинова помпа, а според майстора трябва по добре колата на скрап, защото иска нова помпа за 600 000, 100 000 лв, която е като цената на колата чисто нова.
И направо шок.
Та нещо почна да загасва сама, а пжсле рязко тръгва на пешеходна пътека, пали реве, подскача и то ти така може да убиеш човек, да го премажиш, под гумите и край.
Брей.
И на майстор, а сама включва на газ и сменя на бензин.
И след като единия майстор каза че двигателя е напълно здрав. Отвътре, , а отвън още при купуването няма теч на масло, тоес няма теч на масло от вътре, да има повнреда и да меши с антифриз.
И чисто нов не е , но за такива мотори и за такава възраст е известно че основни ремонти е трябвало да има. Но няма. Здрам мотор с много здрави части. Той е като на джип.
И на следващия го прегледа, не го разглоби, става въпрос компютъра, защото не е асно дали няма да тръгне и потегли. Пали много трудно, кюх, кюх и армммммммммммммммммм. А после гасне. На съединител подскачаш и тръгваш.
А друг път въртиш ключа и палиш. Според майстора е така, защото двигателя е направен само да се движи на бензин и то на най скъпия, на литър 6 лева и 95 стотинки. Малийййййййййййй. Мощ. Полицайте не могат да ни спрас с техните астра. Опел астра, 1 и 600 и 800 кубиков двигател или лада нива, където мизерията е пълна 1 и 200 кубика е срецу 2 и 800 малко без 900, и с впръскване на горивото в дюзите.
Много точково, ти как мислиш.
А онова я моно инжекцион, а карбуратор, то нивите те са за бойни условия, ама двигатела е малък, пак си е мощен, но това чудовище.
А на фолксфагена те също са много здрави.
От 520 нагоре, от 5 та серия нагоре при бмветата са здрави. 300 гният и се чупят като кадетите от 1990. Какво караш пита майстора в сервиза човека. А той отговаря опел кадет 1990, а майстора отговаря кенеф.
Та така.
А фолксфагена е супер.
На пасата, и голфа са много здрави. За сантана и джета също съм чувал добри работи.
Така че ако питате мен най добре сие с една Лада Нива, да се преблечем като монахиня и заедно соще идин човек и той като кат монахиня, и газ на третото платно на магистралата, на хелуйн.

18.   VW или Honda това BMW си го избий от главата за нищо не става

19.   Като човек карал и двата автомобила мога да се изкажа най-компетентно. Първата ми кола беше Голф 3 ТДИ, а после преминах на БМВ 320, отново дизел. Ако това ти е първа кола - вземай Голф, да се понаучиш да караш, да преживееш :) няколко зими и лета, с една дума да се поочупиш като шофьор. Ако имаш стаж.... и джобче изобщо не мисли - БМВ! Разликата между двата автомобила е несравнима просто. А на онези смешници над мене дето казват, че само цигани и идиоти карали БМВ ще кажа да си покажат носа навън малко, навън от селата си например към Германия, където всяка втора кола е БМВ.

20.   BMW много ясно

21.   Зависи какво търсиш. BMW е една доста добра колица, която е от категорията на Alfa Romeo - спортна резачка с добра цена, но доста скъпа поддръжка. Една идея по-здрава е от Алфата, но и една идея по-скъпа.
VW - евтина кола със средна поддръжка, но все пак е немска. За първи избор не те съветвам за Голф - гори много, а е яко изпържен от предишните собственици на 99% от случаите. Едно Поло върши страхотна работа.

И едно лирическо отклонение - немска марка №1 без никакво съмнение е Mercedes. Не знам какво ви дърпа към Аудитата, имат фаца, но като здравина са тенекия в сравнение с Щутгардския гигант. А цените са кажи-речи едни, да не кажа, че в някои компоненти бият по скъпотия.
Пич, за първа кола от Швабия те съветвам - Корса или Поло, като Корсата да е серия Ц, по-старичските ги хваща ръждата :)

22.   Ако трябва да питш, значи едва ли можеш да си позволиш БМВ. Вземи си колкотo се може по-нова колам, пък било тя и VW.

23.   Няма значение! Купето е различно. Двигателите са от VW. Ако случайно не знаете.. VW е монопол в производството на автомобили. Държи автомобили като Bugatti, Porche и така нататък.. няма да ги изброявам. Така че ако искаш немско.. гледай купето. Под капака са едни и същи. ;]

24.   Ако имаш достатъчно пари-BMW естествено!!!

25.   Тойота са сто пъти по-добри и надеждни от bmw и vw.

26.   Много общо питаш. Говори за конкретни модели. Аз например повече харесвам един Фолксваген фаетон от БМВ 5 и дори 7-ца. Таурега също го намирам за по-хубав от джип БМВ.

27.   Харесва ми Cessna 172 R
Евтин и непретенциозен самолет, икономичен, изпитан, удобен.
Същата мощност като на кола, но не се налага да се кандилкаш по пътя.
Държи си 200, което за къси разстояния е добре.
И можеш да дремнеш докато пътуваш, винаги има кой да те събуди :)
Разбира се, мечтая си за Лиър, но за него трябва да спестявам повече :)
А и с Лиър, някак си се губи връзката с хората, с простите, обикновени хора, които се возят в коли.

Y D

28.   Шкода Октавия Тур дизелче, много яка количка, малко харчи и не са скъпи частите. 1-во поколение 2006 година

29.   Ако търсиш икономична кола с която да се придвижваш, то вземи VW.