Споделена история от Други

Как да се разсъня?
Здравейте, нужна ми е помощта Ви относно методите за разсънване. Тази година ще кандидатствам медицина и започнах преговора на материала по биология и химия. До предварителните трябва да ги мина, колкото се може повече пъти, за да изчистя пропуските(химия) и да науча последователността на абзаците(темите по биология). Не се получава особено номера, защото се прибирам от училище адски изморен и като си легна спя грубо 2 часа. Лошото е, че не изградих навика да пия кафе, заради действието на кофеина. Пробвах и с него, но ефект не видях. По-принцип уча до 00:00 и си лягам след 01:00, което също не е добре. Събуждам се изморен, но след първия час нещата се подреждат.

Ако знаете, някакъв ефективен метод за разсънване, споделете, че се нуждая от помощта Ви.

Коментари

1.   Любов :)

2.   Като станеш - наплискай си лицето 10-ина пъти със студена вода (пълниш двете шепи събрани и плискаш върху лицето). Можеш да направиш 5-10 минути лека гимнастика (ръце, врат, гръб кръст, клякания) и/или 20-ина минути тичане (бавничко - тръс, без да се презорваш).
За няма и половин час си бодър, свеж и в кондиция, с добре аериран мозък, и супер-работоспособен за следващите 4-5 часа.
Забрави за кафета, енергийни напитки, гинко-билоба и подобни лузърски истории. Това са неестествени за организма химии и боклуци с несигурно действие и сигурни вредни последствия!

3.   Дрънни една ракийка или едно уиски и ще се ободриш.

4.   Тренировките са супер, но ако си недоспал и тръгнеш да бягаш в началото след бягането ще си супер свеж, но след 1 час ще ти се доспи много според мен. Но може да започнеш фитнес, енергизира и те държи тонизиран и в настроение. Зеления чай също освежава. :)

5.   Лошо е, че не пиеш кафе, защото ако те приемат медицина и там често ще ти се налага да не спиш, но за сега можеш да пробваш с ледена вода и да си наваксваш със съня през почивните дни, защото умората се натрупва и ще ти става все по-трудно да се събуждаш. Аз ставам всеки ден за работа и да ти кажа има дни в които се влача като парцал. Добре, че е кафето, че иначе нямаше да имам сили да се замъкна до офиса. Успех с ученето и дано те приемат.

6.   Отивай да тичаш!! И се ваплискай с вода естествено :D :D

7.   Авторът: Случайно попаднах на подобна статия с плискане на вода, само че освен плискането, тя включваше и намокряне областта зад ушите. Целта е да се охлади съответното място и това карало човека да се разсъни. Пробвах него съветите на №2. Резултатът е, че издържах цели 6 часа с почивка по 5/10 минути на час. В момента съм изморен и сигурно ще заспа като легна, което е много добре за мене.
Чакам още съвети, благодаря на всички, които са предложили и предложат(евентуално).

8.   Авторе, №2 е.
Когато бях студент, по време на сесия влизах в следния режим: 3-4 часа уча усилено (докато се уморя и ми се приспи), след това около 1 час спя, и така денонощно! За денонощие се събират 4-5 часа сън. Останалото (19-20 часа) е учене и то ЕФЕКТИВНО учене! Понеже всеки път започваш на свежо (наспан) и учиш до откат. Известно е, че когато дълго време правиш нещо ефективността пада, понеже се натрупва умора, а така ти "накъсваш" умората и почивката много ефективно.
Години след това разбрах, че на такъв режим карали самотните мореплаватели и други подобни, където е важно през повечето време да си нащрек и да не оставяш управлението на самотек за прекалено дълго време. Същевременно трябва да живееш в устойчив режим (от който да не излезеш скапан накрая...).

Това, което пишеш за намокрянето около ушите не го споменах, понеже сметнах, че се подразбира (когато си мия лицето се мия и зад ушите), но има и други точки охлаждането на които водят до субективно усещане за хладина и свежест на цялото тяло - например на сгъвките на лактите (от вътрешната страна на ръката) - сложи там нещо хладно да видиш какво става :)

Стискам ти ръката и успех!