Споделена история от Други

Учителски бисери
Здравейте. Тази година съм абитуриентка. От 6 клас насам си записвам разни бисери, случки и други интересни неща в един тефтер, та реших да ви споделя няколко бисера, които са казвали моите учители :D
Ето по-интересните от тях:
"Ще видиш 'тли' през крив проводник"

"Георги, моето момче, гледай ме внимателно, ако искаш да разбереш поне нещичко за маймуните! "

"Сега се смеете вие, смея се и аз, но на края на срока ще си разменим ролите! "

"Ти, ти и топката, и тримата при директора. "

"Ще изгоня всички и ще работя с останалите. "

"Изплюй дъвката в кошчето, да не я изплюя аз! "

"Тук е написано черно на бяло със зелено. "

"Имам да казвам нещо на някои от вас, но първо ще го кажа на всички. "

"Това съчинение е написано с левия крак, и то с мазола! "

"Отдавна съм установила, че ви липсват първите седем години, а на някои от вас и повече, така че няма нужда да ме убеждавате в това! "

"Счупеното имущество се удвоява в троен размер... "

"Внимавай, че си вързал три пъти и цъфнал четири пъти по френски език! "

"Нито едно природно явление не може да ме спре да ви напиша отсъствията! "

"Конят, освен всичко друго, е и средство за удоволствие... "

"Да направим квадратен чертеж с известна правоъгълност... "

"Ученици, начертайте окръжност с формата на кръг! "

"През 1742 година, както си спомняте... "

"Цял час чукам ли чукам, а вие - нито "Ах! ", нито "Ох! "! "

"Да знаете! На парченца ще ви нарежа, в бурканчета ще ви затворя! И всичко това от любов към вас. "

"Когато часовникът удари 13 пъти, не само че последният е грешен, но и поражда съмнение в останалите дванайсет... "

"Не ме гледайте какво говоря! Следете мисълта ми там, където я има. "

"Има отсъстващи - виждам ги! "

"Говорете си наум, че притеснявате изпитваните! "

"Браво бе! Вие много учите! Вчера влизам в едната стая - двама четат, двама спят, влизам после в другата - точно обратното. "

"Казала съм: като се прозяваш, да си затваряш устата. "

"В българската възрожденска къща е имало три вида стаи - големи, малки и двор. "

"Ако Йовков беше жив, щеше да се обърне в гроба. "

"Подчертайте с кръгче! "

"Последните два чина да излизат моментално, утре да си доведат и родителите! "

"Какво ми се мъкнете на тумби един по един? ! "

"Ами така е като с едното ухо слушате, а с другото приказвате. "

"По коя тема ще говориш, Петко? Забележи, че само на теб давам избор по какво да те скъсам! "

"Ученици, тъй като утре е събота и неделя... "

"Деца, много сте ми умнички, ама що тъй простейте, бе келеши. "

"Погледни се на какво приличаш! Панталонът ти смачкан, обувките - мръсни, не си се обръснал. Все едно си петгодишен... "

"Защо си нарисувал такъв неравен квадрат бе? Да не си далтонист? "

"... И ако някой ще се разболява, да ми се обади предварително. "

"Представете си, че съм триъгълник и се въртя около оста си... "

"Ученици, виждате ли невидимите ъгли на пирамидата... "

"Това тука е пила - с нея се пили, а това тука е чук - с него се чука... Ама не всичко. "

"Ученици, сега ще взема две метални топчета... Едното от желязо, а другото от дърво... "

"Когато човек се задави, може да умре много сериозно. "

"Това е масата на масата, която е в покой. "

"Всички да се строят зад шведската стена! "

"Преведете думите, които не знаете. "

"Тази редица има залитания в търсене на околен ръб. "

"Той бил бедна душица - имал само едни гащи на гърба си. "

"Никой да не ми пипа топките! "

"Момичета, събличайте се, аз ей сега идвам. "

"Начертайте две безкрайно дълги прави с дължина 3 метра! "

"Следвайте ме, аз ще ви настигна... "

"Ако ти ударя един шамар, ще започнеш да трептиш хармонично... "

Коментари

1.   :/

2.   "Не си дъвчете зъбите, изплюйте ги. " -Г-жата по Английски, имаше предвид дъвки

3.   Хaххaхaх Пaдaм от смях!
Сериозно? Учителски- не ученически бисери....;))))))

4.   Аз помня един бисер, от далечната 1993та. Час по История, действието се развива в Кърджали. Учителят стои до прозореца и казва, сочейки с пръст.. "Тук, отсреща.. " (целият клас изпъва вратове, за да види това "отсреща" през прозореца)-"... В Мала Азия.. ", продължава учителят.... :)

5.   Първо- страхотна тема!
Ето няколко и от моите архиви:
' Иво, ще ти пиша единица за подсказване, давидим после как ще я поправиш! - Е как, с двойка! '
' Пуснете лампите, че нищо не чувам! '
' Махни си дъвката, като не можеш да я управляваш! '
' И вадите от десециците' (десетиците, но явно учителят по математика беше на друга вълна)
' Гледаш като току-що отелила се крава! '

6.   Тези бисери са всеизвестни и въобще не са били изречени от твоите учители.

7.   Браво, това е страхотно, но липсва класиката в жанра "Баба Илийца взела кола, и се оправила сама". Чакай... това май беше кандидатстудентски бисер. Е, нищо, такава асоциация ми навява.

10.   това на право ме разби :DDD

11.   ха-ха. Някои от тях наистина много ме разсмяха.

12.   You made my day! :D:D:D
-ParanormalGirl

13.   Голям смях! Но се натъжавам като си помисля, че догодина и аз завършвам. Много ще ми липсват моето мило училище, невероятните ми учители и супер готините ми съученици.

15.   :D Смях се от сърце, за което ти благодаря! :)
Ето и още малко:
– Деца, часът свърши, отваряйте прозорците и излизайте.
– Казах Ви да говорите, а не да пишете. --- нещо г-жата май се обърка.
– Преди да преписвате на контролното, първо ме уведомете.
– Какво е просто вещество? Не, не говоря за Вас, ученици. --- химичката
– Ако още някои се обади в час по музика, изхвърча.... След 10 минути - Абе защо не пеете? !
– Не се безпокой, Ивайло, че в твоята логика няма логика. Така е прието.
– Ако толкова Ви се говори, просто замълчете.
– Само аз ли чувам гласове? !
– Е, точно днес ли не можахте да закъснеете за час.
– Едно момиче към учителят по ФВС: "Господине, в цикъл съм. ". Той: "Сигурно ли е? ".
– В час по МТ едно момче виси на дъската и се чуди как да направи чертежа. Обръща се към нас за подсказка, но ние имаме не по-голяма идея. Г-жата го поглежда тъжно и казва "Е, моето момче, много съжалявам, ама чертежът не ти говори. ".

16.   Браво авторке, super тема :)!
Ето и моите:
1) В час по математика (учителя беше уникален образ г-н Манолов... лека му пръст) та г-на обяснява въодушевено "... вие знаете ли колко пари получавам аз? ... 5000 лв опулени физиономии, гробна тишина... за 2 години с лека ирония :)...
2) В университета в час по чертане (преподава ми брата на Шкумбата, г-н Туджаров същия образ като известния шоумен). Та нося му чертеж, над който съм се мъчил няколко дена, показвам му го, той го поглежда и казва "каква е тая наапана краставица дето си направил? ... " после 5 мин. не мога да взема решение... Естествено чертежа си беше верен просто той си е образ и половина :)...

17.   Подредете се в прaв строй, от мен до другото дърво! ;)