Споделена история от Други

Какво им е на жените след 30?
Аз искам да попитам конкретно мъжете. Непрекъснато попадам на изказвания от рода "стара чанта на 32" или "застаряваща лелка на 34", "дъртачка на 35" - всичко това като чета коментарите или някои от историите. Искам да кажа, че съм на 33 и нито се чувствам стара, нито изглеждам. Ходя на спорт 3 пъти седмично и се храня здравословно, тежа 50 кг, а тялото ми е дори по-хубаво отколкото на 20. Лицето ми е същото, каквото си беше и преди 10 години. И всичко това, което казвам не се отнася само за мен, а и за жените около мен. Всички мои приятелки са около моята възраст и изглеждат чудесно. Някои дори има деца. Много пъти ни се е случвало да ни преследват по улиците момчета, които са на около 21-22, без изобщо да подозират с кой си имат работа. Много пъти ни се е случвало да водим спор с хора, които не ни вярват за възрастта и аз лично съм показвала и лична карта. В нощните клубове също ми искат често. А после пада голям смях като почнат да се извиняват:)))).

Не искам да се фукам или да обиждам някой, но ми става неприятно да чета подобни изказвания. Това, че една жена не изглежда добре след 30 може да няма нищо общо с възрастта й. Може просто да си е такава. Да не говорим колко тинейджърки-повлекани има по улиците, като ги гледам не искам да мисля как ще изглеждат на моята възраст. И да не говорим колко жени има на по 30 и няколко, които никой няма представа, че са на толкова, като ги погледне.

Не искам с тези исказвания да обиждам някой, просто се опитах да защитя жените на 30+ и да кажа на мъжете да внимават как се изказват, за да не се окажат някой път неподготвени:)))))).

Коментари

101-129 от 129

108.   Нямах време да прочета всички коментари, но впечатлението, с което останах е, че те е страх от старостта. От това, че ще дойде момент, в който фитнесът няма да помага за поддържане на фигурата ти, че кожата ти няма да е еластична като сега и като цяло ще придобиеш обаянието на друг тип жена. Въпросът ми е: какво от това? Ние винаги ще сме по-големи спрямо тези, които са се родили преди нас и нищо, абсолютно нищо не може да промени датата ни на раждане. Дали те наричат "лелка", "стара чанта" и т. н. има(надявам се) хора, за които ти никога няма да отговаряш на това описание, не са ли те най-важни? Дали си на 20, 30 или 40 за чувствата между хората това не е определящо. Можеш да обичаш, да се смееш, да плачеш, да страдаш, както на 20 така и на 50. Ако за теб е важно как те възприемат спрямо външния ти вид, за мен е важно какво ще видя под него. Подмятанията и определенията, които се споменават могат да се направят от някой видял те на улицата, случаен персонаж, който не те познава... И какво от това? Бориш се срещу природата, не срещу хората...

109.   Нищо им няма на жените след 30, но все пак всичко е много индивидуално. Аз просто не разбирам откъде идва самочувсвието на тези мъже, наричащи жените "стари чанти ", при положение, че голяма част от тях още на 20 и няколко приличат на чичковци. Те имат толкова големи изисвания, а не виждат на какво приличат. Толкова рядко виждам красив мъж, че за мен по -скоро е изключение. Погледнете помовинката си мъже! Най- вероятно тя е 2 пъти поне по-хубава от вас. Според мен няма смисъл да се водят спорове с комплексари или пък някакви инфантилни мъже... Това, което съм забелязала от собствения си опит е ( скоро ще стана на 24), че дори 27-28 годишните (става въпрос за инфентилните) предпочитат да спят с момичета на 16-17. И това не е защото изглеждат по млади от момичетата на по 23-24-25, а просто са доста по - глупави и лесни за манипулация. Приятелят ми е с 9-10 години по -голям от мен и често чувам коментари от него по отношение на някоя 28-29 годишна жена, че била лелка. Аз не съм най- малката му приятелка и като си помисля, че примерно е имал нещо общо с момичета с 13-14 години по - малки от него направо ми става гнусно. Те били по -красиви. Глупости на търкалета. Нямат вкус, приличат на деца, държат се като деца. Сега съм много по-добре излеждаща от преди 5-6 години и по -зряла(въпреки че има какво да се желае). Майката на приятеля му го беше питала дали имам пълнолетие, което си е комплимент, но ако се замислиш по -дълбоко си е и обида. Тои изглежда по -млад от възрастта си и често ми се е случвало, когато ме запознае с някой от приятелите си( тъй като има приятели от различен възрастов диапазон), аз да подметна 'този чичко", а човекът да се окаже 4- 5 години по -малък от приятеля ми. Общо взето исках да кажа, че мъжете са много заблудени за начина по който изглеждат. Осъзнайте се и престанете да изисквате нещо, което не заслужавате!

110.   109, И моят приятел ми създава известни комплекси на тази тема, Сега съм малко над 26 а той е в едни компании в които има момичета н по 16-17. Заглежда се.. А аз в тази компания няма кой знае какво да си кажа с тези деца. Глупаво ми е

111.   Като прочетох коментара на N 107 направо се възмутих. Не те знам мъж ли си, жена ли си, какво си, но това са едни остаряли дискриминиращи жените глупости които си написал/а. Цитирам : "Всеизвестно е, че мъжете се развиват много по бавно от жените(умствено и физически) и това се вижда още в училище. Когато започват да се чустват мъже, се заглеждат по каки(дори и връстничките им в този момент са каки). Някъде след 30 започват да се усещат че узряват и възрастовата граница спрямо жените рязко спада(22-25). Когато са на 35, жените които ще харесват са на неповече от 25. Когато са на 40, женската доминантна възраст е от 25 до 30 и колкото повече остаряват, толкова възраста на жената спада към по млади. Някой ще напише че това са пълни глупости... да, ама не. " еми пълни глупости са да. Мъжете не се развиват по бавно нито физически, нито умствено, има мъже които никога не порастват, има зряли момчета още съвсем млади, всичко си е до натурата, характера, гените. Има мъже на 30, 40 все същите несериозници като на 20. От моя личен опит сега съм на 36 години, както и от чужд опит ще ти кажа че е много относително какво харесват мъжете между 20 и 30-35 години. Мен винаги са ме харесвали или мои връстници или по малки от мен момчета, които са били наясно с годините ми и аз никога не съм имала комплекси да ги крия. Винаги са търсили сериозна връзка с мен и са били момчета на място, сериозни, свестни. зрряли. А често разни чичковци по големи от мен с по над 10 години и нагоре, са искали връзка само заради коплексите си да си хванат по младо гадже, ей така да си повдигнат самочувствието че страостта ги настига. Аз не харесвам мъже с над 4 години по големи от мен, изглеждат ми стари, още като бях на 17 години, после на 22 и тия по големите с по над 4 години ми се виждаха като старчоци, бяха ми неприятни. Казваш за мъжете как се заглеждали по по-млади с по около 10 години, ми всякакви хора има, обикновено това са комплексари, които вече се чувстват стари, простички момчета за които жената не само трябва да е млада, но изглеждаща перфектно красавица като поп-фолк певица, ей това са мъжете за които ми разправяш. То всеки иска младо гадже, всеки се заглежда за по младо и аз искам ама всичко си има граници, такива 10 годишни разлики са много големи. Защо мъжете да могат да си хващат по малки, а жените да не могат, могат разбира се. Такива които ти казват в очите че си стара и се заглеждат в по млади пред теб явно не те уважават или искат да те наранят умишлено. Такива простаци аз никога не съм срещала слава Богу както и сред моята среда не съм чувала, защото излъчвам респект и съм красива. По добре 28 годишна красива жена от колкото 18 годишна грозна и мъже са ми казвали какво като някоя е млада като не прилича на нищо, по добре по голяма, но красива. Вярно е не отричам че младостта по принцип е предимство, много ясно че пред една красавица на 36 ще предпочетеш красавица на 26 защото е по млада, младостта е безценно богатство, но всеки остарява и се амортизира, всеки на този свят. Жените раждат, грижите по децата и работата, времето ги съсипва и застарява, мъжете също са подложени на стрес, те също застаряват пускат шкембе или оплешивяват или напълняват, погрозняват. Както жената погрознява остарявайки, така и мъжът, затова по рекламите виждаме млади мъже и жени, защото младостта е красота, не гледаме старци и бабички, освен някои стари но успели актьори, звезди които да рекламират нещо. Но такъв е живота трябва да се борим, да приемаме старостта и да се поддържаме със спорт, процедури, здравословно хранене и. т. н. за да изглеждаме добре и мъже и жени. Жените са по слаби, по чувствителни по слабия пол, затова са и по дискриминирани на тема възраст а не заради годините, както казах всеки иска по младо, защо жените да харесват старци и по възрастни, като възрастта не определя колко е зрял един мъж, защо на 40 години както пишеш жената да изглежда като майка му и мъжът на 40 си изглежда стар на 40, до гени е. Има жени които изглеждат по млади, както и мъже които изглеждат по млади, но повечето си изглеждат на годините и мъжете и жените, това е. Някои наричали 28-30 и няколко жените стари лелки, ами нали и тяхните приятелки които сега са по на 20 и няколко ще остареят, после ще ги заменят с по млади ли? То един мъж и на 30 и на 40 и на 50 и на 60 може да си харесва младички по на 20 години, въпросът е коя ще му пусне, така че и да вземе по млада с 10 години 20 годишна например, тя ще стане на 30-40-50 и пак може да е стара за него защото той иска 20 годишна еми не става така, жени се със старчок че да не ти изневерява, ами глупости, ти не може вечно да си на 20-25 години, щото той такива предпочита по младички по възможност. Мъжът ми е с 3 години по млад, защото аз харесвам по млади и като се запознахме той беше на 25 аз на 28 и като се запознахме аз не си криех годините естествено а той ме излъга че е с една година по голям, на 26, защото го беше страх че няма да се хвана с 3 години по малък, тъй като много ме беше харесал. Живеем си вече 8 години и сме си много добре имаме 1 дете и не си блъскам мозъка дали ще ми изневери някой ден с по млада, защото възрастта не е гаранция за това. Може да съм с 10 години по млада и пак да му писне от мен и да ми изневери. Едната ми баба е била 8 години по млада от дядо ми и той само я биел, а други 2 мои баби са били с по 2 години по големи от дядовците ми и са си живели, обичали и уважавали заедно до смъртта си.

112.   до 111
Аз съм жена и подкрепям н. 107. Номер 111 - четеш ИЗБИРАТЕЛНО
„Тя /жената/ е с много по здрав и издръжлив организъм, от този нъ мъжът, но за сметка на това цикълът и на способност да ражда и нейната сексуалност са в определена възраст. “
Тук 107 е доста прав. Мъжете се раждат с по-чести генетични деформации и живеят значително по-малко заради войни, злополуки и съответно са по-малко от жените.
И с останалото съм съгласна. Жена на 30 г. съм, но мъжете на моята възраст ментанлно не са готови за семейство и затова си взех по-възрастен мъж, с когото имаме вече доста дълга и хармонична връзка.
Най-добрият му приятел е с жена, която е с 4 г. по-възрастна от него и изглежда действително като негова леля или по-възрастна роднина, когато са в обществото. /тя вече е в критическа, а той изглежда доста младолик/ Отдавна въпросният приятел би зарязал възрастната си жена, но са обвързани с общи заеми и бизнес. Той е лекар и сега вече си признава, че е сбъркал на младини да вземе по-възрастна жена. Според него идеалната възраст била - възрастта на мъжа делено на 2 10.
Така точно както казва номер 107 се запазва съотношението така, че мъжът да има фертилна жена до себе си и да се размножава, което си е природата на човека, колкото и да се сърдим като жени.
Замислих се по теорията и действително - връзки в такова съотношение са и обществено търпими и дори желани!
Един 30 годишен мъж е така с 25 г. жена, един 40 год. мъж с жена на 30 години, един мъж на 50 г. е с жена на 35 г. Разбира се, не можем да сменяме партньорите и партньорките си непрекъснато, но като избираме, нека гледаме партньорът ни да е поне на нашия акъл, да има същите интереси и планове за живота, защото ми писна да гледам самотни майки на 20 г.
Просто мъжете озряват за семейство над 35 г., а тогава вече за една жена почва да става късно.

113.   112, ми не са верни повечето от нещата които си написала, на теб като ти е добре с по възрастен старчок, ок! Ама жената е способна да ражда до 40 и няколко и сексуално е ок до още много повече, а на един мъж след 40 и няколко може да почне и да не му става. Освен това за какво и е на жената да ражда след 40, ми тя няма време да си отгледа детето, тогава, когато тя е на 60, то ще е на 20!!! Просто няма за кога да се радва и грижи за детето си... Като родиш по млада имаш време след години да се погрижиш и за себе си а не на стари години да се грижиш за някого. Аз живея във Франция и масово и все повече раждат по късно и създават семейства по късно на и над около 30 години, така че няма страшно за жените над 30! Не се притеснявайте момичета над 30 години, хващайте си свестни мъже на около вашата възраст и с няколко години по малки, без значение или с по възрастни, както искате, само да сте щастливи, но не се плашете че обръча се стяга, защото това значи че гледате ограничено само за по възрастни мъже. Тук във Франция се женят на всякаква възраст и повечето пъти виждам семейни мъже над 26 години, което значи че не е вярно че мъжът узрява над 35 години, няма такива глупости, ако беше така нямаше да са ангажирани повечето над 26 годишни мъже със семейства и деца. Аз като бях на 26-27 беше пълно с мои връзстници които вече искаха семейство и си търсеха жена за семейство, в случая в мое лице, имах доста сериозни предложения за семейство, брак и всичките свестни момчета се ожениха до около 30-33 години. Останаха само старите несериозни ергени над 35 които никой не ги иска вече или които са с много критерии или не им се занимава със семейство. Този твоя младоликия познат дето е с 4 години по възрастната от него, според мен вече му е писнало от нея и не я обича и си търси нещо по младо за разнообразие, а може и за сериозна, но тя и да беше по млада от него пак няма гаранция че нямаше да му писне от нея!!! Както писах тук във Франция (Париж) виждам мъжете слава Богу не гледат само обвивката на жената дали е млада, красива, в повечето случаи сериозните красиви мъже ги гледам създали семейства с жени на около тяхната възраст или-, но с обикновени жени, не красавици, даже грознички, всякакви, но гледат че жената е стабилна и става за семейство и е свястна, това ги интересува. Нека който иска да си хваща много по възрастни, старчоци каквито искат, но не давайте акъли и не обезкуражавайте момичетата на около 30 и над какви да търсят и да създавате правила по ваша преценка че за 30 годишните трябват 40 и

115.   Жените са млади до 25, след това вече започват да остаряват много бързо. Да, мажат се, гримират се, но вече не са първа младост. За съжаление пък мъжете разцъфтяват на 30 и тогава изглеждат най-добре. Ж21

116.   Глупости. Едните били млади до толкова, другите пък до толкова. Мои набори мъже изглеждат с десет години по-дърти от жените си, а са с две-три години по-големи от тях. И как пък не се прежалих да се омъжа за дъртак, с 10-20 години по-голям от мен. Аз тепърва ще навляза в готини години и той ще вземе да старее и да не може някои важни неща.

117.   аз съм жена на 26 и мога да кажа, че изглеждам по-добре, отколкото на 22 например.. говоря лично за себе си.
имам позната, която на 36 изглежда мноого по-млада. има пък някои на 30 изглеждат като на 40. всичко е строго индивидуално.
що се отнася до мъжете, че на 30 възмъжават -да.. ама колко трае и това...
рядко можеш да видиш поддържан мъж на 30 . Докато жените на 30 си обръщат повече внимание.
В обобщение бих казала, че според мен, повечето добре изглеждащи мъже и жени, не пият много, не пушат много, внимават какво ядат.
а старостта никой няма да задмине.
номер 115 явно харесва някои 30г, в което няма лошо, но съдейки другите, да не забравя, че само след 4 години, става на 25 и тя..
не се заяждам, но нека не пишем общи приказки.

какви ли не примери съм виждала. някои напускат приятелките си, когато станат на 30. други пък си хващат по-големи. наскоро познат на 31г, си хвана 35 годишна с дете, която не е първа хубост, и не е много умна, но примери милиони.

но не толкова далеч от 30те, и аз си задавам някои въпроси..

118.   Познавам не една и две жени, които са около ПЕДЕСЕТТЕ и изглеждат с двадесет години по-млади. Без да преувеличавам.
И не заради пластични операции и тем подобни "поддръжки", а заради ДУХА им, характера им.

Познавам и 20 годишни ЛЕЛЧЕТА - да, БУКВАЛНО. Направо са си живи лелки - маниери, стил на обличане, начин на говорене, самото им мислене е такова...

Всичко зависи от това как се чувствате, как се държите - как си ПОЗВОЛЯВАТЕ да се държите.

Усмихвайте се, гледайте на живота позитивно, оценявайте хубави моменти, стремете се към успехите си и мечтите си, старайте се да се чувствате удовлетворени и се грижете за себе си - физически и емоционално.

И не позволявайте на кофти хора да ви съсипват.

Възрастта е ПРОСТО ЧИСЛО! :)

119.   Вижте какво, по-млади няма да станем. Аз съм жена на 36 и си изглеждам на тях, като се усмихвам ми се бръчкат ъглите на очите и в тях се вижда вече една лека умора, но и едно спокойствие.

Нямам никакъв проблем с възрастта си и не виждам КАК някой би могъл да има, като че ли ще победи времето или ще се върне назад.

С една съответна поддръжка на тялото човек може да остане здрав и витален дълго време, какво ви трябва повече?

Всяка възраст има своите хубави черти и докато се тюхкате ще ги пропуснете.

Мъжът до мен също си съответства на годините (ментално, физически, емоционално) и от 12 години си "стареем" заедно, други не ми трябват.

Та не разбрах, какъв е проблемът? Единственият начин да живеем дълго е да стареем. А пък някой ме наричал стара чанта. Трябва ли да ме интересува?

120.   И какво сега- мъжете не остаряват ли? Я се стегни, да слушаш такива приказки означава, че имаш ниско самочувствие. Пък и се огледай, мъжете на 40-50 какви коремчета имат, в процентно отношение изглеждат много по-зле от жените на тази възраст. Какво ти пука някакви ГЛУПАЦИ какво казвали? Ами то това е животът- годинките се трупат на всички, какъв е проблемът. Важното е да се чувстваш добре в кожата си.

121.   ;)))))тaкaaa, явно минaвaм в грaфaтa"стaрa чaнтa", но лaченa, пък и ципът ми рaботи;))))стигaм до изводa, че двaтa полa се стaрaяaт усилено дa комплексирaт всеки другият. имaм много теории, но сигурно си ги имaте и вие. aз съм нa 40 г. мъжът ми нa 44, рaботим и спортувaме и двaмaтa, домaшните зaдължения сa общи. зa мен си е мойто момче, зa него съм неговото момиче. тоест, щaстливa момиче, женa, съпругa у мaйкa съм. в товa е истинaтa. зaщо тaкa се обиждaте помежду си? сексaпилът е в излъчвaнето, не в годините. когaто си зaдоволен(не говоря сaмо зa секс)си и щaстлив. тогaвa и излaчвaнето е млaдо, крaсиво, без знaчение от възрaсттa.
До aвторкaтa:не хaби толковa време, нерви и енергия дa обяснявaш, зaщо си млaдa според теб. млaдa си според целият остaнaл свят! рaдвaй се нa щaстието си, пожелaй им и нa тях.
Зa мое щaстие, живея в държaвa, където хорaтa сa усмихнaти и толерaнтни. и тaкивa "стaри чaнти"кaто мен, не сме лишени от сaмочувствието нa което и дa е по млaдо момиче:)
Към мъжете, зaмисляли ли сте се, че вие определяте кaк дa се държaт жените с вaс. определено тук виждaм, че сa много по дискретни и толерaнтни към видa и годините ви.

122.   не знам как е в другите страни... но за тук мога да кажа не много добри неща. да, на жената над 30 се гледа по друг начин. аз съм на 27, приятеля ми на 31, и се заглежда по 17годишни. не се чувствам добре. много примери има как в един момент мъжете сменят жените си с по-млади-такъв е манталитетът тук.
има много красиви жени на 30-35 , които са свободни и много по-стойностни от тези които са на 20, но такива са мъжете тук на 90%.
и аз понякога се притеснявам. утре ако нещо стане с връзката ми, веднага му висват на врата жени от 18 до 30г. а на моя??? ако съм на 30 и сама, ще ми е доста трудно. има много примери как красиви и успели жени на около 30-35 не могат и не могат да срещнат партньора си.

123.   122 от121, момичетaтa нa 17 сa по подaтливи нa мaнипулaция, нямaт още опитa дa отсявaт, леснa плячкa дa речем. женa нa 30 не предстaвлявa интерес обикновено зa слaбият мъж, нямя кaкво дa ти предложи(не се нервирaйте мъже, не говоря зa пaри), но не всички мъже сa с подобни проблеми. не си вкaрвaй тaкивa, в чудеснa възрaст си, би трябвaло дa си нaясно с себе си, aко смятaш, че товa не е твоят човек, ориентирaй се, докaто е време.
Сигурнa съм, че имa много мъже, зaслужaвaщи внимaние нaвън, пък и сигурно с удоволствие ще ти "увиснaт"нa врaтa, aко подaдеш.

124.   Уважаема Госпожо, сигурно е така с вида и самочувствието на една дама 33 години, но практиката ми показва, че на тази възраст опитът на дамите е впечатляващо голям - например в поза задна прашка почти винаги забелязвам, че дами от този възрастов диапазон усърдно и безконтролно са ползвани за еротични удоволствия и задния си двор. А това говори за амортизация, за износване. Извинявам се, но истината е по-ценна от учтивостта.

125.   Жената след 30 не е на 20г. и това си личи. До 35г. е възможно да няма забележими външни промени, след това започват. Престанете да лъжете и самозаблуждавате, ясно е че истината боли. И мене ме боли ужасно като виждам, че фейса ми се променя и никой на 45 не може да изглежда на 20.
Ж38

126.   Жената след 30 е улегнала и секси, по-спокойна и здравомислеща.

127.   аз съм на 27. по критериите на коментиращите имам ли шанс? или имам още 3 години докато ставам за нещо?

не знам каква е истината всъщност, но някои примери са ми давали повод за размисъл. Може и 38 годишната, коментираща по-горе да е права, но по тази логика защо аз, 27-годишната, изглеждаща добре, поддържаща се, с добро образование и работа, нямам късмет, а 37 годишната ми комшийка, която нито изглежда добре, нито е образована, с 2 деца, сменила 20 любовника, си намери супер свестен мъж на 33???
каква е логиката тогава?
много дискутираме, но май накрая точно тези жени след 30 представляват интерес за тези, които уж трябва да изберат нас, според логиката на някои тук... е да, ама не.
явно всичко е въпрос на самооценка на дадената жена, може би и умения в леглото- минали са някои от тях през доста партньори..

128.   Някой по-назад беше писал, че след 25 г. се остарява много бързо.
Далеч НЕ ВСИЧКИ, обаче!
Ако се остаряваше толкова бързо, как ще обясните, че има реално съвсем МЛАДИ жени на 50-60, че и повече години!
Аз самата съм на 40, няма да коментирам каква съм, но много се възхищавам на две НАИСТИНА млади 55-60 годишни мои приятелки, които редовно ги бъркат с дъщерите им. Дори познавам 62 годишна мацка, която изглежда реално на 35, кипи от свежест и няма никакви изгледи да увяхва скоро. Дъщеря й до нея изглежда кака :)

129.   Пази боже стар козунак да се прави на кифла

130.   Нищо им няма на жените над 30. Всичко си опира до човека. Аз лично винаги съм харесвал жени на моята възраст или близка. В момента съм на 32 и точно жени около 30 ме привличат. приказките за "стари чанти" и прочие са простотии, на които и самите мъже в по-голямата си част не вярват. Вярно е, че жена на 35, не изглежда като на 20, ама честно казано аз и не искам да изглежда така. Сега, приказки от рода, на това, че някоя била на 60, ама изглеждала като 30 годишна, са откровени глупости! Не знам дали е мит, че жените след 30 трудно си намирали мъже, но аз имам доста свободни приятели на тая възраст ( тук влизам и аз ), освен това една моя бивша приятелка се омъжи на 32. Ако се разровя, сигурно ще дам и още примери.

131.   Чукат се като за последно.

132.   131, всеки трябва да се чука като за последно!

133.   ... "Това, че една жена не изглежда добре след 30 може да няма нищо общо с възрастта й"...
Но може и да има ;)

134.   "До колкото зная, производството на еластан се прекратява на 18"

Еластан? ! Ти направо изби рибата. :D

135.   Добрият тон е едно нещо, но истинските мисли които изникват са си факт. 30 са си дърти чанти и това е.
Клетките им са минали повече цикли на делене, яйцеклетките им са намалели, бройката на любовните им актове е над хиляда. Колкото и да добре да изглеждат, друго си е една нова 18-ка.

136.   Според мен нищо им няма. Всъщност, ако може да се каже, че нещо им "има", то бих казал, че след тази възраст узряват, ако дотогава още не са. Бившата ми приятелка е на 30, малко по-голяма е от мен, и тя ми е казвала, че след като е навършила тези години си е направила нещо като равносметка на живота и е започнала по друг начин да гледа на нещата.
Бил съм с няколко жени над 30 години в леглото, даже съм спал и с една на 46 - определено си опира до самия човек. Поне личния ми опит показва, че общоприетото схащане, че с годините жените задобряват в леглото е абсолютен мит - ако не си добър в леглото, просто не си добър и толкова и обратното.
Като цяло жените в тези години имат своя чар, така както имат своя чар и в годините преди и след 30. Със сигурност не са се престарили - повечето все още изглеждат сравнително младолики, особено пък ако не са раждали, ако не са работили под силен стрес, както и ако не пият, не пушат, и не се дрогират. Съвсем отделен вече е въпросът, че са градски легенди приказките как видиш ли имало жени на 50 години, които изглеждали по-млади от дъщерите им... Може човек да се обърка 4-5-6 години, но поне ориентировъчно възрастта просто си личи, каквито и усилия да се полагат, какъвто и ген да има човек.

137.   Това са пълни измишльотини за годините.
Сега съм на 32. Да и аз в тази категория на чантите. Чувствам се уникално добре на 32 години. Не когато бях на 20 или на 26. Знам какво искам. Знам как да го постигна. Усещам себе си, желанията си. За външен вид няма да се впускам в дрънканици. Ще го кажа простичко - аз се харесвам. Харесвам си тялото, визията. Да иска си труд. Но и на 20 пак съм полагала същите усилия.

Реално никога не бих обърнала внимание на 20 годишен, които ми дрънка за чанти. Идеята за мъж е далеч от инфантилите, които не знаят за каква кауза се борят.

А и специално за №131. Просто вече сме научили как се прави и го правим за собствен кеф. А не за друг или т. н.

101-129 от 129