Споделена история от Други

Киномания
Здравейте!

Не съм сигурна как да започна, затова май ще е по-добре да карам направо. След години гледане на филми осъзнах, че киното е един от любимите ми жанрове. Обаче... Колкото повече се осъвременява, толкова повече тъпотии излизат на екран, от сорта на "Приятелю, Тед" или "Американски пай" /който аз не понасям!/.

Това лято се очертава да имам изобилие от свободно време и ми се иска да гледам качествени и смислени филми от типа на "To meet Jo Black", "The Green Mile", "Forrest Gump", "Pay it Forward" /един от любимите ми!/ "Secondhand Lions", "Winter's Tale" /Господи, този филм е феноменален!/ и така нататък, и така нататък... Разбирате какво имам предвид.

Бих искала да ми препоръчате нещо, което наистина си заслужава да бъде гледано. Дори може и Science-Fiction, макар че аз много-много не си падам по този жанр - не харесвам "Star Wars", а "The Hitchhiker's Guide to the Galaxy" е средно ниво, но пък "Е.Т" си е класика. Само избягвайте Horror-ите, че нещо съзнанието ми не ги понася добре. :D

Та... Очаквам предложенията ви!

Коментари

1.   Моето мнение е, че английските филми са най-хубавите. Много ми харесаха филмите Attact the block, The Awakening, the master of ballantrae и The Sweeney. Дано и на теб да ти харесат, интересни са и са различни жанрове.

2.   Радвам се, че си осъзнала какво богатство е киното.
И може би е по-правилно да кажеш, че ти е от любимите хобита, но не жанрове.
Не знам точно какво да ти препоръчам. Но като личен съвет мога да ти кажа, че е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО (не случайно го пиша с главни букви), да се върнеш назад във времето 80-те, 70-те, че и преди това, но да не прекалявам.
Американски пай и Приятелю Тед не ги харесваш явно, защото си момиче. Освен това, не може тези филми да са ти база за сравнение. Това са просташки комедии (аз ги харесвам). Тези филми са, за да си изключиш мозъка, да хрупаш пуканки и да се хилиш.

3.   "A Single Man" е шедьовър на съвременното кино - великолепна актьорска игра и страхотна режисура. Гледай го!
Препоръчвам също така и "Rebel Without a Cause".

4.   Black!!!!

5.   Аз също много обичам киното и наистина смислените филми който сеи заслужава да се гледат като такива бих ти препорачала - Класът ( 2007), Гробище за домашни любимци, Адвокатът с линкълна, Време да убиваш, Шесто чувство, и още доста но засега само тези се сещам

6.   1. Am?lie (Невероятната Съдба на Амели Пулен)
2. The Fountain (Изворът на живота)
3. Donnie Darko (Дони Дарко)
4. Eternal Sunshine of the Spotless Mind (Блясъкът на чистия ум)
5. The Shawshank Redemption (Изкуплението Шоушенк)
6. The Lives of Others (Животът на другите)
7. Schindler's List (Списъкът на Шиндлер)
8. The Intouchables (Недосегаемите)
9. What Dreams May Come (В какво се превръщат мечтите)
10. Hotel Rwanda (Хотел Руанда)
11. The Pianist (Пианистът)
12. L?on: The Professional (Леон: Професионалистът)
13. Big Fish (Голяма риба)
14. Hearts in Atlantis (Сърца в Атлантида)
15. The Secret in Their Eyes (Тайната в техните очи)
16. The Curious Case of Benjamin Button (Странният случай с Бенджамин Бътън)
17. Enter the Void (Внезапна празнина)
18. The Usual Suspects (Обичайните заподозрени)
19. Se7en (Седем)
20. Heat (Жега)
21. The Truman Show (Шоуто на Труман)
22. Life Is Beautiful (Животът е прекрасен)
23. The Butterfly Effect (Ефектът на пеперудата)
24. Road to Perdition (Път към отмъщение)
25. Mal?na (Малена)
26. The Game (Играта)
27. Gattaca (Гатака)
28. Hachi: A Dog's Tale (Хачико)
29. Contact (Контакт)
30. Point Break (Критична точка)
31. City of God (Градът на Бога)
32. Departures (Отпътувания)
33. L. A. Confidential (Поверително от Ел Ей )
34. Into the Wild (Сред дивата природа)
35. Magnolia (Магнолия)
36. Seven Years in Tibet (Седем години в Тибет)
37. Perfume: The Story of a Murderer (Парфюмът: Историята на един убиец)
38. The Painted Veil (Цветният воал)
39. The Boy in the Striped Pajamas
40. Shutter Island (Злокобен остров)
41. Never Let Me Go (Никога не ме оставяй)
42. Sleepers (Слийпърс)
43. Little Miss Sunshine (Мис Слънчице)
44. The Prestige (Престиж)
45. Legends of the Fall (Легенди за страстта)

Това са хубави филми, избрани на база написаното от теб.
За велики, има още време.
Приятно гледане.

8.   От Авторката: Предварително се извинявам, че се обръщам към всекиго от вас със съответния номер, но поради липсата на имена и лична информация, се надявам, че ще ме разберете. :)

Номер 2 - да, вероятно си прав, че правилната дума не е "жанр" - приемам забележката. :) Само че... Някак си не ме привлича твърде старото кино. Нещо не ми е особено интересно да гледам филми, които са с повече от десет години по-възрастни от мен - максимум! :D Благодаря ти за съвета!

Номер 6... Ти си изключителен/лна! Ако искаш ми вярвай, но ми влезе под кожата. Само че... Не съм чак такъв аматьор! :D Половината от филмите в списъка са ми в компютъра, другата половина съм гледала, а третите /които не са повече от 7-8/ вече те теглят. Доста ти е ясно какво ми допада. Моля ти се, включи се отново! И вади тежката артилерия - давай великите филми! ;)

Благодаря на всички - това, че не ви споменавам поотделно не означава, че не зачитам мнението ви! ;) Всички филми ще бъдат изгледани.