Проблем с връзка от разстояние
Здравейте,

Приятелката ми замина за бригада в САЩ. Минаха вече около 25 дни откакто е там и ми е много трудно без нея. Тя ще е там до септември. Проблемът е в това, че тя се промени много в последните 10 дни. В разговорите с мен се държи много по-студено, за разлика от първите две седмици, в които постоянно ми казваше, че ме обича и й липсвам. Сега това просто изчезна. Няма ги всички мили думи, с които ме наричаше преди. Дори когато си пишем, тя ми отговаря със закъснение и с по 2-3 думи. Казва ми, че по някога не иска да говори с никой и че й е много напрегнато. От една страна я разбирам, защото работи на 2 места и няма много свободно време, но тази промяна към мен просто ме убива. Не съм и държам сметка за отношението й и гледам да проявявам разбиране. Не знам дали всичко не се дължи на това, че може да се занимава с някой друг там. Остава много време докато се прибере и не знам как ще се развият нещата. Обичам я и не искам да я изгубя. Моля Ви за съвет. Благодаря Ви!

Коментари

1.   Все пак тя преживява нещо ново, а и натоварването от цялата работа не е шега. Може да и е носталгично, да се чуди как ще се справи. Ти не се отказвай да бъдеш мил с нея, да и показваш, че я разбираш. Не допускай мисълта, че има друг, не прави намеци. Знам, че е трудно, но се иска търпение в такива случаи.

2.   Братле, ще ти кажа една истина и колкото по-бързо я пиремеш толкова по-добре за теб! Тя просто си е намерила друг, може да е неин колега студент или чужденец, но и двамата знаем, че е има друг и ти вътрешно го усещаш, но не си го признаваш! Виж остави това момиче, не се унижавай за човек, който те предава и не те уважава! Спри да и пишеш и тя сама ще те потърси, защото такива жени знаят, че мъжете им са влюбени в тях и си правят каквото си искат, чувстват се незаменими, защото има някой влюбен глупак в тях и те си играят с него! Казвам ти го от личен опит, да знаеш за в бъдеще, показвай на една жена, че я обичаш, но и също че не е незаменима!!! Успех!

3.   Еее , спокойно де! Сaм кaзвaш , че момичето рaботи нa две местa. Aко и прaвиш и зaбележки зaтовa , че въпреки нaтовaреният си , уморителен ден , все пaк нaмирa време , мaкaр и със зaкъснение дa ти отговори....я товaриш още повече.
И когa дa се зaнимaвa с друг , след кaто и остaвa време сaмо дa поспи някой чaс и пaк нa рaботa?!
Не очaквaй всеки ден сълзливи обяснения. Все пaк трябвa дa се стегне и съсредоточи цялaтa си енергия тaм в рaботaтa , зaщото aко не- ще се срине , нaли?!
Подкрепяй си момичето и не се вкaрвaй във филми.
Лятото ще мине по- бързо , отколкото си мислиш.
Рaзсейвaй се , излизaй , тренирaй....зaбaвлявaй се.
A нaя дaй повечко възможност дa се оплaквa колко е уморенa , вместо дa нaстоявaш зa постоянни любовни признaния;)
Хaйде спокойно и умнaтa!

4.   Пич, това с напрегнатостта е редовното тъпо оправдание. Щом си влязъл в някакъв чат, значи идеята е да си пишеш с някой. Ако си зает и напрегнат, просто не влизаш. Хладното държание също не е вследствие на проблеми в работата. Точно тогава, когато ти е криво и особено когато си далеч от дома, близките ти хора са ти най-нужни. Освен това приятелката ти не извършва някакъв високо интелектуален труд, с големи отговорности. Тя е там просто на бригада. Вярно работата е динамична, понякога натоварена, ама нека не се лъжем, натоварването е физическо, не психическо. Така, както го описваш си мирише на друг. Същите неща щеше да ги чуеш и ако тя си беше тук в България. Минал съм през това, ясно ми е за какво става въпрос. Пък и повечето момичета излязат ли навън, веднага започват да се оглеждат или за някой местен или за някой българин, който вече се е устроил там. Знам колко ти е гадно, както казах, изпитал съм го, но в момента просто няма какво да направиш, освен да изчакаш. Възможно е пък и да греша и да няма нищо.

5.   И аз съм бил на бригада и ми е много познато как се чувства тя. Повярвай ми, това не означава, че е изстинала. Поне при мен не беше такова, въпреки че и аз се държах така с приятелката си.

Човек, който не го е преживял, не може да го разбере. Самата бригада си е стрес, изведнъж попадаш в различен свят, с различни хора, с различна култура, изведнъж ежедневието ти се променя коренно. Започваш да мислиш само за работа, понеже тя ти запълва почти цялото денонощие, отделно нямаш време, дори да се наспиш и починеш. Просто ставаш като робот, ставаш рано сутрин, търчиш на работа, там различни хора от цял свят, псотоянно си кълчиш езика, претрепваш се, връщаш се след 20 часа, хапвам набързо и бързаш да си легнеш, че след няколко часа, трябва пак да ставаш и минеш през същото.

И това всеки божи ден, просто е много трудно. И на теб ти е трудно, но тя освен с разстоянието трябва да се справи с още десетки проблеми в момента и без да осъзнава, цялото и съзнание е заето с много различни неща от това да си говорите. Това не го прави нарочно, а просто е попаднала в необичайна за нея ситуация, която изисква сериозна адаптация. За разлика от теб тя почти не чува българска реч, не може да си почине, наспи и дори не и остава време да мисли за теб. В момента се чувства, все едно е във филм, все едно това не е тя и това не е нейния живот. Просто върши всичко първосигнално като едно живтоно, попаднало в неестествена за него среда и опитващо се да оцелее в тази среда.

Не се безспокой, когато се върне и когато минат още няколко седмици, когато се оттърси от всичко това, всичко ще си е по старому. Прояви разбиране. Аз имах късмета да попадна на разбрано момиче, което ме разбираше тогава.

6.   Приятел, просто се филомираш, както ти каза работи на две работи, изморена е, едва ли ще се занимава с някой друг, няма време. Времето и е само за работа и спане, просто е уморена ;-)

7.   Съжалявам да ти го кажа, но според мен не е добре работата. Дано греша. Мисля, че е преоткрила себе си във "великата страна на неограничените възможности". Много бързо е потънала в новия свят и се е откъснала от стария. За съжаление разстоянието това прави рано или късно - живееш в едно обкръжение, с определени проблеми и с времето все по-рядко се сещаш, че някъде другъде имаш друг живот, който в момента е "на изчакване" и другите хора, които също те чакат, но в този момент на практика не участват в живота ти. Пък и специално за САЩ - за толкова хора се сещам, които след пребиваването си там се промениха коренно. Явно наистина средата там е много влиятелна в/у човешката психика.
Някои ще кажат, че си капризен, че тя е изморена и трябва да я оставиш на спокойствие. Не знам, но аз съдя по себе си най-вече. Също бях в чужбина на стаж едно време и също се измарях - излизах в 7:00, връщах се в 20:00. Не разполагах с никакви комуникации, защото все още бяха много скъпо удоволствие и почти всяка вечер ходих в интернет зала, за да си говоря с приятеля ми по скайп, което ми отнемаше поне 2 часа. Затова не разбирам какво ти пречи да поговориш с някой 10 мин., да напишеш 5 мили думи или да пратиш едно емотиконче, колкото и да си изморен. То не се иска голямо усилие, дори никакво физическо усилие, ако разполагаш с устройство с интернет връзка в жилището си или даже в джоба си.
Сега и да я притискаш, да искаш обяснения и т.н.т., полза няма да има, само можеш да я вбесиш и още повече да я отдалечиш от себе си. Според мен бъди и ти малко по-сдържан, дръж се повече като приятел и по-малко като влюбен, разпитвай я за работата, за квартирата - абе за всичките неща в нейния свят, за да не си мисли, че си ограничен човек (хора, като отиват в САЩ, често си мислят, че другите са 1 ниво под тях, защото нищо не са видели в живота). Мисля, че е прибързано да смяташ, че се занимава с друг (25 дни), по-скоро просто е станала много "делова". Така че и ти сега остави чувствата малко настрани, колкото и да ти е трудно, и пробвай с по-делови отношения. Дано като се върне да си възстанови предишния вътрешен свят. Пък и ти няма какво друго да правиш, освен да пробваш да се забавляваш с нещо - ако я мислиш по цял ден, до септември ще откачиш. Недей така, мисли и ти за други неща.

8.   Лоши новини - почти сигурно си е намерила друг, което не е много изненадващо, така правят жените като отидат на ново място. Не очаквай да ти признае.

Най-добре е да прекратиш всякакъв контакт с нея и да си живееш живота. Като се върне вероятно сама ще те потърси, след това ти си знаеш дали си струва да си жертваш достойнството само и само да сте заедно.

9.   "Не разстояниета разваля връзката, а съмнението" - точно това като гледам е й в твоя случай...

10.   И моят прият е в САЩ но от малък... незнам какво да ти кажа ситуацията и при мен е почти същата.... От разстояние имаме връзка но понякога много студено се държи... Отговаря ми късно почти винаги на съобщенията... и когато го питам вика че имал работа но неми казва каква е била... аз съм по малка от него и затова иска все неговото да става. Забранява ми много неща и крие връзката си с мен вика заради роднини но незнам... има уж сериозна връзка с мен а пише че е необвързан... Дано вие да не станете като нас то и аз незнам какво да правя дали да продължи или да свърши... Наистина имам чувството че хората в САЩ имат огромно самочувствие не всички но повечето...

11.   Не слушай хората, които са се изказали, че тя си е намерила друг на 100 % Абсолютно ти разбирам притесненията, то е едно ужасно чувство, че си заменен. Моята връзка по default си е от разстояние, а твоята за сега е, после ще си е по старому. Въпроса е сега да издържиш, бъди мил, но не я притискай. И вс епак я питай защо се държи така. Гворете по скайп с камера. Моя човек понякога много ме дразни, защото изведнъж си сменихме ролите и от много влюбения, а аз средно заинтерсована, сега аз съм хлътнала до уши, а той... той си е мил, но не ми стига. И всичко ме съмнява, не че има други, а че е охладнял. Но гледам напред, гледам да не се сърдя и да устискаме до евентуалното му преместване тук 2015... аз има да си почакам, но ТИ... ще си върнеш момичето само след 3 месеца ;) Горе главата, стискам ти палци! Ти си много свестно момче.

12.   Здравей, аз бях в подобна ситуация - приятелят ми беше на бригада.

Ето какво стана - първата седмица ми писа 2 пъти, след това каза, че му се е развалил телефона ( нямаше компютър) и 7 седмица нямаше НИТО ЕДИН РЕД, абсолютно нищо! Бях много разстроена, едва ли не пред нервна криза. След като се чухме - след скандал, се оправихме. Но проблемът при нас беше, че часовете за работа му бяха така, че единственият вариант да се чуваме беше в 3 през нощта мое време., защото през другото време беше зает. Цяло лято, без да преувеличавам седях до 3 часа да се чуваме. когато си пшишехме - той ми написва нещо - аз го виждам след 12 часа... В един момент само се карахме като се чуем - беше отвратително! Но сега пак сме заедно и всичко е супер.

Но аз подкрепям тезата, че в момента е в културен шок. Имаш право да искаш внимание, но моят съвет е да стиснеш зъби и да я оставиш малко да се климатизира. Когато човек е бачкал цял ден наистина не му се говори, а просто иска да вечеря, да вземе един душ и да ляга. Също така, когато човек е в друга страна, е нормално да иска малко да се дистанцира от БГ ( не че няма вече чувства), да отдели време и на други хора. Не я притискай, е моят съвет. Бъди мил с нея, пращай и мили неща, дори да не ти отговаря веднага. Пиши и весели и закачливи неща, не сърдити и депресирани. Тя ще се поувства много добре, ако след работа види някакво готино съобщение, целувка или друго. Естствено нещатата трябва да са взаимни. ПОложи такова усилие седмица - две и ако тя не отвърне - тогава вече може да се разсърдиш, да поискаш обяснение или да я питаш дали има друг...

Тези връзки за много по-трудно за този, който е "оставен", но както казах - с приятеля ми сме го изживели два пъти ( единия път аз, тория той беше извън БГ за 5 месеца) и ключът към успеха е разбирането, усилието от двете страни и свеждане на нервите до минимум.

успех!

13.   Не се притеснявай, аз я разбирам напълно смисъл и на мен ми се е случвало да ми е толкова напрегнато, че да не ми е до никой и то от работа. Жените имаме нужда да починем и да не се натоварваме с нищо, моят приятел също се тормози за това, но е безсмислено. Не се притеснявай

14.   Не се притеснявай, аз я разбирам напълно смисъл и на мен ми се е случвало да ми е толкова напрегнато, че да не ми е до никой и то от работа. Жените имаме нужда да починем и да не се натоварваме с нищо, моят приятел също се тормози за това, но е безсмислено. Не се притеснявай