Споделена история от Други

Проблем с таблет
Здравейте,
преди година си купих китайска марка таблет, но сега имам проблем - не иска да се включи. Натискам копчето за стартиране, стига до надписа Android, през който преминава светлина и спира. Моля ви, ако знаете как да го оправя без да го нося на сервиз, ще съм много благодарна.
Благодаря и приятен ден!

Коментари

1.   Нито произхода, нито цената, нито описаната симптоматика навяват оптимистични мисли, че ще избегнеш сервиза...

Или се е получила някаква грешка във вътрешната му памет, или някое вградено устройство се е повредило, или самата памет си е заминала. От тези 3 случая, само при първия имаш някакъв шанс за оправяне (и то не знам изобщо дали си струва - ако за ремонта ти вземат 50 лв., а самият таблет струва 150...). Така дъщеря ми си изпусна таблета и от сътресението се оказа, че се е счупил Wi-Fi-адаптера. Наложи се да сменят целия таблет, понеже беше в гаранция, и добре че нямаше никакви външни белези от изпускането (върху килима), иначе щяхме да си го платим още веднъж (естествено, че ако го сгази валяк никой няма да уважи гаранцията).

2.   Flash нa Stock ROM

3.   Няма батерия може би... аз бях точно така.. пускам го в зарядното, но при светването батерията пада и така... отворйх го и отрязох двете жички които захранват екрана и си го оставих да се зареди... този проблем идва много често при китайските таблети... и внимавай да не го оставяш без батерия..

4.   Прилича на софтуерен проблем. Някои китайски таблети имат копченце за рестартиране на заводските настройки, виж твоя ако има го натисни.

5.   Качи лога от: adb shell dmesg
И ще ти кажа какво му има :))

6.   №1 - Благодаря ти, утре ще го нося на сервиз да зидим какво става.
№2 - Може ли да преведеш, защото не съм съвсем на "ти" с тези термини.
№3 - Батерията си е наред. Стои цял ден със зарядното, свети си зелено (че е заредил) и като го включа - пак дотам.
№4 - Нямам такова копче, само една дупчеца отзад. Натиснах в нея (чрез клечка за зъби), но само се рестартира и нищо повече.
№5 - Става ли и ти да преведеш, какво трябва да качвам?
Благодаря на всички за мненията!

7.   Потърси за "hard reset". На повечето таблети е нещо от рода на бутон за заключване намаляне на звука. Ако и това не помогне, по-добре го смени и другия път бягай от китайки. Аз лично съм се парел много пъти и вече взимам качествена, макар и по-скъпа техника. iPad 2 - за 3 години е зациклил точно веднъж и си работи точно така, както си работеше в деня в който си го взех...