Споделена история от Други

За стопаните на котки. ВАЖНО!
Здравейте. Котето ми е на около 4 месеца. Днес се дъжи странно. Обикновено той е много игрив, до сега не съм го чувала да мяука. Преди около половин час не спираше на мяука. Беше се качил до вторият етаж, по лозата. Стаеше на терасата на стаята ми и накрая му отворих, за да влезе. Реших, че е гладен. Имаше малко сьомга, която трябваше да е обядът ми, отчурих няколко парченца и му дадох. Не яде. Реших, че не иска риба, затова му сложих прясно и кисело мляко, които знам, че обича. От тях също не хапна. Сипах му и вода, с идята, че може да е жаден, а не гладен. Не пийна изобщо. Ходи и се спъва. Пада. Постоянно мяука и не млъква. Накрая майка ми ми даде идеята, че може просто да иска внимание. Затова реших да си поиграя малко с него, при което тойостана да се гушка в мен за около 1 минута, след което се опита да ме хапе. Сега продълажа да върви наоколо, сякаш търси нещо. Стои пред куфарите ми и удря стената с лапи. Продължава да мяука.
Може би наистина вдигам паника за нищо. Моля, ако нечия котка се е държала по подобен начин, кажете ми. Наистина се притеснявам.
Искам да спомена, че едва ли е от нещо, което е ял, тъй като другите ми котки не се държат по този начин.

Коментари

1.   Заведи го на ветеринарен лекар. Може да е болно.

2.   може да има глисти , щом се спъва и пада това не е добре котките не се спъват и не падат , една здрава котка винаги е стабилна на лапите си

3.   Моята маца се държи така, когато нещо се контузи. Прегледай го внимателно - лапички, коремче, може да е и нещо вътрешно и да не се вижда открита рана. Това, че се е спъвал и падал ме навежда на тази мисъл. Ако напипаш мястото обикновено реагира с хапане или драскане, за да ти покаже че боли и не трябва да пипаш там. Загубата на апетит по принцип е сериозен симптом - ако продължи да не приема храна, най-добре на преглед. Наблюдавай и редовно ли ходи по голяма и малка нужда и дали всичко е наред. Кръв в изпражненията? Дали повръща? Има ли вероятност да е изял нещо навън, различно от това, което сте му давали? Ако се е натровило с нещо е добре да му дадеш половин таблетка активен въглен и да го накараш да я преглътне. Носът мокър ли е или сух? Просто го наблюдавай за симптоми - за нас така е трудно да гадаем. Надявам се да се окаже, че не е нищо сериозно - малките гадини имат поразяваща способност да се самолекуват и възстановяват бързо, но все пак го дръж под око. Щом търси контакт, значи нещо не е ок.

4.   Аз съм родител и веднъж дъщеря ми, която е малка и не разбира хвърли котето във въздуха уж за да си играе. Котето беше мъничко, колкото твоето и падна от височина 1, 00-1, 50 метра. За радост на семейството нямаше сериозни последствия за котето, но 4-5 часа след падането котето правеше същото което си описала ти - мяукаше, залиташе, вървеше странно все едно е замаяно и т. н. Но на другия ден му нямаше нищо и дори отиде при малката отново да се гушкат, така че спокойно надали е нещо сериозно, но ако симптомите продължат повече от 1 седмица потърси лекарска помощ!! :)

5.   Веднага на ветеринар. Една котка не се спъва и не пада.

6.   1.Това че се спъва и пада ме навежда на мисълта за отрова. Заведи го на лекар.
2. Другите меща говорят по скоро за разгонване. Но това със спъването не ми харесва. ВЕДНАГА го заведи на лекар. Късмет!

7.   От авторката: Не би трябвало да са паразити. Давахме му хапче преди около седмица. Също така и отвън го натъркахме с пудра против външни паразити, бобулечки и радни други насекоми. Прегледах го и за рани. Не виждам нищо нередно. Днес ще го наблюдавам обстойно и най - вероятно ще го заведа на ветеринар.

8.   щом не яде риба, не е добре. Котка риба не отказва, а такова понятие като преяла котка не знам да има. Котките като ги хвърлиш по гръб падат винаги на лапи, камоли ако ходи да се пъне сама, нещо не е наред

9.   Губиш си времето авторке, ЗАВЕДИ ГО НА ВЕТЕРИНАР!