Споделена история от Тинейджърски

Злоба ли е това или.. ?
Здравейте, момиче на 18 съм. Не бих казала че имам проблем, но просто реших да споделя, за да чуя гледната точка на други хора. Откакто се помня съм си слаба. Тежа 41 кг. , висока съм около 1. 61. По принцип винаги си казвам, че няма да е зле ако кача примерно 4-5 кг. Но съм така устроена, че не става - дали е метаболизъм, ген или нещо друго... Но аз пак се харесвам, което е най-важното. Храня се нормално и не гладувам. Има много хора, които ми казват че съм късметлийка, защото хапвам каквото искам и не трупам килограми и ми казват, че съм си много добре така. Но разбира се има и такива, които едва ли не са ми натяквали колко съм слаба - как съм си намирала дрехи, сигурно съм ги купувала от детски магазини, което е пълна глупост. Всъщност много лесно си намирам дрехи. Интересното е, че такива изказвания съм чувала от по пълнички жени/момичета. Наскоро една жена, която отчаяно искаше да отслабне ми каза точно това за дрехите. И тук идва моя въпрос - комплекси ли са това или просто ме мислят за слаба? Питам, защото аз никога не бих тръгнала по този начин да говоря - слаб бил, дебел бил... Мен лично отдавна ми е спряло да ми пука какво говорят, но има и хора които много се обиждат и нараняват от подобни изказвания. Винаги съм казвала, че ако няма какво хубаво да кажеш по добре си замълчи и трай.

Коментари

1.   слаба си, но не болезнено. аз съм с наднормено тегло и не се харесвам ... ако не беше с теглото хората щяха да ти намерят друг ''кусур'' не се притеснявай по скоро завиждат отколкото да го мислят наистина

2.   Аз съм на 14, висока съм 1. 60 и тежа 38 кг. Според мен ти си нисичка и фина. Във Франция жените се стремят да тежат височината – 120. Значи при теб всичко е идеално. :)
ПП: Да, тези жени избиват комплекси.

3.   Аз съм по по-пълна и повярваййй- винаги като видя някое наистина слабо момиче започвам да я обиждам на ум и то защо ?! - Ами че естествено че защото и завиждааам. Не си мисли, че като ти казват че си слаба много са се загрижили за здравето ти, напритив просто искат да си дебела, за да не са само те дебелите. Единствените хора, които биха ти направили забележка, защото наистина ги е трижа, това са родителите ти. Всички други ти казах защо го правят.

4.   Щом отдавна е спряло да ти пука за мнението на хората не мога да разбера защо се интересуваш дали това са комплекси,злоба или каквото там си мислиш ,всъщност защо се интересуваш ? Да не би някъде дълбоко в теб ти да имаш комплекси? Аз на твое място хич не обръщам внимание на подобни коментари пък чак да седна на пиша в сайта за мнения по тази тема.......

5.   Не виждам никакъв проблем. Не го правят с цел да те обидят, а да изкажат мнението си. Всъщност е нещо пак като комплимент. Аз съм на 15 1.73 и съм 46 кг. Бих искала да смъкна поне 4-5 кг. Както и да е. В моя квартал има едно момиче, с което наскоро се запознах и беше 40 кг (на едни и същи години сме, но тя е 1.70)... Та всеки път като излизаме и аз й казвам, че е много слаба. Питам я дори дали се храни, а тя казва, че почти всеки ден се тъпче с хамбургери и не надебелява. Ами аз много бих се радвала ако ми "натякват", че съм слаба.

6.   Н5, тa ти си СЛAБA!
Осъзнaвaш ли, че трябвa дa кaчиш поне 10 кг. Сериозно, кaк ще отслaбвaш?
До aвторкaтa- зaвист е, не им обръщaй внимaние.

7.   Хаха как се пък измерихте толкова?! Хайде сега и аз съм кльощава ама някои от килограмите, съпоставени с височината, която сте писали са възможни само при болестни състояния. Някои като че ли малко са преувеличили хах понамалили по-скоро..