Споделена история от Други

Произход на сърбите
Здравейте,
Момче на 17 години съм. Преди да напища темата искам да се знае, че това не е нищо за училище, а от чисто любопитство.
И така искам да разбера какъв точно е произходът на сърбите. Поразрових се доста в Интернет и в Уикипедия и в други сайтове, но информацията там не е кой знае какво, нищо конкретно. Това, което разбрах е, че сръбските племена са се заселили на Балканите през 7 век и са се омешали със славянитр и така. Нещо като прабългарите. Но откъде точно произхождат и идват тези сръбски племена? Много ще,се,радвам ако ми кажете. И също така бих искал да разбера дали имаме много общо с тях.

Благодаря предварително!

И още веднъж ще помоля редакторите да публикуват темата, защото ми е много интересно.

Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Доколкото ми е известно (не че съм чела нещо академично) сърбите са си славянско племе или сбор от няколко славянски племена. Тоест идват откъдето идват всички славяни. Те нямат азиатски корен. Това с което може да са се смесили след идването на Балканите вече са най-вероятно илири, македонци (истинските, не тия с българския диалект), други племена които са минали но не са направили държава и по-късно турци, гърци, българи. Иначе казано, на Балканите е много трудно да се определи кой от къде е дошъл и от къде какво му е останало като ген. Но иначе сърбите имат по-славянски черти от нас поне по лично наблюдение.

2.   От Автора: Благодаря за информацията, но аз мисля, че истински македонци няма. Македонци се вика на българите, сърбите и други, които са се заселили по македонската земя. Иначе няма такъв народ. Но моето мнение е че те са си българи. Колкото до сърбите според мен са си точно толкова славяни, колкото и ние - нито повече, нито по-малко Иначе наистина, племената на Балканте така са се омешали, че е трудно да се определи кой откъде е. Все пак сме си братски народи. Благодаря още веднъж.

3.   Търсиш общо с нас, защото говорим славянски, като тях ли или търсиш обща кръвна връзка? Общото е и в езика и в гена от славяни/траки, но има разлики те нямат толкова изразен азиатски ген. Сръбските племена за който говориш идват от средна Европа /днешна Полша и Чехия/ и са келти. Преди нашата ера почти цяла Европа е била населявана от келтски племена.
Всъщност не може с точност да се каже кой народ какви гени носи, всички съседни народи ги събира общ ген, а ги различава процентното съотношение и влиянието над народа на власт имащите в дадени моменти от историята.
Сам си свидетел че в България в последните около 50 години се дава от власт имащите възможност на ромите да се развиват /да увеличават броя си/, а се притиска развитието на българското население. Ако погледнеш след хилядолетие процентното съотношение на народа притежаващ български документ за самоличност днес, ще останеш с впечатление че България в началото на 21 век не е имала чисти славяни и е имала доста голямо почти 1/3 ромско население.
Погледнато по същия начин България през 7-8 век е имала почти 3/5 славянско население.

4.   Здравей и от мен,

Сърбите са славянски племена, много сходни с българските славяни. Те южните славяни по принцип се делят на български и сърбо-хърватски. По време на Първата световна война български учени изследват говорите в Сърбия и установяват, че всичко на изток от Белград, а и много белградски села, говорят български диалекти. Като теглиш една мислена черта от Белград до Косово, включително и косовските сърби, всички славяни са асимилирани българи. Знаем за Нишкото въстание от 1841 г., което е българско, според самите османци. През Средновековието същите земи са с определено български етнически характер.

5.   Не знаеш ли???? Бива ли така. Сърбите, както и негрите, арабите, китайците, руснаците, французите, немците, Батман, Супермен, Спайдърмен, св. св. Кирил и Методий, Александър Велики, египтяните, шумерите и марсианците са произлезли от македонците. Питай някой македонец и ще видиш, че ще го потвърди.

6.   Аз съм българин и мога да кажа, че на нас никой не ни е виновен, че намаляваме. В началото на 20 век сме били най-нарастващата нация. Американците като имат пари и те имат 1.8 деца на жена, ние пък 1.5. Раждаемостта не е пряко зависима от доходите, дедите ни са били бедни, но са имали по 5-6 деца средно. Обаче за разлика от нас са били християни, не само на думи.

7.   Авторе, има древни македонци. Само дето тия, на които днес им викаме македонци не са древните, само те се мислят за такива. Потърси в Интернет защо Гърция има проблем с името "Македония", че даже им наложи вето за НАТО и ЕС заради това.

8.   До момчето на 17 години, Уважаеми господин и аз търсех произхода на сърбите-един чуден, странен и спорен народ за нас българите. Мислех, че са славяни, но тези данни от старите истории са били недостатъчни. Филма Боя На Косово-1389 год. сръбск. филм изобразява сръбската войска, като сбор от високи, чернооки, чернокоси, иранци и кавказци-липсват синеоки, руси славяни... Сърбите са народ, който е дошъл от Кавказ в днешна Сърбия-по теза на проф. Пламен Павлов. Анонимен читател-писах този коментар.

9.   Мисля,че Дагестан е прародината на сърбите.По интернет дават драгински сватби на племето драгинци-те имат сръбски физически тип и свирят български хора.Певицата Марина Газиева-дагестанка прилича 100-процента на сръбкиня.Анонимен читател.

11.   Българите НЕ СА СЛАВЯНИ! Има вече много доказателства за това. Сърбите - варварски племена, населили се на Балканите по времето на Римската империя.

12.   А ти, с 11 коментар, като че си троглодит.

13.   Авторе сърбите не са българи, нито пък славяни.
Славяни като народ или като етнос не съществуват до 18 век, думата славяни е измислена, и утвърдена от руска кралица. Днес има славяни, защото има много хора по света които се самоопределят като славяни. Но при възникването на българи и сърби славяни е нямало имало е племена със съвсем различни имена, на които след 18 век им е налагано име славяни.
Та сърбите са племена дошли от днешна централна Европа от земи наречени Бойки. Да не те обърква факта че говорят подобен на българския език и в повечето случаи ги разбираш без превод. Това се дължи на факта че българите са разпространили писмеността и културата си, както на запад до словения, така и на североизток чак до Камчатка, говоренето на език не прави хората част от дадената националност. Както ти и африканеца не сте англичани, защото знаете английски. Така и монголците не са българи макар че пишат на кирилица. В крайна сметка и румънците са говорили на български до средата на 18 век, а кирилицата са ползвали до средата на 19 век.