Споделена история от Други

Какво мога да сготвя с тези продукти?
Днес ми е свободен ден и исках да зарадвам майка ми като се върне от работа с нещо топличко сготвено.
Обаче въображението ми не сработва да измисля нещо по-различно.
Значи в хладилника намерих: едно пилешко бутче и бяло месо (варени) от вчера, сурови гъби (10-15 бройки средно големи), маслини, моркови, сирене, кашкавал, някакъв пастет (не вярвам да свърши работа ама... ), малко шунка, и половин кутийка царевица (останала от една салата предните дни). Във фризера би трябвало да има замразен грах. Картофи, ориз и 10тина яйца също има.
Кажете кво да сготвя моля ви! Че нищо по-така не ми хрумва. Мислех да направя варени картофи с шунка, да купя една течна сметана и да ги запека с кашкавал, но се сетих, че това го правих последния път когато реших да готвя.
Педварително благодаря!

Коментари

1.   С бялото месо и бутчето зеленчуци можеш да направиш пилешка супа. Ако ще храниш само 2-ма човека - просто изпечи месото във фурната и направи зеленчуци като гарнитура в тиган да кажем или просто салата.
Лошото е, че нямаш нито лук, нито доматена консерва или домати и краставици за салата...
Ами можеш и да направиш манджа някаква като обезкостиш месото, запържиш го със зеленчуци (моркови, грах, каквото имаш) сложиш картофите на кубчета... подправки (червен пипер, черен пипер)...
Яйцата можеш да свариш и заедно с шунка и зеленчуци да направиш вид салата... Ако имаш малко пари купи краставици и домати или поне една доматена консерва и лук, които можеш да ползваш за манджата - запържваш лук с обезкостеното месо, слагаш зеленчуците и картофите, консервата домати и подправките и вариш...
С яйца кисело мляко брашно можеш да направиш кекс или нещо такова...

2.   Като момиче (на20) което обожава да готви ти предлагам да свариш картофи, да настържеш 1-2 в чиния, след това парченца шунка, царевичка, настъргваш яйца, ред сирене после пак почваш отново с картофи и така докато ти свършат продуктите, но трябва да завършиш с картофите.
Можел да си направиш пилешко по китайски. Обезкости месото запържи го до златисто, отдели го на една страна. Нарежи на тънки лентички моркова, сложи грах, царевица, лук, гъбите на ивици и това всичко слагаш да се пържи с 3-4 с. л олио/зехтин. След като се позапържат те ще си пуснат и водичка, тогава добавяш една кафяна чашка ориз(иначе казано 2-3 пръста) ако нямаш такава чаша. Наблюдаваш ориза, ако попие соса добавяш малко вода, когато тя изври, а ориза още е суров още добавяш и така до пълната му готовност. Ако така ти е трудно можеш просто да го свариш предварително и да го добавиш накрая. На китайското много му отива унисоса ;) Когато са готови зеленцуците добави пилето, объркай, сервирай ии отгоре можеш да настържеш кашкавал ;)
Приятно хапванее :)))

3.   Ръгай всичко в гювеча и във фурната. Бутчетата можеш да ги направиш в кесия или фолио. Огретен също е вариант, както и лазаня, но за тях ти трябват допълнително кори за лазаня. На мен лазанята ми е любимито ястие, а пък ако ти я направи жена ми... хммм ще си изядеш пръстите. ОСобено докато е прасна и топла.