Споделена история от Други

За дорекс-а; abot the forex:
Така, надявам се историята ми да бъде видяха от повече хора! Няма да ми помогнете, но ако я прочетете поне може да не се опарите толкова здраво като мен!
Подмамен от рекламите трикове си направих регистрация в един от сайтовете предлагащ форекс услуги (това е търговия с валута). Не очаквах страшни печалби а по скоро някакъв страничен доход от по стотина лева на месец. Трябва да кажа че демоверсиите много подлъгват по този въпрос но както и да е.
По същество - за няма и два месеца загубих повече от 2400 лева. Така че не се подлъжвайте по реклами, от тези работи са печеливши само за организаторите! Ама то си е казано - докато има балъци ще има и тарикати. А аз в тоя случай съм от страната на балъците, боли да ви кажа :)

Коментари

1.   Ами то е като при букмейкърите. 2% са перманентно напред, 5% са на нулата, а останалите са донори на тези 2%, както и на самия букмейкър. Аз знам една тайна за тези хазартни игри. Каквито и стратегии, анализи да ти предлагат, нищо не работи. Аз отделих години, за да изучавам технически анализ и нищо. Единственото, което помага е интуиция. Само че малцина я имат. Познавам няколко души, които се издържат с форекс и още няколко, издържащите се със залагания от години и то изкарват повече от добре. Е, има си начини да се развие интуиция, аз сега работя по въпроса. Някои си я имат по рождение, други я развиват в последствие. А между другото знам и за самоубили се професионални дилъри, които претърпяха крах в края на 2007 по време на големия срив на фондовите борси. Други пък направиха цяло състояние на къси позиции само за няколко дни.

2.   Напълно съгласен, няколко пъти си пусках демо версията и почти всеки път успявах да направя 400% - 500% печалба в рамките на месец.
След това се пуснах с 2000 евро и... загубих всичко за 2 седмици.

След това разговарах с човек разработвал българската платформа, с която работех. Той ми каза, че самата платформа даже не прави действителните транзакции, защото почти всички губят. Т. е. ти си "купуваш" примерно 10000$, само че това е просто едно число показано на екрана ти, посредникът така и не пуска сделката. И така като изгубиш всичко, парите ти отиват директо у него...

Както и да е, forex-ът е тъпа работа, общо взето си е хазар, така че по-добре по-далече от него.

4.   Изобщо не сте запознати с това що е то Forex.Това нещо си е цяла наука, която изисква изключителна отдаденсост.Истинските трейдъри, които получават големи печалби прекарват по 8-9 часа пред компютъра, за да следят цените на борсата.Това си е реална работа, а не страничен доход.От тук няма начин да се взима странично.Хора, които просто са се регистрирали и са пуснали някви пари губят, освен ако не са убийствени късметлии.Има толкова неща, които трябва да се учат аз Forex, че направо не си си и представял.То човек трябва да се интересува преди да действа! :)

5.   4, не си прав, защото има и манипулации на пазара, които няма как да се предвидят и могат да те фалират заради серия от грешни прогнози. Колкото и да се добър, винаги идва момент, в който губиш. Просто колкото и да си информиран, няма как да знаеш цялта информация, а всяка информация, която не знаеш може да те постави в нокаут, защото не се знае в каква степен ще наежи спрямо останалите фактори. Цената се влияе от търсене и предлагане. А за търсенето и предлагането има толкова различни причини, колкото песъчинки има на земята.

ти няма как да знаеш на другия край на света кой какви намерения има и колко иска да купи/продаде. Просто е невъзможно. Виж ако имаш интуиция е съвсем друго, защото има малък процент, които наистина са интутивни, но иначе е въпрос на време на фалираш. Лично познавам професионални трейдъри, които дълги години изкарваха добри пари и накрая фалираха, загубиха всичко и се отказаха. Знам и за един, който се самоуби в САЩ по време на големия спад в края на 2007. А той преди това е изкарвал милиони и то в продължение на много години.

Примерно от къде можеше да знаеш, че швейцарката банка се кани да фиксира франка и курса да се промени драстично за часове. Или от къде можеше да знаеш, че американците ще манипулират цента на петрола, за да се срине 50 долара?

Ако си много голяма клечка и си в играта е съвсем друга работа, но ние не сме.