Споделена история от Други

Възможно ли е кучето ми да вижда дух или някакво друго създание невидимо за нас?
Преди около 2 месеца си взехме куче и от самото начало то започна да се държи странно. Понякога както си спи се събужда започва да ръмжи и гледа към коридора... Друг път както си играе се спира и започва да лае силно и гледа към същото място. Това е много зловещо защото когато се случва сме само аз и кучето, понякога и майка ми е при нас, но няма никой друг вкъщи. Като гледам към коридора не виждаме нищо но по погледа на животното си личи че е уплашено и разтревожено от нещо... Кучето е на 4 месеца. Вие какво мислите?

Коментари

1.   Ако винаги реагира на едно и също място - значи там просто има нещо. Мишка, някаква малка животинка, теч някакъв.
Аз не вярвам в духове и нищо не мога да ти кажа за тях, но някъде четох, че наличието на животно в къщата - пази стопаните на къщата от енергията на лошите сили. / Дали духове са имали предвид, не знам. Както ти казах - не вярвам в такива ( а и ме е страх да вярвам в това )
Когато е светло и се чувстваш в безопасност, можеш да разглеждаш мястото. Не се плаши! И да е дух - кучето Ви пази! Най - вероятно е нещо съвсем обяснимо!

2.   Има теоретична вероятност да вижда нещо невидимо за нас. Другите вероятности за поведението му е да има халюцинации или да се филмира, както малките деца си въобразяват неща докато си играят. А може и да възприема нещо реално като заплаха - някакъв звук, мирис или хлебарка.

3.   Може да чува звуците отвън - стъпки по стълбището, врати се затварят и т.н. Слухът на кучетата е много развит и вашето може да чува неща, които вие с майка ти не можете. И понеже още обстановката е нова за него, то не е свикнало с тези шумове и го притесняват. Според мен след време като свикне, ще спре. Иначе, аз вярвам в духове и по принцип е възможно - животните са по-чувствителни към такива неща. НО, изчакай, не мисли първо най-страшното.

4.   Енергията...

5.   Да, точно енергията. Животните виждат и чуват неща, които са извън спектъра на нашето възприемане.
Сега... дали е дух или друго, няма как да разберем.
Вземи си ароматни пръчици, тамян и свещи, и ги запалвай, за да се пречисти енергията в дома.

6.   Причината е много по-проста - чува минаващи хора / животни из входа. Възможно е и да усеща миризмата им. Кучето всъщност Ви пази, Вас и домът Ви. Моят съвет е, на този етап да не му обръщате внимание когато го прави (в смисъл нито да му се карате, нито да го успокоявате, нито да го хвалите). Вероятно с времето ще отшуми тази реакция...

7.   Автора : И аз по принцип никога не съм вярвал в такива неща, дори съм атеист но всички ми внушават че е дух или нещо и аз вече не знам какво да мисля, наистина е странно. Мисълта ми е че няма как да е мишка или някакъв тих звук защото буквално както си спи се събужда изведнъж стреснат, гледа натам и лае много силно или ръмжи. Огледал съм мястото няма нищо странно. Когато почне да лае дори го взимам понякога и сядаме там за да му покажа че няма нищо но си личи че го е страх малко, после му минава до следващият път в който се случи... Интересно наистина. Благодаря за отговорите :)

8.   Добре, ако е дух - тоя дух винаги ли е тоооочно там? Ако е дух не се ли мести насам-натам?

9.   И с моето куче се случва същата аномалия. Изглежда разтревожено и дори и лакомство не го успокоява. Не обръща внимание и на играчките. които му подхвърлям. Моето куче също е на 4 месеца. Честно да си призная това малко ме плаши

10.   Може ли попитам по какво се разбира че куче лае човек на вън. Как да разберем, трябва да лае настървено или по силно.

11.   Аз имам мини йорки и винаги като стане 3 през нощта гледа постоянно към кухнята и лае. Ако може някой да каже нещо по въпроса, защото цяла вечер съм будна от страх.