Споделена история от Други

Хазарт
Здравейте. Реших да споделя моята история и настояще положение. Всичко започна през 2009г. Когато се бях прибрал от чужбина, кадето работех 3 месеца и живеех при нашите. С парите който изкарах мислех да си купя кола около 3000лв. Бяха. Но тогава бях още на 19г. И ми се живееше много и потофуках всичко по дискотеки. Бях заделил 50 евро да си имам че тук живеех при баба и дядо. които искаха отчет за всичло а и наще пращаха пари на тях зада ни издържат с брат ми който още учеше. Бях на гости при братовчетка си, която учеше в варна и се прибрах с 50лв. заем от там като парите щях да и върна след няколко дни като сменя еврото. Вечерта на 24 срещо 25. 01. 2009г. неможах да заспя изобщо. Около 6 и 30 сутрента слязох при бабени да хапна те бяха станали вече. След като се наядох звъннах на моя най добър приятел да пием кафе. Той ми каза че е на училище но можел и да не ходи и се разбрахме да ме вземе от нас и да пием кафе в града. Изпихме си кафето, смених последните си 50 евро, пратих 50лв. На братовчетка си по уестър юнион и се прибрахме в село кадето отново пихме кафе. След това щеше да ме кара към къщи, когато минахме покрай еврофутбола и му казах да спре да си пуснем по 1 фиш. Там видяхме е н познат които търкаше картончета в несвяс. Пуснахме си фишчетата и решихме да изтъркаме по някое картонче те бяха по 1 лв. Аз си взех 3 ако неме лъже паметта и така почнахме да търкаме. Изтъркахме доста когато бях 40лв на пред и му казах вземам 5 и край. Първото нямаше нищо. На второто изтурках 2 коли и 2 по 100 000лв. Той ми вика айде предния капак в показва и аз му отвърнах ти луд ли си на най колемия карък в селото и в този момент изтрих стоповете и паднах от стола. Направо полудях незнаех дали е истина дори не истърках колата до края. Колата която спечелих беше шкода октавия на стойност 40 000лв. Неможех да взема парите и взех колата направо от магазина. Започнах работа след няколко месеца като военен. Година по късно се запознах с жената на живота си. Тя още учеше 12 клас беше тогава. Ходихме 6 месеца и след това заживяхме заедно унас. Нашите се бяха върнали от чужбина и нямаше да ходят повече. Ние си живеехме на първия етаж а те на втория. 2 месеца по късно тя забременя и роди през 2011. Реших да продадем колата зада си направим ремонт. Птодадохме я и след като направихме ремонта в сметката ми няха останали 120лв. От колата. Вкарах ги в бет365 и за около месец изкарах близо 3000лв. Като през цялото време си оставях 129лв в бета за игра. Си д което ги загубих а 3000лв вече бяхме похарчили. Предстоеше европейското след месец и решихме да си направя кредитна карта зада залагам. 1000лв. Изкарах 10 000лв от европейското който харчех в несвяс неми пукаше мислих че никога няма да загубя. Но се случи загубих тези 1000лв от кредитната карта но същевременно чаках да ми преведът от бета 4800 които нях планирал за море. И точно там отидоха пръснахме ги на морето всичките пари. Като се върнахме направих рефинанс 3000лв. Първите 1000лв загубих а другите ги сложих на 4 мача за гол на половремето и одарих 4000лв. Пуснах 3000лв да се теглят а 1000 оставих за игра. Като мойита ми викаше да се спра за деня. Спрях но за около 20-30 мин. И след това ги заложих. Загубих ги, отмених тегленето, загубих и друхите пари. Незнаех кво става и как да. И кажа кво съм направил. По късно и казах. Решихме да изтегля 4000 потребителски кредит зада върна тая кредитна карта и 1000 да се мъча да изплапя кредита с тях. Да ама не изтеглих 8000лв. Закрих картата а другите ги загубих. Изтеглих 16600лв. Загубих ги. Няколко месеца по късно изтеглих 26000лв. И тях загубих. Моита искаше да ме зарязва каза ми че ще ме остави ако заложа и 1лв повече. Но след няколко месеца таино си изкарах кредитна карта 1000лв които загубих набързо. Нямах от каде да взема пари вече банките не дават. Почнах да знаня на един познат да ми пуска фишове в еврофутбол с големи суми. Така няколко пъти и трябваше да му дам 2000 първия път взех от колега на заем. На следващата седмица сумата беще по голяма на по следващата пак така и колегата ме измъкваше като ми даваше пари да му платя. Намерих гарант и изтеглих още 12000 зада върна на колегата. Но знаех че вече дска няма да ми даде повече това беше края. Да но отново залагах в еврофутбол и губех взах от същия колега и от още един. Направих си бяла карта 600лв. Но ги изиграх и тях. В момента жена ми знае за 26000лв. А наще лъжа че имам 6000лв кредит. Лъжа жена си че са ми вдигнали вноската и лихвите да изтегли кредит 11-12000 зада вътна уж половината си кредит зада ми паднат уж лихви и вноски. Но всъщност ми трябват за да върна парите на колегите който цяла година ме чакат вече. Несмея да и казвам истината зада неме остави. Не казвам и на нашите щото мисля че ще ме изгонят от къши или незнам, но небиха го приели никак добре. В момента ме е страх да кажа истината. Цяла година вече лъжа и продължавам да лъжа но не издържам повече така. Станал съм много малчелив, отчаян, вечер немога да спя спа по 2 3 часа. Мен самия ме е страх да проумея тази истина. Мисля че всичко ще се оправи ако мойта изтегли кредит и като го върна на колегата гите си вече ще съм по спокоен, но в същото време и несъм много сигурен в себе си да не направя отново някоя глупост. Мисля че полудявам, обмислял съм и варианти да се самоубия или да обера някоя банка и во ли не още но него правя защото несъм такъв. човек. Но и несъм този който бяг преди това. Моляви дайте ми савети или идеи как мога да се справя с тая ситуация или този мои съсипан живот. Пропуснах да кажа и че миналата година на 25. 01 блъснах един мангал и ме усъдиха да платя 2500лв. Като преди 2 дни ми доиде писмото с айбана и 14 дневен срок да платя. Общата сума която дължа на банки хора и др е около 52 000лв. Как да спя вечер, ами немога. Искам да подчертая че историятя ми е абсолютно реална и все оше продължава.

Коментари

1.   Хазарт се играе за удоволствие, а не за печалба, защото дългосрочната загуба е гарантирана. Затова се залага само толкова, колкото човек може да си позволи, без влошава живота си. Спирай с тия простотии и започни да мислиш за близките и приятелите ти!

2.   аз съм на 24, също играех много хазарт, но мачове, в казината не се зарибявах и играех с мярка. Работя от 6 години, нямам сметки в дома си, за това време не съм си купил почто нищо, а имам и дългове на стойност 4500, в началото на годината бяха 6000 лв. От 14 декември 2014 спрях с комара. От Май до Декември загубих между 5 и 6 хиляди. Спирал съм комара за година и нещо, но не бях много добре финансово и пак почнах и взех че набивах и чужди пари. Зарекох се дс не играя комар, границата е тънка, едно поддаване на изкушението, един залог, но ходя от време на време в букмейкърите и в казината с приятели, не играя, връщам си дълга и съм далеч по-пестелив. От година и половина взимам 1200-1300 лв, но живях много зле и до края на годината смятам да живея зле, да връщам дълга и да започна нов живот 2016. 52000 лв нямаше как дс си позволя да загубя, но живота продължавa, има хора и по-зле. Горе главата, и аз спях трудно, сега съм по-спокоен, моите задължения са безлихвени и мога и 10 год да нв ги върна, но ще ги върна за 1, комарът нецме интересува вече

3.   Аз също залагам само на мачове по казина не ходя и нямам и намерения. Проблеме ми е че крия от семейството си всички тези неща и нямам смелост да им кажа защото жената ще ме остави а нашите ще ме изгонят и тогава живота ми напълно ще загуби смисъл. Вярно е че имам някакъв шанс да бъда разбран и да ми помогнат но той е много малък, за това и нямам тая смелост да споделя. Дори и да ида на психолог това също няма да ми помогне. Нямам си на идея вече какво да правя, за това и очаквам някой от вас да ми предложи как да постъпя.

5.   Значи признаваш, на близките си и влизаш в клиника за лечение на зависимости. Друг вариант не виждам. Нито ти ще успееш сам да спреш с глупостите, нито с такива големи заеми ще можеш да се оправиш сам. Нито ще си първия комарджия отишъл си безславно, с много дългове и на улицата, нито ще си последния. Така, че казвай на семейството докато е време и им обещай да се лекуваш. Жена ти може и да те зареже, но има шанс и да не го направи и да ти даде последен шанс, но ако не и кажеш ти много скоро ще разбере от други и пак ще я загубиш, а родителите ти, ами те най вероятно ще ти простят, но само ако е за последно, а това може да стане ако се лекуваш. Затънал си много така, че е време да вземеш мерки.

6.   Ако имаш и дете, оплескал си я здраво. Не само жената, но и детето няма да видиш.
Поне спри да затъваш. То е ясно, че с магическа пръчка няма да стане връщането на дълговете.
Зависим си и потърси решение относно зависимостта си.

7.   Според мен ти трябват още пари да се избиеш... поне аз така правя