Споделена история от Други

Аниме&Манга
Доста се зарибих по аниметата и мангите. Надявам се тук да ми предложите някое аниме. Ето и някои предложения от мен:
Diabolik Lovers - любимото ми аниме. Пълно със bad boys доста интересно според мен.
D. Gray Man - тук вече говорим за една от класиките като Naruto и Железният алхемик.
Akuma to love song - това е мангата която сега чета и е доста интересна. Препоръчвам я, но е само на английски.
Brothers Conflict - Напълно искам такива доведени братя като на главната героиня.
Fairy tail - може би едно от най -добрите анимета за магия.
Owari no seraph - Почти съм сигурна, че е най -доброто аниме за 20015 и сега през октомври 2 сезон.
Uta no prince sama - най - доброто музикално аниме.
-М.

Коментари

1.   Започни да четеш яой манга - страшно зарибяващо и един от най-любимите жанрове на момичетата.

2.   Аз в момента чета мангата Watashitachi no Shiawase na Jikan, на четвърто място е в myanimelist и е много добра, препоръчвам. Харесвам също и различни видове yaoi/yuri.

3.   Канадско и много добро аниме-казва се Di-gata defenders.

4.   Naruto, Naruto Sh. и FMA Brotherhood

5.   Трябва да гледаш bleach задължително най-якото аниме ;)

6.   И аз преди бях много зарибена. Препоръчвам Kuroshitsuji. Страхотни герои има. :)

8.   Bocu no pico. Шегувам се дори не го поглеждай това аниме :Д.
А ако не си гледала fullmetal alchemist brotherhood задължително го гледай! А ако търсиш някой аниме филми бих ти предложил да гледаш тези на студио ghibli, разбира се, има много други добри анимета

9.   Към номер 2: За този стил манга ти препоръчвам Love stage. Има аниме, но мисля, че анимето се води shounen-ai, а не yaoi. Няколко дни преди да пиша бях почнала да гледам Naruto и е доста забавно. Сега гледам soul eater и доста се зарибих, но съм чула слухове, че вторият сезон бил за някакви принцески. Вярно ли е? И ще прегледам другите анимета. За Kuroshitsuji гледах филма и ми допадна и мисля да пробвам и анимето въпреки, че ми казаха, че не е същото. Дано не се е получило като драмата направена по Mirai Nikki, защото там просто беше ужасно и, ако не ми вярвате изгледайте първият епизод. Ще ми е интересно да чуя мнението ви. Благодаря! :)

-М.

10.   Пиша втори коментар, защото преди малко разгледах аниметата, които ми казахте. Di-gata defenders. , много съжелявам номер 3, но ми прилича на аниме, което биха давали по Cartoon Network (мисля, че така се пишеше).
За Bleach в началото си мислех, че е скучно, но щом има кръв в някое аниме няма начин то да е скучно. Мисля да го гледам.
Новер 8 заради теб ще сънувам кошмари доста време. Щом някой ми каже да не правя нещо аз обикновенно го правя. И ми беше интересно какво толкова има в това аниме BOku no pico. Не мога да повярвам, че съществува такова аниме.

11.   Tokyo Ghoul
Parasyte The Maxim
Sword Art Online
Kill la Kill
Death Note
Bleach
One Piece

12.   Tokyo Ghoul
Parasyte The Maxim
Bleach
Sword Art Online
Kill la Kill
One Piece
Death Note

13.   Покрай племенниците ми преди няколко години за първи път гледах и аз. Случва се и сравнително често да прекодирам разни анимации и се заглеждам, има някои интересни. Впрочем моя компютър с прекодиране на видео съдържание основно се натоварва.
Мога да кажа, кои са ми направили най-силно впечатление. Детински глуповати анимета или типичните училищни няма как да ми допаднат. Аз говоря за такива, които повечето от тях не са подходящи за деца и нямам предвид еротичните. Говоря за смислени и силни истории. Несравнимо по-добри от безсмислените в последно време холивудски бълвочи, които доста трудно могат да се гледат от човек с по-висок коефициент на интелигентност от този на амеба. В тези холивудски упражнения по посредственост наречени "филми", сценаристите и режисьорите са по-дезориентирани и от Уесли Снайпс между зомбита. Не знам с какво точно се друсат, но видимо им е изпило и малкото останало сиво вещество в иначе не толкова пълното междучерепно пространство.

Най-доброто от аниметата според мен, за които се сещам:

5 Centimeters Per Second /Byousoku 5 Centimeter/ - Много висок клас анимация, романтика и поука. Ако този филм не може да те разчуства, то няма какво друго. Това е еталон за това как трябва да се правят нещата.

Claymore - Уникално само по себе си творение и няма аналог. Мечове, кръв, смърт, любов, мъст, демони и. т. н. със завладяваща история. Нищо, че анимацията не е на горното високо ниво, не съм си представял, че мога на тези години да гледам с такъв интерес. Това също е еталон как трябва да се правят уникални неща. Никъде другаде не могат да се видят толкова много badass женски герои и чак толкова badass, колкото тук.

Като Claymore в този жанр има още две заглавия, които са много добри:
Berserk The Golden Age Arc - някои казват оригиналът, че е по-добър, но качеството на анимацията е доста по-добра тук. Уникална история.
Shingeki no Kyojin (Attack on Titan) - също си заслужава гледането и е доста нашумяло заглавие.

Vampire Hunter D Blood lust - филмът. Нищо, че е по-стар, това определено е от най-доброто на темата - вампири: www.youtube.com/watch?v=P999Fh2NZPY

Shigatsu wa Kimi no Uso - Според мен това е най-доброто на музикална тема. Толкова силна история и толкова добре поднесена мисля не съм гледал. Доста и тъжна на моменти.

Guin Saga - също едно интересно приключенско предложение.

Code Geas - интересна история, добре направено и замислено аниме.

Ако ще се търсят в познатите ни БГ сайтове, то едва ли всичко ще се намери с добро качество, а те трябва да се гледат с такова. По-добре е да се потърсят в специализираните като nyaa. se, там нищо чудно да попаднеш и на мои релийзи. Иначе някои от нещата може да се гледат и онлайн в сайтове като kissanime. com. Племенника само него ползва, понеже торенти съм му забранил да сваля, не че ме слуша много...

K-Man

14.   Ще започна с номер 12:
Tokyo ghoul е наистина добро аниме съгласна съм. Не можех да спя преди да изгледам и последният епизод, но това важи само за първи сезон. Много ме разочарова това, че втори сезон не следва мангата, ако я беше следвало мисля, че щеше да стане нещо по - яко.
Parasyte The Maxim мисля, че беше втория сезон на анимето, който все още не съм гледала. Бях се загледала в първи сезон, защото ми бяха казали, че прилича на Tokyo Ghoul и исках да видя дали не е станало и то боза и нещо не ме грабна, но мисля да го догледам и затова ще видя и другия сезон.
Sword Art online доста хора ми го препоръчаха и мислех да гледам, но все забравях. До колкото знам е swordplay и малко romance. Има и фентъзи и точно заради фентъзито мислех да го гледам.
Kil La Kill мислех да го гледам и ще го прегледам скоро, ако ми хареса ще се гледа по някое време.
Bleach за това аниме нямам голямо мнение. Интересно е както казах по - горният коментар ще се гледа заради кръвта, но мога да кажа, че е по - скоро аниме за оюубиване на времето от колкото да го гледам с интерес. Много хора го харесват, но аз не съм сред тях.
Death Note - брутално аниме. Не от сорта с кръв, а от сорта брутално яко. Гледала съм го и ми хареса.
One Piece - това аниме сякаш никога не свършва. Има над 700 епизода, а аз съм още в началото. Харесва ми това, че е забавно и отпускащо, но също като Bleach аниме с, което да убия скуката. И да някои хора се отпускат от класическа музика, а аз от боеве и кървища.
Препоръчвам ти ако вече не си гледал/а Akame ga kill

15.   Номер 13:
Ще имам цял запас от анимета. Гледала съм само Attack on Titan и говорим за първи епизод. Едно момиче от класа ми постоянно ми казваше как е било мега якото и съм трябвала да го гледам и аз гледах 1 епизод и ми хареса, но още не съм го започнала. Ако харесваш анимета в, които има логика мога да ти предложа Danganronpa във vibox7 го има със бг субс и високо качество. Доста е зарибяващо и има много мислене или по - точно трябва да си наблюдателен и да можеш да свържеш фактите. Разказва се за група ученици избрани да учат в академия и всеки от тях си има титла и това е много важно да знаеш коя им е титлата. След като прекрачват прага изпадат в безсъзнание и се събуждат в класни стаи. Събират се в салона и там директора, който е вманиячено в убийствата плюшено мече, им казва, че ще живеят в академията, а единственият начин да излязат е да се дипломират. А как да се дипломират. Ето тук е уловката. За да се дипломират трябва да извършат перфектното убийство и да не бъдат хванати. Могат да убиват единствено тези от групата. След всяко убийство те имат време да огледат трупа и после Монукума (директора) ги свиква в стая и учениците трябва да свързват фактите, за да намерят кой е убиеца. НО ако не успеят той ще се дипломира и всички ще бъдат екзекутирани, а ако успеят убиеца ще бъде екзекутиран и играта ще продължи. Но кой е кукловода който ръководи Монокума? Доста е зарибяващо и интересно мисля, че ще ти допадне.

17.   Ще ти кажа само едно, сродна душичке :D Този уикенд в Зала Фестивална ще има аниме фест - AnimeSExpo. Потърси за него в google и ще ти стане интересно, па може да се навиеш и да дойдеш. Косплей, щандове, манияци като нас навсякъде. А за аниме : Attack on Titan!

18.   Sidonia no Kishi, също заслужава внимание.
Авторке, казвай какво си гледала или гледаш от изброените предложения и дали е добро. Може да помогне мнението на други хора.

19.   Ето няколко предложения и от мен:
mondaiji tachi ga isekai kara kuru sou desu yo - преди малко го свърших и съм много доволна.Разказва се за 2 момичета и едно момче от различни светове ,които попадат в една градина и получават дарове.Присаединяват се към общността ,,Без Име".Доста ми беше интересно и се смях доста.
Strike the blood - Историйката е за вампир на който му пращат наблюдател.Наблюдателят е момиче и там знаете какви неща стават (споко не е ечи или хентай)Аз съм на трети епизод и ми харесва за убиване на времето.Има си екшън.Като цяло е доста добро аниме.
Vampire knight - едно от любимите ми и ,само да оточня, съм тийм Канаме.Историята е за вампири отново.Главната героиня Юки е осиновена от директора на академия ,която има два класа нощен и дневен.Нощният клас е за вампирите ,а дневният е за хората.Доста добро аниме на тема вампири, но всеки път щом видя Зеро направо ми побелява косата.Няма да казвам защо, за да не пускам спойлери и да ви развалям кефа.
Itazura na kiss - Никога,ама за нищо на света не го гледайте. Не мога да повярвам, че има такова аниме. Разказва се за едно момиче, което е влюбено в най - добрият ученик и решава да му даде любовно писмо.Той го отхвърля и тя му казва, че не се нуждае от него.Но по стечение на обстоятелствата се налага да живее в една къща с него.Не можах да изгледам повее от 20 епизода и се предадох.Това момие е излагация за всички представителки на нашият пол.Голяма глупост голямо нещо.Ако не ми вярвате го погледнете.
Kaichou wa maid sama - велико аниме.Любовна комедия е, но просто повярвайте ми всички момичета искаме да си имаме по един Усуи.Разказва се за момиче, което е станало президент на ученическият съвет и мрази момчетата, а гимназията в която е е била мъжка и въпреки, че става смесено училище момичетата са прекалено малко.Всички момчета се боят от нея, защото ги бие.Тя работи в прислужническо кафене и един ден Усуи разбира и започва да ходи всеки ден, за да я дразни.Много съм се смяла и го препоръчвам.
Soredemo sekai wa utsukushii - Нике е извикана да се омъжи да краля Слънце.Тя си го представя като плешив старец с голяма брада две рога и лош дъх.Но той се оказва дете и я кара да извика дъжда.За това обаче той трябва да и покаже красотата на света.Доста е интересно и забавно.Страшно ми хареса.Сега излиза едно подобно Akagami noShirayuki-hime и то е хубаво.
Another - кръв смърт зловещо момиче и зловеща история.Типично хорър аниме с интересна историйка.
Amnesia - мистерия харем и малко романтично.Ако не го изгледате цялото нищо няма да разберете.
Deadman Wonderland - момче което влиза в затвор по грешка затворът е увеселителен парк, а момчето не е обикновено.Кървавичко и яко
Free - Плуване,плочки,момчета,плочки,спорт и плочки ,а и още казах ли плочки.Това е раят на всяко момиче стегнати кореми и мусколи иначе си има история и плуване. Гледайте.
Shugo chara - сладурско аниме и да отбележе Team Amuto Forever.

20.   От коментар 13 предложението Code Geass има една от най-високите оценки в myanimelist. net и много от женските герои присъстват заслужено в класации за най секси anime girls.

21.   Копнах листа с аниметата,които съм гледала :) Може да има и някои детски,ама си ги обичам :д
Full metal alchemist
D.Gray-Man
Ao no exorcist
Code:Breaker
Soul Eater
Noragami
Akame ga kill
Death Note
Shakugan no shana
Free
Diabolik lovers
Kaichou WA maid-sama
Mu-mu
Inazuma 11
Special A
Mirai Nikki
Akatsuki No Yona
Black bullet
AO haru ride
Kimi Ni todoke
Rosario vampire
Fairy Tail
Durarara!!
Charlotte
Sukitte na yo (Say I love you )
Date a live
No game no life
Blood lad
Blade and soul
Sankarea
Kamisama Hajimemashita
Wolf girl and black prince
Owari no seraph
Omamori Himari
Sakurasou no pet na kanojo
Danganronpa
Akagami No shirayukihime
My little monster
Elfen Lied