Споделена история от Други

Болест при домашния любимец (котенца)
Здравейте! Моя проблем е с домашните ми любимци. Моята дворна котка роди 2 котенца. Първия месец си бяха добре, но втория нещо започнаха да се влушават. Първо имаха конюктивид на очичките. Както и да е, аз положих всички сили и ги оправих. След седмица, две забелязах че едното котенце само лежи, поразмърдах го, нахраних го и горе-долу се свести, да ама и другото нещо му стана. Едното му оченце се затвори и не ми даде да му го почистя да се отвори. След няколко часа и другото взе да се затваря... не след дълго и започна да се поддува и котенцето го болеше. На другото пък му е много слабо коремчето и хапва, но пък яде.. не след дълго го изхожда като разстройство. Също така забелязах че по дупенцето му има малко кръв. И двете си ядът, но на едното очичките са му много зле, а другото има разстройство и залита леко... много се притеснявам за тях. Нямаме възможност да идем до ветиринар.. от дни не мога да спя. само се притеснявам дали ще се оправят. Моля, ако някой е имал такъв проблем да споделите да знам какво да правя. Много се притеснявам за тях. Правя всичко по силите си да се оправят. Моля ви помогне :((

Коментари

1.   Аз съм „котатарка“ . Имам и дворни котки и мисля, че твоите имат котешки грип или чума и не искам да ти давам надежди. Не се пробвай насила да им отваряш очичките, но ако ядат вече храна, купи им хубава за малки котенца и се надявай сами да се справят. Консултирай се с ветеринар. Най-важното е майката да е добре, защото котенца догодина пак, а голямата котка ако ти умре е ужасно.

2.   Здравей!
Ако нямате финансова възможност ги оставете в общинският приют, там са в добри ръце. Ако се случи нещо лошо (дано да се се случва), ти си положила много сили, за да ги поддържаш - не се обвинявай, не е твоя вината.
Успех!

3.   Моето коте излекувах сама с капки цилоксан(бях ги запазила от минало боледуване на детето), те съдържат антибиотик. Капех по 1 капка във всяко оче, сутрин и вечер, но лечението продължи 7 дни, за да се убедя, че няма да има останали живи бактерии. Зимата имаше бъбречна криза, повръщаше и пишаше кръв, не искаше да яде нищо една седмица, дори любимите и паучове. Няколко поредни дни и стривах по едно витаминче це на прах, разтварях го в малко водичка и със спринцовка в устата. Оздравя напълно и сега е прекрасна котка. Успех с котетата, дано оцелеят и да те радват.

4.   Няма начин читател да ти помогне, защото ние не сме специалисти, нито са им направени изследвания за да се определи диагноза. Разстройство, кръв, слабост, инфекция на очите ми говори за инфекциозно заболяване. Действително ветеринарните услуги са скъпи, но има ли по-мило същество от едно малко, безпомощно коте? Поне отиди на ветеринар и кажи, че не разполагаш с много пари, опиши симптомите, може да ти изпишат антибиотик. Пиши пак. Много обичам котки!

5.   Това със затварянето на очите е много често срещано. Купуват се едни капки от ветеринарна аптека, не са скъпи и помагат много ефикасно. Просто трябва да им ги слагаш редовно и колкото по-рано, толкова по-добре. Все пак питай в аптеката и там ще ти препоръчат какво да правиш. Аз имам всяка година по няколко улични котета и винаги си държа едно шишенце капки у нас. Забележа ли, че започват да имат проблеми с очите, веднага им слагам. Ако окото не се отваря, намокри хубаво един памук и го почисти. Водата ще го разтвори и после можеш да сложиш капките.

6.   Котката ми е здрава. Тя е близо 3 години, но досега не е раждала такива котенца. Толкова болнички. Събрах парички и ги заведох на ветеринар и както вие казахте, имаха грип. За 2 дена станаха като чисто нови, но сега са на антибьолтици. Важнито е че са добре. Майката и тя си е супер. Благоадря за съвета. Много благодаря :)

7.   Поне говори с ветеринар ако не друго. Ти не можеш да ги излекуваш сам/а ако нямаш идея дори от какво боледуват.

8.   От автора: събрах пари, вуйна ми помогна... отведох ги на ветеринар и сигурно 200 лв похарчих за 3-4 дни... В момента котетата са в отлична форма, щастливи при новите си собственици и обичани.. Много благодаря за хората, които се отзоваха веднага на публикацията ми :)