Споделена история от Други

Затворници
Казва се задържан, осъден за убийство по непредпазливост.
Искам да ви разкажа за тези хора, защото всеки ден ги виждам. Ще ви разкажа какво се случва по-нататък с тях. След произнесената присъда започва излежаването. В какво се състои то? Такива хора се разпределят по - разни обекти, те получават заплата и храна. Пушат цигари и разполагат с телефони. Имат обедна почивка, която си ползват стриктно. Разполагат с телевизор, и хладилник.
Понякога минава проверка за алкохол, цигари и телефон, но винаги знаят точно по- кое време ще мине проверката. Знаят си всички права.
И ако по някакъв начин такъв затворник пострада се изписват куп бумаги, така че закона ги защитава от всякъде.
Имат правото да не вършат определена гнусна работа и никой не може да ги задължи. Забравих да кажа, че дори се разхождат на свобода в определени разстояния, така че са сред нас. Какво се случва по- нататък с тях. След прилично държание имат право на пробация, тоест да излязат по - рано от определената присъда. Става и с пари под масата да лежи 2 години по- малко от определеното. Ако не стане същата година, догодина имат право на нов опит.
Пиша това защото много хора не знаят как протича присъдата на хора отнели човешки живот.
Затова, нека съдиите бъдат безкомпромисни за хора употребили алкохол и наркотици.

Коментари

2.   Може би затворническият живот се разминава от представите ти за някакъв много лош начин на живот, но това идва да ни каже че просто си бил дезинформиран човек. Разбира се, че така се живее в затворническо общежитие, аз пък си мислех, че всеки знае това. Пропуснал/а си да отбележиш че и те имат проблеми, обикновено с другите затворници, които не са никак приятни, но пък, да, животът им изглежда песен в сравнение с безработния човек навън, който трябва да си осигури сам работа, храна, подслон и телевизор.
Не си наясно какво влиза в словосъчетанието "убийство по невнимание", това е нещо което съществува само в България нещо като "несъобразена скорост" при шофиране. В други държави съществува нещо подобно, но то е "убийство поради небрежност" или "непредумишлено", което е различно от невниманието.

3.   Много зависи от режима на излежаване. Описаното се отнася само за общежитията от открит тип. Я питай някой който е в Софииския или Врачанския дали е така, или тези осъдени на строг режим.
Не знам точно какъв е казуса, убиистово по непредпазливост може да се отнася до много неща, например ПТП или при трудова злупулука а никой не е застрахован че точно на него няма да му се случи.

4.   Какво общо имат съдиите с порядките в нашите затвори?
И изобщо могат ли вече да се наричат такива?

5.   А ти откъде знаеш с такива подробности как протича живота им в затвора? В един репортаж само бях гледал, че затворените за по-леки престъпления са в отделни сгради от убийците и изродите за да не им навредят. Иначе то убииствата по непредпазливост си вървят не само при наркоманите седнали зад волана, но и в цялото общество и особено в София. Стреса който създават всички едноклетъчни организми с поведението си също убива. Нима ония от парламента, премиера и президента не убиха сума ти българи с некомпетентността, малоумието и предателството си? Като виждат, че не могат, те също имаха избор-да продължат или да се оттеглят, като наркомана преди да седне да шофира!