Споделена история от Други

Околосветско пътешествие
Здравейте приятели! Аз съм момиче на 20 години. Пиша ви, за да споделя моята най-голяма мечта, която осмисля живота ми. Мечтата ми е да направя околосветско пътешествие или поне обиколка на някои континенти по предварително определен маршрут. Търся човек, с когото да споделя това невероятно преживяване, понеже близките и приятелите ми не ме разбират и смятат, че е пълна глупост да тръгнеш да обикаляш света. Но аз смятам, че това е едно от най-уникалните неща, които могат да ти се случат. За целта имам определен паричен ресурс. Човекът, който иска заедно с мен да се впусне в това вълнуващо приключение също трябва да има някакви парични средства, за да можем заедно да съставим план, да определим маршрут и т. н. Силно се надявам между вас да намеря свои съмишленик. Благодаря Ви за вниманието, което отделихте на моята история.

Коментари

1.   Тук няма как да си разменяте кординатите, но има много фейсбук групи посветени на пътешествията и там можеш да намериш хора, които ги влече същото. Ако, искаш да спестиш някой лев, можеш да използваш сайтове като trustroots and couchsurfing, за да намериш къде да спиш за една или няколко нощи.

2.   Де, да имах парите! Още утре тръгвам!!! Обожавам да пътувам! Всяка година ходя на екскурзия някъде, за съжаление най-често само из Европа и само за по няколко дни, че тия пусти пари все не стигат. Ама има толкова места, които искам да видя... но за сега съм била само в 5 държави. 4 в Европа и 1 в Азия.

3.   Здрасти, момиче на 19 съм, ако знаеш колко добре те разбирам. От година-две си мечтая да обикалям света на автостоп, но все не мога да си намеря компания, а сама някак си не мога да се мотивирам да тръгна. Жалко наистина, че няма как да разменим координати.

4.   Човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му. А твоите се измерват и побират в рамките на целия свят. Браво, поздравления и скорошно осъществяване на мечтите.