Споделена история от Други

Не ме приемат такава каквато съм и ме използват
Здравейте. момиче от Търново! Искам да споделя нещо, което ме измъчва от доста време.. та както съм написала самата тема.. хората не ме приемат такава каквато съм, използват ме.. винаги аз съм човека който помага, който прави всичко за другите, който винаги е там да изслуша.. но, аз винаги оставам като трето колело.. сама.. хората идват изливат мъката си и ме изоставят, а никога не ме търсят да ме попитат как съм и винаги ме предават. Имам си приятел, но той не приема факта, че пуша(рядко се случва), че слушам чалга, и винаги говори за едно момиче.. какво прави, как изглеждала добре.. никога нищо за мен.. не приемат истинското ми аз, а гледат само да ме нараняват.. та големият въпрос ми е?
Какво да направя с живота си? Как да постъпя? Как да намеря истинското щастие и истинското приятелство.. а може би самата мен? Благодаря предварително!

Коментари

1.   Прекалено много ти пука за другите авторке. И вече те приемат като даденост. Свикнали са без да те питат да отговаряш, без да те молят да помагаш - там е проблема. Свикнали са да си тяхното кученце. И като спреш да правиш тези неща пък ще започнат да те изкарват крива, непукист, предателка. Така беше при мен.

И аз бях така до преди няколко месеца и след като спрях да се занимавам и се промених в това отношение нямам нито един приятел. Разбира се винаги си намирам на кой да звънна, с кой да изляза да пийнем по нещо, но до там. "Истинските" приятели, които мислех че са ми такива вече ги няма. Няма и да ги има никога. Спрях да съм тяхното кученце. Преди ме обиждаха, бъзикаха, подиграваха ми се, играха си с мен, виждаха че съм раним човек и не спираха, и аз съм правел гадно но не толкова колкото те на мен. Бъдеш ли такъв човек винаги ще страдаш.

Сега ще съм сам и на Нова Година, но не ми пука. С идиоти не ми се празнува. И сега като се замисля даже и да звъннат няма да ми е приятно.

Друг факт е може би, че си различна и се отличаваш по някакъв начин. Различните никой не ги иска. На всеки му е приятно да си тъне в заблуда и когато говориш директно в очите ти разваляш рахата на някого.

Да не ти пука за хората. На мен вече за никого не ми пука, освен за семейството. А съм млад, на бар ми се ходи, на дискотека, но какво да се прави. Няма да се моля. Хората не ни искат и това е :).

That's all.

2.   " Имам си приятел, но той не приема факта, че пуша(рядко се случва), че слушам чалга, и винаги говори за едно момиче.. какво прави, как изглеждала добре. " - сама изтъкваш пороците си, а искаш хората да те приемат и съчувстват. Явно те приемат точно такава каквато си в действителност, и затова така се отнасят с тебе. Забрави пороците си, не пуши и не бъди чалгаджийска кифла, и ще се отнасят с тебе сериозно. Сами си кепазите живота, а искате уважение. Кой уважава смотани кифли, те само се консумират.

3.   Значи мога да ти кажа,че напълно те разбирам!Не трябва да се страхуваш от нищо-просто намери нови хора ;)

4.   Спри да търсиш одобрение и приемане от другите и започни да обичаш, уважаваш и харесваш себе си.
Ако се чувстваш използвана, не помагай; прави го само когато го искат от тебе. Ако само ти изслушваш другия за неговите неща, а той не се интересува да те слуша за твоите, това не е равностойно общуване. Не го поддържай... следващия път когато дойде някой да си "изплаче мъката", прекъсни го - внимателно, но твърдо: извинявай, имам работа. Като остане сам с мъката си, ще се замисли дали не е по-добре да оценява присъствието на другия.

5.   Намери си хора които слушат чалга като теб и ходете заедно по чалготеките.

6.   Е как може да ти говори приятелят ти за други жени? Мисля, че трябва да четеш книги, те ще ти дадат отговора, от който се нуждаеш!

7.   Ами да, ще трябва да промениш нещата и най-вероятно да смениш приятелите си, като ще има период, в който ще си сама. Помисли с какви хора искаш да си приятел, къде са тези хора и започни да ги търсиш. Помисли и защо някой ще иска да е приятел с теб (изключваме услугуте).

8.   Като стана дума за книги, искам да ти препоръчам две - "Героят в теб" на Каръл Пирсън и "Параноя на страстта" на Робин Норууд. Лесно ще ги намериш в интернет.