Твърде обичлив съпруг,какво да правя?
Здравейте сподели и търпеливи и добри хора, които четете и пишете тук!
Много хора имат проблеми с обратното -съпруга или съпругата им са дистанцирани, твърде егоисти, изневеряват и не се забелязват изобщо един друг-пълен игнор. При мен е обратното. Не твърдя че съпругът ми не ми е изневерявал, но откакто го хванах стана твърде обичлив. И преди си беше лепка, петчасов чат на ден например по негово желание, по десет пъти буквално и повече ме пита на ден дали съм добре, непрекъснато иска гушки и мушки... сещате се, целува ме с неизмити зъби най често, но това е сигурно защото не се притеснява и не мисли за себе си в този момент, спря да излиза с приятели -само през деня и то един път в месеца за няколко часа и непрекъснато звънни да ме чуе как съм...
Какво да правя? Искаше ми се да не го бях хващала в изневяра, и преди си беше досадна лепка но сега не се търпи. Знам че много хора ще си кажат-какво? де да беше моя съпруг или съпруга такива. Ами мен това внимание и грижи ме задушават ужасно, не мога да изляза без той да знае къде съм и какво правя. Не мога да дишам вече. Отивам в кухнята или на терасата да си полея цветята и да им сменя пръстта, и той веднага идва. Преди ми вдигаше скандали че ям сладко-при положение че винаги съм била 48 кг 165 см. Сега ми купува за 15 лева луксозни бонбони. Налива ми минерална вода от помпата с бутилка. Подарява цветя. Отваря врати на асансьора. Пак като преди не се къпе редовно и мирише лошо-но чака аз да го пожелая в леглото не ми хленчи все за сек*с. Казва ми обичам те през час или два.
Писна ми. Направо ми се повръща от лиготиите му на които междудругото изобщо не вярвам. Мъж който обича жена си едва ли ще и изневери и то не с проститутка. Както и да е.

Какво да правя наистина? Простила съм му изневярата, даже ми е смешно и забавно като си го представя с друга, защото е лош любовник и в тяло прилича на скелет-висок е 169 а тежи 49, защото пази непрекъснато диета за да живеел по дълго, но моля дайте съвет как да го охладя. Аз се дистанцирам и ставам студена и той само става повече обсебващ, ужасно досаден и отблъскващ. Не усеща езика на тялото на другите хора, не разбира от намеци, а аз от време на време го мразя че се държи абсолютно като жена-хленчи, нуждае се от жена си като малко бебенце от майка си. Спря и на тeхните да звъни толкова често, аз им звъня и се интересувам от тях, а той е безразличен.
Да знам лесно е човек да се разведе, но трудно е да остане в брака и да се опита да реши проблемите.
И знам че има и по лоши мъже-бият и пият и изнасилват жените си и даже им крадът от заплатите, но когато нямаш никаква свобода дори да дишаш спокойно е все едно си в затвора. Определено нямам вина, че той се чувства виновен че ми е изневерил и сега се страхува от същото или по лошо-че ще го напусна. Не съм виновна за скапаните му комплекси. Само искам да престане да психясва така. Даже започнах да си мечтая да си намери пак някоя и този път да не се връща при мен ами нея да обсебва и задушава до побъркване.

Благодаря че ме изслушахте, знам че звуча объркана и разтревожена и така и се чувствам!

Коментари

1.   Ако нямате деца го напусни. По думите ти имам чувството, че не обичаш този човек. И макар че твърдиш, че си простила, май не си. Не вярвам да има човек, който да е способен на такова нещо. И аз като теб след изневяра на съпруга ми изстинах, чувствах го далечен и ме отвращаваше. Сложих край. Най-правилното решение за мен.

2.   Лош любовник, досаден, комплексиран, не си мие зъбите а все наврян в устата ти. Мирише лошо. Жено осъзнай се. Това не е брак. Какво пазиш. За какво лесно става дума и какво трудно. За живота ти говорим. Спасявай се от този гнусар.

3.   Досадник, а на всичкото отгоре и некъпан - гадост. Що не се разведеш, деца май нямате?

4.   Първо искам да кажа, че за изневярата имат вина и двамата партньори. В случая съпругът на авторката е търсил внимание и нежност от съпругата си но не ги е получил. Аз съм моногамен и никога не бих изневерил на приятелката си. Всяка двойка която имат проблеми във връзката си е задължително да потърсят помощ от семеен терапевт или психолог. Поне при мои познати и приятели получиха адекватна и своевремнна помощ. Иначе няма нищо лошо според мен човек да целува, гушка и прегръща партньора си.
Момче, 20 г.

5.   ЖЕНИ - Не знаете какво имате и какво искате - това е моето мнение.

Еми щом не ти харесва, зарязвай го и си намери някой, който няма нито да ти се обажда, нито да те пита как си. Дано ти е по - добре.

6.   Аз да питам първо това писане от голям човек ли е?

7.   А не може ли просто да говориш с него и да обсъдите поведението му?

8.   Здравей!
Моят приятел е същият!
Изключително загрижен и задушаващ едновременно...
Постоянно ми звъни, постоянно иска да е навън с мен.
Ако не говорим, то пишем нон-стоп и се сърди като не отговоря веднага.
Сърди се, когато искам до излезна с приятелки, и в случая не излизам.
Ядосва се, (понякога) когато си сложа спирала или червило..
Постоянно по улицата наблюдава дали някой ме гледа.. и недай си Боже това да се случи, веднага почва с познаваш ли го, ама гледа те и прочие.
Забранил ми е сама да излизам, само с него и това е.. и евентуално, с родителите ми. Та дори и тогава се сърди.
Страх го е, нещо да не ми се случило.
Но ме обвинява мен, че не е съгласен да излизам, защото в самото ни запознанство, бях по сприхава и изобщо не мислих за връзка и човека срещу мен. Гледах единствено собствените си интереси..
Забранил ми е да говоря с момчета, да ги поздравявам и излизам дори в обща компания.
Все едно няма никой друг от мъжки пол.
Излизаме, само и единствето двамата, от понеделник до неделя!! Аз след училище и той след работа, зависи как са моите смени.
Общо на ден не падат часовето под 8-9, понякога и по 14-15.
Имам задължения, но той е теглил къч на всичко и всички около него, освен на мен.
Докато аз гледам, с каквото мога да бъда и полезна на роднини и приятели.
Но иначе е изключително загрижен и любвеобвилен!
Подарявал ми е плюшковци, защото знае, че ги харесвам..
Правил е мили жестове и постоянно гледа да съм добре!!
Гледа нищо да не ми липсва и постоянно иска нещо да ми купува... което предизвиква спорове. Предпочитам аз да си купувам нещата, но винаги иска той да е този, който да поема разноските по мен.
Когато аз искам да му купя нещо или му купувам, веднага се муси и ми казва повече това да не се случвало.
Нямало смисъл, аз да си давам парите.
Всичко в една връзка за мен е взаимно. Няма струва си или не.
Той също не излиза с приятели ама изобщо.
Нито говори, нито пише и изисква същото от мен.
Когато съм болна, или трябва да отида до болницата, той си взима почивка и идва с мен.
Гушка ме, и гледа да не се нервирам, или притеснявам за нещо.
Изобщо е страхотно грижлив и мил човек. Вярно, лесно се нервира и не изслушва винаги, но няма други забележки!! Е освен и ревността, ама това е нормално..
Според мен, по-добре да имаш загрижен човек до себе си, отколкото някой да те бие или да пие всеки ден.
Да излиза с различни компании, и да не отделя време на теб.
Да целува и заглежда момичета.. и да търси друга бройка, а тебе да те хока!!!
По-добре грижлив и обичлив, отколкото пияница и бияч!
А, ако ти идва прекалено много, намери си друг мъж, тогава ще разбереш, че не само свобадата е важна.. важни са нещата, които правите един за друг.
Може и да ти липсва, тази обсебваща, но истинска загриженост.
Късмет, всичко минава с времето!
Ако нямаш такова, помисли какво искаш, дали го обичаш и дали си струва изобщо да продължаваш.
Губиш своето време в мислене и нерви, губиш неговото във желание и опити да поправи нещата.
Вярно, грешката е негова, но се опитва да компенсира по някакъв начин. А ти дали ще го оцениш и издържиш, зависи, само и единствено от ТЕБ.
Дано съм ти била полезна.
Извинявам се, ако съм допуснала правописна грешка!

Ани 18 г.

9.   Ох, знaм точно кaк се чувствaш, бях с подобен зaдушвaщ, вечно от горе ми, вечно ме гледaше в очите кaто кученце... не можеш дa си пръднеш нaсaме. Aз го нaпуснaх нaкрaя с извинението, че... е прекaлено добър зa мен :))) е, кaкво повече дa му кaжa кaто не рaзбирa човекa. Опитвaх десетки пъти дa му обясня, че ме зaдушaвa, че ми дишa въздухa, обичaл ме бил кaзвaше, не го смятaше зa обсебвaне, досaждaне и отнемaне нa лично прострaнство.
Не знaм кaкво дa те посъветвaм честно кaзaно. Aко "гръмнеш" и му кaжеш достaтъчно нервно всичко което си нaписaлa, дaли ще рaзбере или ще помисли, че трябвa повече дa се стaрaе и съвсем ще те зaдуши?
Зaвърти му един здрaв шaмaр дa го убедиш, че кaзвaш точно кaквото мислиш :).
A зaщо държиш дa продължиш с него въпреки, че явно вече ти е aнтипaтичен дори? Децa ли имaте, зaрaди тях ли?

10.   О, боже ти не си добре! Ми щом не ти харесва отношението му, намери си друг, който няма да ти иска ''гушки-мушки'' ами ще ги иска от друга, и проблема е решен. Мъж като твоя е 1 на 10000000, според мен, ама ти не си за него.

11.   Знаеш ли какво заслужаваш да имаш мъж който да те бие да те насилва да ти взима заплатата а вкаменена от страховете си да не смееш да му противопоставиш и опреш. На всичко отгоре да го обичаш а той да те използва и да ти изневерява а ти от страх дане го ядосаш и да не те посини да му прощаваш и да поемаш неговата вина. Да не ти обръща внимание да те дразни като видимо флиртува с други пред очите ти, да не ти подарява никога нищо да ти казва обичам те с цялата гама от ирония до подигравка, да не те кара да се чувсташ специална или значима. А само виновна смачкана и изиграна но пак да си в някакви твои колебания. Да те ревнува и да се напива а ти да си мислиш че те обича. Тогава сигурно ще си истиски щастлива. От сиренье бе баце

12.   Малеее, чудно защо си с него. Ти направо го мразиш.

13.   Не пишеш колко годишен е бракът ти, имате ли деца и общо жилище. Ако не-просто бягай далече от тази лепка! Аз прекрасно те разбирам, имам подобен екземпляр в къщи, все след мен ходи и ми пипа нещата, върти се около мен и ми пречи на личното пространство с досадна, показна любов. Такива хора са празни отвътре-нямат хобита, лични интереси и лична амбиция за развитие, те паразитират на гърба на партньора си, хранят се с неговата енергия и изпиват силите му. То си е вид енергиен вампиризъм. Аз нямаше как да се махна, след 11 години, смятам, че реших донякъде проблемите си с много скандали и заплахи, че ще го напусна, та отхлаби малко хватката. Не зная при теб как е. Но такъв мъж може и да ти отрови живота. Ако има как, спасявай се. Това е съветът ми. Само който не го е преживял, не знае за какъв кошмар става дума.

14.   Не звучиш тревожна и объркана, а егоистична. Знаеш ли колко жени мечтаят за мъж като твоя? ! Защо изобщо си с него като не те интересува? Присмиваш му се, защото не бил добър любовник, а откъде знаеш, че ти си по-добра от него? !

15.   До номер 8: Ани, Ани, ами че то това си е тормоз бе момиче. Ще става и по-лошо, не се притеснявай, а ти продължавай да си стоиш с този комплексар

16.   До Авторката и номер 8:
Здравейте момичета!
Да се успокояваш че има и по-зле от теб (които всъщност са просто в другата крайност) и да се примиряваш със състоянието си... си е чист мазохизъм :)
Това е все едно да кажеш - той ме бие и тормози но аз си го обичам!

17.   Благодарности на всички, които сте писали и чели!
Нямаме деца да. Не знам дали мога да го напусна в момента-ту го мразя, ту го обичам. Ани толкова добре ме разбираш защото си в моята лодка. Да знам, че следващия няма да е той ако изобщо има следващ защото сигурно ще имам нужда от почивка след такава интензивна връзка или пък никой няма да се появи който да е свободен и да ме грабне. Следващият сигурно ще е студен и депресиран нон стоп, и сигурно ще познавам юмруците му по добре от прегръдката му. Но не мога да остана в тази връзка която имам сега само защото се страхувам от самотата и да продължавам да му тровя живота-страшно егоистично е това. Трябва да обичам мъжа до себе си иначе не виждам смисъл. Страшно полезен ми беше твоя пост, благодаря.
12, да мразя го, в момента го мразя затова и написах че ме отвращава-иначе да зле е с хигиената но когато го обичам това ми се струва поносимо. Редуват се дни да го мразя и да го виждам в най черни краски, а когато го обичам е най прекрасния мъж на земята-знаете как е. Проблемът ми е че не мога да спра да го мразя а това също е чувство и то от най гадните.
13, брака ми е от шест години, без деца и без общи семейни жилища.
14, знам че е така -много жени и момичета искат любвеобилен съпруг или приятел, който да ги е поставил на абсолютния пиедистал и то такива каквито са-с недостатъците си. Аз съм лоша любовница, намразих секса нещо, а и преди това не съм била добра защото когато си с някой който обичаш той или тя имат значение, а не опитът и разни сексуални техники. Защо съм с него още? Добър въпрос. Предполагам още го обичам в дните когато не го мразя. Той стана част от мен за тия години и сега ми е трудно да премахна тази част от себе си.

Може би трябва да спра да бъда такава егоистка, да му дам спокойствието което иска и може би трябва да се засрамя от себе си, не знам вече, боже защо трябва да е толкова сложно, животът е пълен с хиляди нюанси и цветове, а ние хората сме ужасно противоречиви създания..

18.   Ти май търсиш причина за развод и искаш да събереш повече кураж от жените тук. Е, някои вече ти го казаха:"бягай от такава лепка". Сигурно такива съвети ти харесват. Казваш, че пак като преди не се къпе и мирише лошо. Целува те с неизмити зъби и е лош любовник. Ами като е бил такъв и преди-със всички изброени недостатъци-защо си се омъжила за него! Как тогава е бил ок за теб, а сега те дразни дори дишането му. А пък и не ми се вярва, че изневярата му е реална. Често вие жените си съчинявате истории и се представяте в нереална светлина, само и само да покажете колко сте невинни и колко страдате в отношенията си с вашия съпруг или приятел. Такива истории сме слушали вече не една и две. Направило ми е впечатление, че само съвсем младите момичета понякога си признават недостатъците в тяхното поведение. А такива като вас никога не грешат, вие сте пример за съпружеско поведение.

19.   Хаха на номер 8 приятелят хич не е в час, а девойката си мисли, че много я обича. Нищо, разбираемо е, само на 18 е.

20.   авторке, не се упреквай за чувствата си към мъжа ти. в желанието си да ти угоди и да оправи нещата между вас, е преминал здравословната граница в отношенията между двама души. напълно разбирам, и аз не бих могла да издържа без някой постоянно да ми ходи по петите и да не ме оставя да дишам. колкото и да обичам някого, имам нужда от време за себе си - да чета, да почивам, да говоря с приятелки и т. н. Тези, които го възхлавяват, просто не си представят как след известно време това става досадно.
защо не поговориш с него? обясни му, че прекаленият светец и богу не е драг, както се казва, да се поспре малко с лигавенето. вярно, че хората имат различна емоционалност и това, което за един е романтика, за друг може да е пълна досада и лиготия, но все пак сте заедно от достатъчно време, за да се познавате.
какво значи да спреш да бъдеш егоистка? човек е егоист по природа, няма как да не поставяш себе си на първо място (тук не визирам децата), всички така сме устроени. не се опитвай да бъдеш такава, каквато не си, опитайте заедно да намерите баланса.
и накрая: Ани, твоето съвсем не е нормална връзка, а емоционален тормоз и обсебване. за това е хванал по-младо момиче без особен опит във връзките и отношенията между хората. просто малко по-опитна жена най-вероятно щеше да го прати по дяволите. абе кой е той, че ще ти забранява да говориш с мъже??? ти пък си крайно безхарактерна, за да го търпиш! да не си ханъма да се съгласяваш безропотно, щото бил добър, ама само избухлив, ама само не изслушвал, ама само бил ревнив! не, не е добър, просто те моделира по негов образец. и защо мислиш, че "по-добре да имаш загрижен човек до себе си, отколкото някой да те бие или да пие всеки ден. " - това той ли ти го каза? само тези 2 категории ли са мъжете? няма да ти пиша да го напуснеш, само гледай след някоя година да не пуснеш тема "не съм работила, нямам жилище, той ми взе детето, какво да правя"...
Ж44

21.   До авторката и №8, защото историите са сходни с един и същ произход на проблема - комплексари, което води с абсолютна сигурност рано ли и късно и до неоснователна ревност. Не е любов в никакъв случай. Доколкото схващам съпругът на авторката е бил такъв и преди да се оженят, то щях да се учудя, ако не е било така. Въпросът е какво си е мислела тя тогава и защо изобщо се е омъжила за такъв човек? В началото такава загриженост те кефи, докато не разбереш, че става дума за нещо съвсем друго. Ами начинът е да му се обяснява и втълпява, че това й идва много в повече. Може би по-добрият вариант е да се разделят, ако той не зацепи, че всеки има необходимост от време за себе си. Но не съм оптимист...

22.   От номер 8.
Здравейте отново :)
Да, прави сте, че ако е жена, която да му съсне малко или с други думи, да го тегли на майната му, ще го сложи на мястото му.
Истина е, че не съм имала други връзки, и той е първото ми гадже.
Преди това, бях в лоши компании, единственото утешение ми бяха те. Докато не се случиха, ужасни с мен неща..
Много пъти съм му викала, много пъти казвала, но той все казва, че с времето това ще му мине... но силно се съмнявам.
Споделяла съм и на майка ми, споделяла съм и на приятелки.. но съм виновна АЗ!
Качи ми се на главата... диша ми във врата, и това си го направих отново аз!!
Ужасно глупаво постъпвам, тъй като не съм безопитна в този живот.
От 8 годишна, съм с пътуващи родители и постоянно се грижа сама за себе си.
От няколко години и работя. Пазела съм се много през тези години.. но явно не съм много на ТИ с мъжете.
Никога не ми е било проблем да говоря с тях. Нито пък съм оставала незабелязана... ама проблема си е изцяло в мен.
Търпя неща, които ги мисля за любов!!!!
Много бих искала, да мога да комуникирам с авторката, но нямам тази възможност.
Извинете, ако има правописни грешки!

Ани

23.   аз току що разведох една такава. близо две години ми беше любовница и разправяше, че няма да напусне мъжа си, въпреки че не го обичала. баш като авторката ми разправяше, че не обича и секса, а сега не мога да и насмогна. мисля си, че го зараза най-вече защото оня нямаше никакви хобита и интереси освен нея. най-много се дразнеше, че постоянно и звънеше по телефона да я пита как е и какво прави. взе и насила смартфон, за да си чатят по-добре и я засипваше със съобщения. да ви кажа малко е страстоубиец като я чукам да чувам пиуканията на чата. с две думи - зарежи го. и на него ще му е по-добре. а какво може да стане ако упорствате да не се разделяте - гледай "войната на семейство роуз". и в един брак сексът не е всичко, но по-важно от него НЯМА.

24.   Скоро не съм се смяла така. Стига де, защо му позволяваш да не спазва хигиена. Че той и на хората сигурно им мирише, ама никой като не му казва. Според мен ти си по-свободолюбив характер и затова той те дразни. Чудя се как сте се оженили с толкова различни характери. Според мен и двамата не сте щастливи в тази връзка. На теб ти трябва хигиеничен мъж, който да не те обсебва, да ти дава свобода и да си имате доверие.

25.   Това е една от тези вечери когато отново го мразя. Даже в момента ми е безразличен, естесвено говорихме досега и разговора беше все едно го проведох с братовчед си. Той винаги е прав каквото и да кажа, разговорите ни са монолози, защото само той иска да говори. Пак миришеше ужасно-казвала съм му стотици пъти измии си зъбитесмени си чорапите, хора той се къпе веднъж на седмицата и то със зор. Косата му е цялата в пърхут. Устата му мирише на тоалетна. И е с ужасно ниска емоционална интелигентност. Не разбира какво ч, встват другите, не приема не за отговор. Чудя се какво съм намерила в него на времето. Явно е било само хормони но си спомням че и тгава много ме дразнеше.

26.   Не съм оптимист за връзката си хора, не мога да заспя и затова пиша по това време на ноща за нея. Да, твърде сме различни, освен хигиената. Той иска една обсебваща връзка, при която съм тотално зависима от него -емоционално, физически и парично. Предполагам го прави защото вътре в себе си се чувства слаб, страхлив и комплексиран. А аз се страхувам да съм толкова уязвима, защото той вече ми е изневерявал. Той е много манипулативна личност наистина. Има нещо в него което ме отвращава, вътре в него -като змия е, доста отмъстителен. Той още мрази децата, има психологическа травма защото майка му и баЩа му много са го били навремето и по принцип иска времето си само за себе си. Той е бил и в секта, брат му е още там, той не е предполагам за да се отдава на греховни удоволствия, а сектата забранява дори да спиш с жена си освен ако не правите бебе. Не му вярвам за нищо, наистина за нищо. Той е просто като непознат за мен само дето го познавам добре.

Мисля да го изчакам да отиде на работа и да изчезна завинаги, сега е в отпуска и не мога да си отида. Може и някой ден да съжалявам че не съм имала още сили да се боря но истината е че нито той, нито аз не можем да се променим. Той не е виновен за това което е, нито пък аз. Там някъде го чака неговата жена-каквато и да е тя ще е за него. Дано само да я прави щастлива, защото това ще го направи и него щастлив. Още един брак и връзка отидоха по дяволите, не че е моя но май доста разводи има. Не мразя мъжете напротив. Просто съпругът ми не е подходящия за мен, и съм сигурна и аз за него. Не мога да живея без доверие в него, знаете ли бях в болница преди два дни и той и аз пак се счепка ме дори и там въпреки че едва ходех. Вината беше и на двамата. Мен никога повече не ме е дразнел човек от него-толкова задушаващ и обсебващ. Него го дразни че имам мнение, затова и винаги ме нарича идиотка но ми е тотално безразлично. Той е най досадния, най нечистоплътния и най дървен философ който съм срещала. Не мисля че мога пак да го обикна защото прогледнах. Странно но някога си мислех че е най готиния но са били само хормони май, но и тогава ме дразнеше много.

27.   Много е забавно, че "твърде обичливия" ти говори на "идиотка". Стой си с него, че да продължаваш да ни радваш с "изповеди". Какви хора сте такива, ве.