Не знам какво да правя - той е ревнив, много лесно раним и с много ниско самочувствие.
Преди малко повече от 10 месеца се влюбих, но уви розовите очилца паднаха. Той не е човекът в който се влюбих. Той е ревнив, много лесно раним и с много ниско самочувствие. Пред приятелите си никога не казва извинявай или го казва много рядко и се прави че не му пука дали ще се разделим или не. Но когато сме само двамата и стане въпрос за раздяла започва да ми говори как съм момичето на мечтите му как не иска да живее без мен и започва да лее крокодилски сълзи. Аз съм много чувствителна и не мога да наранявам никого и видя ли сълзите веднага ми минават мислите за раздяла, но просто не виждам бъдещето си с него, а не мога да го зарежа. За него готвенето от мъж е гейско, пускането на прахосмукачка също. Всяка домакинска работа си е за жените и толкова. Незнам какво да правя не виждам бъдеще с него, а той твърди че не вижда без мен, не мога да го напусна защото съм добра душа и просто ме боли сърцето.

Коментари

1.   Като не си щастлива защо трябва да търпиш?Никой няма да ти даде Оскар за това.

2.   Сладур бягай от такива идиоти, които си избиват комплексите на твой гръб. Не трябва и не може един мъж да се държи по такъв начин. По-добре да си кучка за известно време, докато те преодолее, отколкото слугиня и кошче за душевни отпадъци и комплекси.

3.   Ами зарежи го!За много жени това че е раним и чувствителен е положително качество.Пък и държи на теб... за какво ти е ?Намери си някой който да не се интересува от теб и да обича да чисти ,може и някое мамино синче

4.   Причините, поради които хората се събират и разделят нямат нищо общо с нечии крокодилски сълзи или с театралните постановки, които си спретват един на друг.

Готвенето било гейско... а носенето на 350 лв. заплата в къщи какво е? (говоря съвсем примерно, да не се засегне някой...)
Освен това по тази логика най-големите готвачи по света би трябвало да бъдат най-големите гейове.
BTW много обичам да готвя - влагам цялото си творчество и извличам истинско удоволствие от това (е, разбира се не ежедневно и по принуда). Да чистя не обичам, но пък ме радва жена ми да се чувства обгрижена, и често я отменям. При това не се смятам ни най-малко за гей нито в прекия, нито в преносния, нито в добрия, нито в лошия смисъл на това понятие.

Зарежи това с "чувствителността" ти и това, че не виждал бъдеще без теб. Щом от сега го усещаш, значи един ден, това което виждаш така или иначе ще стане, като единственото позитивно нещо, което можеш да направиш по въпроса е да съкратиш агонията и на двама ви.

Проблемите с ревността, "ранимостта" и ниското самочувствие са си изцяло негови - той ще продължава да ги носи със себе си, независимо дали раздялата ви се състои или не, и независимо дали е с теб, с друга, или сам. А ти не си длъжна да бъдеш ничия бавачка.

Ray

5.   По-добре се осъзнай, защото той меко казано ти се качва на главата. Какво означава "женска работа" ? Като толкова много му знае устата ти пък му кажи, че няма да работиш, защото ще си вършиш домакинската работа, която той определя като женска...
Нека като е толкова голям мъж да си върши "мъжката" работа и да изкарва парите да види дали ще му е лесно!
А това за сълзите, леле миличка - да не си малко дете, че да не разбираш?! Твоето момче те манипулира както си може! Като има изгода от теб и като му мълчиш за всичко той те тъпче пред другите, а когато останете само двама започва да ти се умилква и да ти се обяснява в любов и сълзи да лее...
Ако толкова много те обичаше поведението му нямаше да бъде такова!!!
Зарязвай го! Предполагам си хубаво момиче (под "хубаво" не визирам само визия, говоря и като характер, като човек) така че някой, който те заслужава ще те оцени много повече отколкото твоя лигльо!!!
НЕ ГО ОСТАВЯЙ ДА ТИ СЕ КАЧИ НА ГЛАВАТА! ИМАЙ ДОСТОЙНСТВО!

6.   Ако един мъж те обича,върши домакинска работа за да те облекчи и да засвидетелства уважение,а не говори за гейска и женска работа.Момчето е манипулатор.Москва не вярва на сълзи...

7.   Авторката: Като поговорихме той отговори че би ми помагал да ми реже продуктите за готвенето и ще го прави с удоволствие, но това за него не е готвене. (някой от вас каза че обича да готви, признавам мъжете които обичат да готвят баща ми е един от тях у нас предимно той готви и много обича да експериментира, когато майка ми сготви нещо то в повечето случаи не е добре в пропорциите :D) Каза ми че ще оправя леглото с удоволствие, но прахосмукачка няма да бутне. Когато сме се скарали в следващите няколко дни той е просто идеалния и смятам решението си за раздяла за грешно, но мине ли известно време той пак се променя, заради ревността.
Мисля че това дали сме един за друг ще си проличи когато заживеем заедно.

Благодаря ви за коментарите от части ми помагат.

8.   Забъркали сте се в битовизми и сте забравили защо сте заедно-предполагам,че не е за това той да готви и да реже зеленчуци.Преразгледайте си приоритетите,иначе любовта отива по дяволите!

9.   След всичко преживяно и описано тук ще живеете заедно!?
... всеки сам прави изборите си и, следователно, заслужава съдбата си. Ние те предупредихме!

Едно е да си сляп по рождение, а съвсем друго е умишлено да си затваряш очите, като се надяваш, че по този начин (като не го виждаш) черното ще се превърне в бяло. На това последното му се казва илюзии и самозаблуди.

10.   Вариант 1: пичът прави неистови усилия да поработи над себе си (мислите си) и да промени вижданията (респективно характера си-НО това става само ако той го осъзнава и иска;Тоест зависи не от теб, а от него. Разбра, нали?

Вариант 2:пичът не прави никакви усилия да промени себе и в името на любовта ви.
Ще отворя скоба, за да кажа,че един от резултатите на любовта е да прави хорта ПО_ДОБРИ (поне при мен стана така), толерантни, с една дума преодоляващи егото си.
Да НЕ направи нищо в тая посока пак зависи от него. Тоест ти зависиш пак от него.
При втория вариант рано или късно връзката ви съвсем ще деградира и пак ще се разделите.

Ами кажи у на тоя пич (а не гей), че няма смисъл от кълнене в любов, а от действия, както подобава на силния мъж.
Имах един такъв в живота си ревльо, занм за какво иде реч. Ако ще 100 пъти на ден да ти казва, че те обича, като хленчи, мъжкото се изпарява. Да, мъже, имате право на сълзи, но само насаме (или заради най-лошото на този свят)....
За да е един раним мъж с една жена, тя не трябва да е по-силната от него. Никога.