Странна връзка от разстояние
Здравейте,
Ще помоля модераторите да вмъкнат тази ''история", тъй като бих желала да получа съвети от различни хора относно този проблем.
Преди някъде около 6-7 месеца се запознах с момче от другия край на България, което ме впечатли. Нещата така се стекоха, че аз започнах често в месеца да пътувам от единия край на Б-я към другия и съответно да кореспондираме, когато не се виждаме.
В течение на времето той започна да ми възлага изисквания към него и да налага мнението си, че ако искам нещата да се случат между нас трябва да ги изпълнявам. Проблема е, че постепенно той започна да се държи странно. Ту сияеше от моето присъствие, ту сякаш ме отричаше, а дори на моменти подчертаваше, че ограничавам свободата му. Натъртваше, че ако истински го харесвам, трябва да свикна с неговата полигамия, което той знаеше, че е голяма пречка за мен и което ме наранява!
Постепенно започна да ме иронизира, да се държи хладно, а ту на моменти сякаш сме ''заедно".
Преди няколко дена реших да прекратя това ''мъчение", като излях няколко мисли и оттам той повече не ме потърси.
Моля, дайте реална оценка на нещата! Какво да правя с този човек?

Коментари

1.   Трябва да търсиш морала преди всичко в другия човек! Ако няма морал а деградация ето такива са резултатите. Преди да се впускаш в следващата безсмислена връзка по пътя към к0рварството и огрубяването на характера и сърцето ти виж какви ценности има насрещния човек. Какво мисли за изневерите? В какво вярва? Разпитай го за това как мисли за тези и други неща, ако няма качество, ако е морален дегенерат който се ръководи от нагона си се махни от него.

2.   Като прочетох, че той е полигамен, се уплаших. Спри! Осъзнай се какви ги вършиш! Не ти трябва такъв човек- връзката ви само заради това би била нестабилна, пък камо ли защото е от разстояние, което е още по-голяма пречка. Помисли си - заслужава ли си?

3.   Недей да правиш нищо с него. Добре че сте се разделили.
Жените попадаме в такива странни връзки и даже не усещаме колко са ненормални, докато не мине достатъчно време. Не се занимавай повече с него, явно сте различни. Полигамията е за комплексарите.

4.   Зарязвай го! Има психически проблеми и по-добре да говори с лекар.

5.   Да си взима притенциозните изисквания и да си ходи, много му здраве. Да не е единственият. Хайде моля ти се. Ти да не си му робиня.

Казва ти го мъж, който е минал през това, но с такъв тип жена.
Не ти трябват подобни принцове, както и на другите - принцеси.

6.   Оценката можеш да я дадеш само ти- ти си тази, която е имала връзка с него, както и си взела решението да я прекратиш. За тази раздяла има причина, не си го направила просто ей така. Връзката се гради на компромиси, но има някои неща, с които не можеш да направиш компромис, явно ти си се сблъскала с тях. Не смятам, че подобни отношения могат да те направят щастлива, щом още отсега се чувстваш наранена и обидена, какво остава за после? Приеми, че момчето има някаква различна представа за отношения от теб- дали е правилна или не, той ще прецени за себе си след време, но тя е коренно различна от твоята. И толкова. Каква е тази полигамия, какви са тези претенции? И всичко това от разстояние.. не е работа, авторке. Не се затормозявай да поддържаш такива отношения, които ще ти носят повече негативи, отколкото положителни емоции. В една връзка, ти трябва да си щастлива, спокойна, уверена в човека до теб, а след като не си готова да преглътнеш (а и не е нужно) всичко това, как ще стане? Не се мъчи. Всяко зло за добро.

7.   От авторката: БЛАГОДАРЯ ВИ за всички мнения. Не очаквах толкова много коментари.

- Към коментар номер 1: Той възприема полигамията, като нещо нормално и е казвал, че дори да имаме връзка, ситуацията ще е същата. Не го възприема като изневяра и не ме разбира, защото видиш ли, ограничавайки това аз не съм искала той да е щастлив. Той сам ми е казвал, че ще е радостен, ако правя с друг мъж секс.

-Към коментар номер 2: Спрях се, не го търся, за какво да го търся - за следваща доза мъчение ли? Разстоянието е от едната точка на Б-я до другия й край....

- Към коментар номер 3: Различни съм аз и той... най-вече тази негова полигамия...

- Към коментар 5: Желая повече подробности да споделиш относно онази жена. Желая да сравня, да не би да става за един и същ типаж човек?

- Към коментар 6: БЛАГОДАРЯ ОТ СЪРЦЕ