Няма разбирателство
Здравейте на всички, пиша тук, защото съм в пълна безизходица и много ще се радвам да ми дадете каквито и да е съвети и мнения!
Аз съм момиче на 24г., а той на 23. От близо година и половина сме заедно, запознахме се малко преди той да тръгне за Кипър. Дълго време поддържахме връзка от разстояние, но това не ни попречи да сме заедно. Много пъти или той или аз ходех при него за по няколко дена, а през останалото време на скайп или фейсбук. Нямахме никакви проблеми и се разбирахме. След близо година той се върна отново в България, защото така се бяхме разбрали и защото аз го записах да учи висше, тъй като искам той да се развива. Когато обаче заживяхме заедно дойдоха и проблемите. Аз започнах работа като счетоводител, но той близо месец нямаше работа, но не парите са били проблема, защото той имаше заделени. Докато аз ходех на работа му бях казала да прави каквото иска, но вечерта да сме заедно. Но тъй като и неговите приятели били свободни били сводни когато и аз. Затова той на няколко пъти ги пренебрегваше заради мен, но определено това не му харесваше. Аз съм домошарка и особено зимата обичам да си стоя на топло вкъщи, но той е много енергичен и обича да е навън. След известно време и след дълги разговори, че аз трябва да се променя, той се отдръпна от мен и цялото му отношение се промени. Аз реших да се боря за него и не спирах да го търся и да му говоря, че ще се оправим, но за него вече било късно, защото аз не съм се променила, когато е трябвало. Опитах се да му покажа, че му давам свободата, която иска и че не искам да го спирам в нищо, дори започнах да спортувам, за да му се харесам. Но не... вече било прекалено късно. И когато му казах че няма какво повече да направя за него за да се разбираме и да не се караме, той пак започва спорове и казва да се сърдя на себе си. Знам че ме обича, защото и двамата пробвахме много пъти, за да се разберем, но в крайна сметка все някой от двамата връщаше нещо старо и споровете започваха наново. И сега не знам какво да правя и какво да опитам още, защото наистина много държа на него и искам да съм с него. Не мога да си позволя да го изгубя, наистина се съсипвам без него.

Коментари

1.   Еми какво разбирателство искаш да има „След близо година той се върна отново в България, защото така се бяхме разбрали и защото аз го записах да учи висше“

ТИ си го записала да учи висше, за да се развивал? Ало? Този мъж не ти е син на първо време и на второ време 70% от българите нямат висше, което не значи, че са неразвити. Не всеки е за висше, така както и не всяко висше е за всеки

И за останалото - всеки един от вас иска да промени другия в своята желана посока. Изобщо не си пасвате нито като начин на живот, нито като разбирания. Нито ти ще станеш по-енергична, нито той ще завърши въпросното висше, нито ще живее по твое му. Ако не можете да живеете с другия такъв, какъвто е - просто не сте един за друг
Това е и проблемът на връзките от разстояние - лесно е да се „разбираш“ по скайп и фейсбук, но съвсем друго е да заживееш с някого и да се налага да правиш компромиси с начина си на живот заради този човек

2.   Извинявай, ама ти си като деспот, а никой уважаващ себе си мъж не би искал такава властна жена, освен ако самият той не е мек и няма собствено мнение, да е някое мамино синче, което иска втора майка в лицето на съпругата си. Е, да, ама твойто момче не е такова! Ти не си го приела, какъвто е, защо той трябва да го прави? Между вас просто вече няма как да се получи, наистина е твърде късно. Намери си някой със сходни интереси и бъди по-малко командваща, само това мога да ти кажа. Нищо лично. Късмет!

ЯНИЦА

3.   Просто не си пасвате. Аз пък харесвам такива момичета - домошарки, а щом и спортуваш направо си идеална.