Лоша черта от характера!!
Здравейте!
Жена съм, скоро установих че имам сериозен проблем който се отразява върху личният ми живот но не знам как да го остраня напълно, това е черта от характера ми, а именно как да бъда по твърда? ! Имам по мек характер, когато ми се наложи или ако някой проявява неуважение спрямо мен само тогава мога да бъда твърда, нагла или груба. Този проблем е по скоро свързан със мъжкото обкръжение, мъжете започнат ли да се държат приятелски и аз омеквам. Имала съм връзка с мъж но когато някой друг си ми говори така съвсем по приятелски, в повечето случай без да ме сваля и аз не мога да го срежа веднага въпреки че съм обвързана. Рядко се замислям за последствията и че така му давам индикации да продължава. Когато учих за малко в колеж, като завърших училище, когато съм се движала във разни групи или компании нямах почти никакъв опит със мъжете във интимно отношение, не съм имала много приятели(гаджета)но пък имаше мъже които ми бяха като приятели или познати, най вероятно съм свикнала да се държа по този начин. Преди известно време в период в които си търсих работа, един човек от близките ми беше дал номера ми на някакъв мъж и той ми писа два, три пъти и аз отговорих но свързано с работа естествено и после се разбирахме нещо пак за работа. Приятеля с които бях видя тези смс-и и се скарахме, излезе така че все едно съм имала нещо общо с човека а аз нямах. Оказа се че този човек ме е харесвал наистина, виждал ме бил някъде и тн. а аз изобщо не съм се замисляла. Всъщност накрая си казах как стоят нещата и че нямам намерение да си провалям връзката, че не го харесвам и всичко приключи обаче защо трябваше да се стига до там? Това е един от примерите а има още много, като се има на предвид че някои мъже не се отказват толкова лесно. Кажете ми къде греша във поведението си и как мога да се държа по на дистаниция, как да успявам да се справям със по нахалните мъже? За сега имам напредък но той не е достатъчен, преди като се запознаех със някой по хубав мъж и като ми поиска телефоният номер след няколко неангажиращи разговора и не можех да откажа, вече за щастие не го правя, не го давам ако съм обвързана. Само да допълня че до сега не съм изневерявала и не съм от жените които обичат несериозните връзки, не мога и не съм си лягала с мъж които добре не познавам.

Коментари

1.   Нищо ти нямa нa теб, имa мъже зa които дори "добър ден" е покaнa едвa ли не, пък aко се и усмихнеш, си е половин е*aне.
Точно от тaкивa трябвa дa бягaш с 200. Товa сa отчaяни комплексaри, които нaлитaт нa всичко с дупкa.
Товa не знaчи обaче, че трябвa дa се превръщaш в сфинкс зaрaди шепa комплексaри.
Имa си и съвсем нормaлни, увaжaвaщи себе си мъже, които могaт дa конкaктувaт със срещуположният пол без дa си мислят, че "здрaсти" е "у нaс или у вaс".
Ще се нaучиш дa ги рaзличaвaш след няколко подобни случки още.
Тaкa съм се усъвършенствaлa от подобен опит, че погледът ми просто минaвa през подобни, все едно сa нaпълно невидими. И aко ми се нaложи нещо дa говоря, съм крaткa и деловa, никaкви усмивки, никaквa възможност зa продължение нa рaзговор извън нaложителнaтa темa.