Canon eos 1200d
Здравейте, искам да си купя фотоапарат от около 1-2 години. Сега имаме финансова възможност, за да си купя приличен фотоапарат от нисък професионален клас. Гледах за други фотоапарати, като например nikon d3300, canon eos 600d, canon eos 650d, canon eos 100d, но всичките са над 600 лева, какъвто е 1200d. Въпроса ми, ако може да ми предложите някои фотоапарати от изброените по- скъпи :)- вклюбен съм в никона д3300, но цената ме отказва, която е към 800 кинта в технополис :).

Коментари

1.   На твое място бих проверил дали в търговската мрежа се намира все още Nikon d3200, това при положение, че 3300 ти допада толкова много. Друг вариант е да видиш как са цените на апаратите втора ръка, но там трябва мноого да внимаваш. Аз лично предпочетох по-висок клас втора употреба, отколкото нов от по-нисък клас, но това при положение, че приятел който наистина разбира ми помогна в избора и огледа, иначе..

2.   Заслужава си да огледаш базара във фотофорума. По-висок клас, дори употребяван, ще ти даде възможност да практикуваш техники, недостъпни в най-ниския клас тела.

Още един съвет - ако си много зле откъм бюджет, по-добре изобщо не се захващай. Скъпото в това хоби (и професия) са обективите, а там нещата често скачат на хиляди левове и далеч не се изчерпват с едно стъкло.

3.   аз имам канон 1100д и за парите си върши СТРАХОТНА работа, наистина! Препоръчвам ти го, напоследък цената му е спаднала не е много скъп. Като за първи апарат е чудесен и ще останеш доволен/а. Аз го имам от 3-4 години и нямам никакви оплаквания.. наистина е хубав.

4.   Провери в Технополис. Нормално е в Техномаркет да е скъпо, защото Пеевски притежава 50% дял там.

5.   Ти към това любов или нещо друго изпитваш, авторе?

6.   Аз съм с Никон 1200Д. Не е нищо особено, аз го купих почти чисто нов от една колежка която го взе за майка си, но женицата не успя да се справи. Нямам право на претенции, защото за тези пари които дадох си е идеален, но ако купувах нов щях да избера друг който да си заслужава парите дори да са малко повече. Никона е много по-добре избор според мен, а и е лято поработи един месец и си изкарай разликата в цената. Каквото и да избереш, скоро ще искаш по-доброто. Но, пък ще се научиш да вадиш максималното от притежавания апарат, а опита и креативността не се купуват с пари.

7.   Втора ръка Nikon D3300 с VR II обектив, както аз направих.

8.   Автора- поразгледах в olx и намерих някакъв никон д3200. Предпочитах да намеря някакъв канон висок клас за по евтино, но такова е положението :Д. Все пак за 450 лв никон д3200 със статив някакви филтри, дистанционен скусък, чанта, сенник, карта памет и разбира се всичко което е било в комплекта зарядно, батерия, капачки хахха и всичко това е само 1300 кадъра за тази цена просто... :D а и ще ми останат пари за ел. китара някаква до 200 лв

9.   Потърси Nikon D3200 - почти същия е. Преимуществата на новия модел пред стария са:
1 - Тежи със 75 грама повече
2 - Макс ISO e повече, но никой не се оплакваше и за стария модел.
3 - Батерията прави повече снимки -700 за новия, спрямо 540 за стария, но това е пос коро на документи(реало с новия ще направи около 520, докато със стария ще стигнеш около 450, което паке значима разлика, но a и втора батерия никога не е излишна. )

Ако можеш да намериш стария модел, вземи го. Аз взех моя, точно когато излезе D3300, с почти 300 лева разлика. Инвестирай разликата в различни обективи, бърза SD Карта (в никакъв случай не си взимай някоя евтина китайка глупост, защото по някога, особено ако снимаш и в RAW формат, отнем по 4-5 екстра секунди, за да се запамети дадена снимка.

10.   Купи го от Зора фотоапарата

11.   Парите ги изяж и ги изпий - един път се живее. Пускай и фишове, може да имаш късмет.

12.   Вземи си като моя Sony alpha v99 и си решаваш проблемите.

13.   От автора- в крайна сметка си взех canon eos 100d :) доволен съм