Искам да опитам, а ме е страх
Здравейте!
Няма да навлизам в излишни подробности, а направо към „проблема“. С приятеля ми сме отскоро заедно, но като цяло връзката ни е от разстояние. Откакто се запознахме, бяхме в чужбина, наложи се да се върна, но имахме планове да отида при него, знаехме докога ще сме така. Следващия месец трябва да замина при него, но имам притеснения да заживея с него. Опознахме се, освен разговори и чатове, той си идваше, за да прекараме време заедно. Искам, наистина желая да съм с него, както и той с мен. Не се притеснявам от държанието му, казва ми, че ме обича адски много. Може би по-скоро от навиците, нравите, битовизмите. Не знам и аз. Постоянно ми повтаря, че няма от какво да се притеснявам. Не се тревожа от финансова гледна точка, защото ще съм независима. Няма да се осланям на него. Но пак нещо ме спира. Мислих за вариант да замина сама и малко да посвикна, но на него вече не му се чака, разбирам го напълно, и на мен ми писна 8 месеца сме така. Как да преодоля страховете си и просто да се впусна, пък каквото стане? Много ми се иска, а знам, че ще съжалявам ако не опитам и ако се откажа от него. Моля Ви за съвет, много съм объркана. Макар и постоянно да говорим с него и да ме уверява.
Благодаря и всичко най-хубаво!

Коментари

1.   Здравей,авторке:)
Аз съм на 19 и живея с приятеля си от 1 година почти..не е много,но не е и малко.Ако наистина го обичаш и искаш да си с него,"впусни" се.Виж дали ще се разбирате,кое как ще върви хем и ще прецениш дали това е човекът за теб.С моя приятел най-често се караме за чинийте:D но от скоро имаме миална машина и не е проблем.Не го научавай да му ходиш по гъза с извинение,а си създайте общи навици ако искаш да се разбирате,но не се налагай.Ако момчето е разбрано..всичко ще е ОК.Не е толкова страшно!Успех

2.   Няма нищо сигурно в днешно време, дори не знаем до кога ще живеем. Щом се двоумиш дали няма да останеш излъгана, дали няма да си само използвана, значи не си готова да рискуваш. На практика сте запознати, но не опознати. Никакви съвети не могат да ти се дадат. По скоро поговори с близките си, какво мислят родителите ти, защото при неуспех в живота ви, винаги те обират негативите, на техните ръце се изсипвате, много често с дете в ръце. Дилемата ти е много отговорна, удоволствията са временни, последствията са постоянни, а живота е само един.

3.   Ма какво толкова се чудиш. Отиваш виждаш как ще са нещата, и като ти омръзне си тръгваш.

4.   Дай си още време. Недей да бързаш като не си сигурна. Ако те обича този мъж, ще те чака. И защо изобщо е толкова настоятелен?? Смисъл ясно ми е, че иска да е с теб, ама на моменти направо като обсебващ му звучи. Помисли добре - щом не си сигурна, че искаш да заминеш, сигурно има причина.

5.   Ами, вариантът е да си намериш квартира в същия град, за да можете да се виждате редовно, без да живеете заедно на първо време. И все пак, докато не пробваш да си с него под един покрив, няма да разбереш какво ще се получи. Разбирам притесненията ти, но ти рано или късно ще трябва да ги загърбиш, ако искаш да бъдеш с този човек. Недей да се плашиш от битовизмите, всичко се напасва с времето, стига да се обичате и да имате желание да сте заедно. Важно е да сте толерантни един към друг, да се съобразявате с желанията и навиците на партньора, а с времето ще изградите свои собствени, общи навици. Смятам, че си длъжна да пробваш, щом имаш чувства към този човек, това е най-важната предпоставка за съвместен живот и е нещото, което ще ви мотивира да свикнете да живеете заедно. А и щом казваш, че ще си финансово независима, значи няма от какво толкова да се притесняваш. По-добре е да отидеш, да пробваш, дори да не се получи, ще знаеш, че си опитала и си направила тази крачка. Мисля, че всичко ти се струва по-страшно, защото е още непознато, а с времето ще разбереш, че не е е толкова трудно. Успех!

7.   По-скоро те е страх от разочарование и какво ще кажат близките ти според мен, въпреки, че никъде не го споменаваш. Много просто. В началото не казвай на никой, че ще живеете заедно. Направи си пробата тихомълком, без излишни външни очаквания и притеснения. Така ако не се получи, няма да се наложи да се обясняваш и да преживяваш нещата по 100 пъти всеки като те пита, включително и близките ти. Това значително ще те облекчи и ще те направи по-смела. Успех :)

8.   Авторке - то го моя искрен съвет: и в двата случая ще съжаляваш; да заживееш с някого е трудна задача, защото ще видите кой какво прави, кой как го прави и т. н. и ще започнете вероятно след време с "Дрезгите" от тип - що не изчисти, що си остави онова там и т. н. Нещата са комплексни. Но могат, могат да се изчистят. Но трябва и се налага да си готова за тия неща. И недей да тръгваш с компромиси в тия положения. Ако той не е прав, заяви му го. Ако ти не си, признай си грешката и поеми отговорност за постъпката си. За да няма съжаления после и скрит гняв и прикрита обида.

Друго: ЩОМ усещах някакъв страх и изобщо щом нещо НЕ Е ОКЕЙ може би НАИСТИНА НЕ Е. Как да разбереш дали е така? Ми използвай си интуцията бе авторке! Може би точно интуицията ти подсказва, че тоя човек не е за теб, че там няма да се чувстваш окей и т. н. и т. н.! Интуицията не е нещо абстрактно, напротив тя е нещо реално и достижимо, просто трябва практика. Осланяй се на всякакви избори на интуицията си - тя не греши.

9.   Зaпознaх се с моят съоруг в еднa стрaнa. Видяхме се точно 4 пъти зa мaлко и 3 от тях нa моятa рaботa, a 4- ят пихме по кaфе. Той трябвaше дa зaмине в другa стрaнa, зa която предстоеше дa пътувaм и aз по следвaщ проект.
При. първaтa срещa още се случи... стрaнното. Бяхме кaто омaени и двaмaтa, aз не можaх дa приключa с много вaжни документи същият ден, a беше нaложително. Той пък тръгнaл към следвaщa институция зa довършвaне нa неговa си рaботa и се озовaл в едон бaр, където прекaрaл остaтъкa от деня в спор със себе си дaли точиците в очите ми сa били сини или по- скоро зелени.
Зaминa си след деня в който пихме кaфе. Последвaхa 4 мес. рaзговори по телефон. Aз трябвaше дa зaминaвaм вече зa същaтa стрaнa, но в дру грaд, нa около 600 км. от неговият. В последният момент се съглaсих дa сменя билетa и дa тръгнa 2 дни по- рaно зa дa се видим в неговият грaд и от тaм дa продължa. Бях си приготвилa дори остър режещ предмет зa сaмозaщитa, нaложи се дa го съблaзнявaм нaкрaя, зaщото нaистинa ме остaви в стaятa ми без дa опитa дa ме нaсилвa или поне понaтисне говедото.
Хм... 15 години сa вече тези 2 дни :) И щaстливи 15 г.
Слушaй инстинктa си!

10.   Щом обичаш този човек отивай. Не го изпускай. Аз съм на мнение по-добре да опитам и да сгреша, отколкото да не опитам и да се чудя какво ли щеше да стане... Преди време имаше човек, който адски много обичах, но той така и не пожела да е с мен. Ако той ми бе предложил нещо подобно, щях да отида без да се замисля...!
Успех ти желая! :)

11.   Е от какво те е страх, отиваш, имаш пари, като не вървят нещата събираш си багажа и продължаваш напред. Нормално е да имате някакви търкания, но ако сте достатъчно интелигентни ще се напаснат нещата.

12.   Хем искаш, хем не искаш. Сигурна ли си в това какво искаш или?
Ако искаш да си с него - заминавай. Ако ще се колебаеш - той няма да те чака цял живот.

13.   Аз давах всичко за бившата, често ходих до Бг за да бъда често до нея, докато не я дръпнах при мен и така изкарахме 10г. Разделихме се заради изчерпана връзка, тя си намти друг. Освен ако не е някой дъртаняк а ти младо момиче, довери му се!

14.   Бъди по-ясна. Какво искаш да опиташ и от какво се страхуваш? Страхуваш се да живеете заедно ли! А когато сте се запознали в чужбина заедно ли живеехте или не? И ако отидеш при него и живеете заедно трябва да допуснеш, че ще правите и секс. От това ли се страхуваш. Кажи девствена ли си или не. Ако не си тогава за какви страхове говориш. Страх от съвместно съжителство е неоправдано. Ако не ти харесва излез сама на квартира и проблем няма. На колко си години, че си толкова объркана?

15.   От АВТОРКАТА:

Не, не съм девствена и не е това проблемът. Не съм живяла с него, но бяхме на хотел за 3 дни в обща стая, защото ходихме на мач. Той ми е бивш колега, с когото сме се разминали и почти не си го спомням. Не се притеснявам за самото съжителство, в продължение на половин година живях с напълно чужди хора от цяла Бг и стая съм делила, самостоятелна съм, не ме плаши това. По-скоро е разочарованието, което може да последва, а може и да не. Номер 7 е прав/а, не толкова от близките, но също си мислих да не казвам. на никого от самото начало, за да видя как ще потръгнат нещата и вече. в последствие. Освен това и се притеснявам да не му омръзна бързо, знам ли и аз вече..
Благодаря Ви!