Обичам го, но мисля , че трябва да се разделим
Здравейте!
От 2 години сме заедно и всичко вървеше добре до преди месец. Още преди две години се влюбих в него, но напоследък не се държи по същия начин. Знае кои неща ме дразнят и все по-често ги прави. Заяжда се с мен и се държи странно. Имам му доверие, но смятам, че крие нещо от мен. Започна да ме избягва и да крие телефона си, а преди не го правеше. Преди постоянно се интересуваше от мен а сега не се сеща с дни за мен. Само аз го търся и му повтарям, че го обичам и той ми го казва и веднага сменя темата. Страх ме е да говоря за това с него за да не се окаже, че има друга. Кажете какво да направя, да говоря ли с него или просто да го забравя?

Коментари

1.   Просто го забрави.

2.   Аз съм в същото положение. Бих те посъветвала да послушаш сърцето си и наистина да премислиш над нещата. В моята връзка нещата поугаснаха преди около половин или една година и преди беше различно-както и при теб. Но аз все отлагам, но нещата не се променят към добро. Хората са си казали-щом нещо не върви, значи не е твоят човек. Трудно е, аз мога да разбера, защото съм наивна и мисля, че всичко ще се оправи, но не е така. От кръвта вода не става. Идеално разбирам в каква дилема си, наистина обмисли минусите и плюсовете, но имай едно наум, че ако нещата не са добре-едва ли ще се оправят.

3.   Нещата са лесни.
Смяташ ли, че може да бъде заменен? - Да.
Тогава намери си друг.

4.   Ами.. виж сега, ако има друга, това няма да се промени, независимо дали ти ще говориш с него, или не. Тоест, като мълчиш и се примиряваш с отношението му, това не ти гарантира, че не ти изневерява, а просто те държи в неведение. Е, той може и да не ти признае, че се вижда с друга, но това не значи, че не трябва да проведеш разговор с него, за да се опиташ поне да разбереш какво се случва. Ти го познаваш, виждаш, че поведението му е различно, не можеш да си го обясниш, какво чакаш? Понякога ми се струва излишно да повтарям, че комуникацията е адски важна във всяка връзка, но ето, че отново ми се налага да го казвам. Като мълчиш и свеждаш глава пред проблемите, те не се разрешават. Ако приятелят ти е решил да се държи кофти с теб, защото няма смелост да те остави и чака ти да сложиш край.. така да е. Но пак трябва да го попиташ какво става, за да знаеш. От реакцията му сама ще си направиш изводите, дори да откаже да ти даде някаква причина.

5.   И да те е страх и да не те е страх, ако има друга изходът е един и същ и ти го знаеш. Биеш шута и да те няма. Колко момчета чакат да си намерят половинки, също и аз чакам.

Данев

6.   Да, има друга и да - върви си. Ж28

7.   Определено има друга, определено има и нещо за криене от теб в телефона си.Нали не си наивна жена,такава рязка промяна,а жените сме доста досетливи,когато се получи така.Хич да не ти пука, каква е причината за държанието му, ти знаеш какво ще научиш вече, но сигурно ще те обвини, че ти не си му обръщала внимание и затова е намерил друго забавление.