Мъжът от магазина
Здравейте :)
В близост до дома ми има магазин, който често посещавам. Ок, нищо чудно. Отивам аз един ден обаче и вместо намръщената лелка, срещу мен млад и доста красив мъж. Учудих се, защото по принцип през последните няколко години в този магазин работят само жени. Казах си, че е голям симпатяга и нищо повече. Както вече споменах често ми се налага да ходя до там и често го виждам. Всеки път, когато той е на смяна ме посреща с една закачлива усмивка, все едно се познаваме отдавна и си пием кафето заедно. Почти всеки път "хвърля" по някоя шегичка. Казах си.. "глупости той сигурно със всички се държи така, нормално е с хора работи все пак.. Ами не. Колкото и пъти да съм висяла на опашката докато си чакам реда, никога не е заговорил някой друг, а е имало случаи, в които пред мен са стояли доста красиви момичета, но нищо. Така с течение на времето започнах да се улавям, че на моменти като мина от там и видя, че е той на смяна и започвам да мисля, да си търся причина да вляза в магазина и да си купя нещо, което дори не ми трябва. (добър търговец хаха) Всичко се повтаряше.. отивам до магазина, той ме заговори, избъзика ме нещо, смеем се, тръгвам си и така до следващия път. И по-точно до момента, в който той изчезна. В продължение на седмици го нямаше.. и ми липсваше, а дори не знаех името му. Вече ми беше криво да пазарувам, ходех както преди, просто по задължение, а не с желание. Казах си ето край, няма да го видя повече.. "далеч от очите, далеч от сърцето" са казали хората. И наистина дните си минаваха и не мислех за него толкова често, колкото преди. Но винаги като минавах от там тайничко поглеждах дали не се е върнал, но не.. нямаше го. Мина време и аз вече въобще не се и надявах да го видя. Един ден обаче бях в отсрещния магазин, отегчено чаках да ми кажат сметката и съвсем случайно погледнах навън и какво да видя.. върнал се е още по-красив и неустоим или поне бе такъв в моите очи. Не можех веднага да се затичам на там, би било глупаво. На другия ден се бях разбрала да излизам с приятелка и трябваше да мина и да й купя цигари. Ето ми повод да мина от там и имах късмет, че отново беше той на смяна. Когато ме видя отново по лицето му заигра онази закачлива усмивка, която не бях виждала толкова отдавна. Беше интересно, че се учуди, когато му казах какви цигари искам, защото беше запомнил какви пуша аз. И какво сега.. старата песен на нов глас, пак започвам да си търся причини, за да ходя, разочаровам се, когато не е той на смяна, а когато пък е той се радвам, защото ми дава настроение за целия ден. Но е много тъпо и не издържам вече с тези детски истории. Само с една покупка не мога да разбера защо се държи така. Така един ден реших да отида да си взема кафе и буквално да висна отпред и така и направих. Уцелих пак да е той, направи ми кафе, аз застанах отстрани, запалих си една цигара и си пия кафето. В момента, в който нямаше хора, той дойде при мен, усмихва ми се, гледа ме все едно иска да каже нещо. Правихме си общи приказки, но този път беше различно, защото той дойде при мен. Дойдоха клиенти, аз си допих кафето и си тръгнах, но мен си ме измъчва от вътре тази неяснота...
Дайте съвети.. как да разбера какво му се върти на този човек в главата, че не издържам вече.

Коментари

1.   Може да те харесва, но да си има приятелка и за това да не предприема нищо. С моя така постоянно се засичахме и се гледахме и се чудех защо не идва да ме заговори и накрая го видях с приятелката му. По-късно когато се разделиха се намерихме.

2.   Добре де, не рaзбирaм зaщо не "зaбивaш" кaквото искaш. Щом ти е ясно кaкво се върти в твоятa поне глaвa, не е ли нaй- нормaлното дa поведеш рaзговорa нaтaм. Имa десетки женски нaчинa дa звъртиш нещaтa тaкa, че дa си мисли, че той те е зaговорил по ТAЗИ темa, че той те е покaнил нa кaфе примерно някъде, дори че, aмa нaистинa той е нaпрaвил първaтa крaчкa, те е целунaл в крaя нa вечертa и т. н.. Съпругът ми до ден днешен искрено вярвa, че той е търчaл подире ми, ( не, че aз съм му подaвaлa посокaтa) че упорито ме е свaлял, ( подaвaх зaлъгaлки дa зaдържa внимaнието му, докaто си нaпрaвя тестовете) дори, че ме е "aтaкувaл" нaкрaя, зaщото вече не издържaл ( постaрaх се след 2 чaши вино "случaйно" дa види... хм). Толковa е лесно когaто нaистинa имa интерес и желaние.
Нa колко години си?

3.   Офф :-( в същото положение съм като теб Авторке, само дето не е магазинер... Ами какво да ти кажа... според мен, той е играч. Проличало си е, че си го харесала и му вдигаш акциите! И сега не изпуска момент да ти се хареса още повече. А що се отнася до поведението му... според мен той не дава НИКАКВИ СИГНАЛИ, а просто ти (както и аз) си ги съчиняваме в главите, защото сме хлътнали.

4.   Според мен симпатии има със сигурност. Но може би и при него неяснотата е същата - дали и ти го харесваш, имаш ли си гадже и т. н. Проявява интерес което е важното, но де притеснява. Според мен го заговори ти, най-малкото си запознайте. Успех!
Ж20

6.   Е, каква неяснота? ! Най-ясното нещо в тази ситуация е, че ти трябва да действаш! Има ли смисъл да си търсиш поводи още седмици или месеци наред да го дебнеш едва ли не, само и само да го видиш за 1 минута? А накрая, докато се наканиш, той да замине пак някъде. Самият начин, по който се чувстваш ти в негово присъствие, е достатъчен повод да му го покажеш. А и той определено не е безразличен. Фактът, че не е направил първата крачка, не означава, че не иска. По същия начин той може да си мисли за хубавата клиентка, която идва през ден-два и да чака да те види, но да смята, че не е удобно. Ама трябва ТОЙ да предприеме нещо, само защото е мъж ли? Хайде стига! Какво ти пречи следващия път да го питаш как се казва поне или да му кажеш, че вместо да пиеш кафето си на крак пред магазина, може да пиете някой път кафе заедно извън работата му. Абсолютно нищо няма да изгубиш, кое е най-лошото, което може да стане? Да те отхвърли? Мда, кофти ще е. Но да стоиш и да мислиш за един човек, когото почти не познаваш, и да се питаш дали може да се получи нещо, не мисля, че е по-добър вариант. Бъди по-уверена в себе си и успех.

7.   много увлекателна историйка надявам се да прерастне в нещо красиво.

8.   Па питай го.

9.   Ех, развесели ме тази история. Какви съвети, млада госпожице? Действай, действай....

10.   поредния повърхностен боклук си, ако беше срамежлив и без мускули(сигурно има), нямаше и да го погледнеш

11.   Поеми ти инициативата, тъй като него може да го притеснява факта, че си му клиентка. Аз съм търговец и имам принцип, а именно "там, където си вадиш хляба, не си вади.... " :). Вземи инициативата в свой ръце и ти желая успех миличка.

12.   Номер 10, бих ти казала точно какво мисля за теб, но ще замълча! Ти си боклукът, защото съдиш авторката, без дори да я познаваш. Какво лошо има да се води по физическото привличане? ! И как така си мислиш, че всички жени имаме еднакъв идеал за мъж? Аз пък харесвам срамежливи мъже, привличат ме, хайде кажи нещо...

13.   Здравей, преди години имах същият случай. Човекът се оказа женкар. Дано при теб нещата се развият по друг начин! Късмет! Ще следя историята :)

15.   Направи първата крачка и всичко ще се изясни
Дано всичко се развие в правилна посока☺☺☺

16.   От авторката
Благодаря на всички за съветите и милите думи.
На 24 съм. Явно аз не мога да намеря правилния подход. Разговор трудно бих подхванала, тъй като там постоянно е пълно с хора и не става някак си. Не бях поглеждала по-задълбочено от негова гледна точка. Лесно звучи "поеми инициативата и действай", но въобще не е така. Това продължава много отдавна и вече просто не зная как да се държа. Объркана съм.

17.   Някой път с банкнотите му подай и листче с името и номера си. Така си дала сигнал без много червене и оттам нататък топката е в неговото поле. Колкото пъти съм го правила, толкова пъти са ми звъннали след това. Действай смело и успех! :)
Жена - 28 г.

18.   Здравей отново! Номер 13 съм. Намери го във фейсбук, аз така събрах смелост за разговор по темата :)