Защо не мога да му кажа че го обичам
Аз съм момиче на 22г, имала съм бурен и изпълнен с емоции живот. С ръка на сърцето мога да кажа че съм си поживяла и единственото което искам и спокойствие в любовта... Имам връзка от близо година с мъж на 32г който пък не само си е поживял както трябва а много повече от това... Проблема ми е че аз по характер сам много студен човек, трудно показвам емоциите си, може би от страх да не бъда отново наранена или незнам, но в последно време малко от малко успявам да покажа нежност ( започвам да се разнежвам май :) ), но от друга страна пък той ме бие по точки - той е ужасно студен човек.

Причината може би е същата както и при мен, но аз лично такъв като него не съм виждала до сега. На моменти го усещам как се променя и започва да се държи нежно и след секунда като чели нещо става и отново се появява студената маска на лицето му... До някаква степен може би съм свикнала вече с това, но по-големият ми проблем е че не мога да му кажа че го обичам. От няколко месеца изпитвам ненормално желание да му го кажа, та аз отчасти вече живея с този човек, имам си ключ за в тях и подщи не се прибирам при родителите си, обичам го наистина. Той е всичко за мен, успя да влезе в сърцето ми но не мога до му го кажа. Много пъти съм го гледала в очите с желанието да кажа тези две толкова важни думи, но не мога. Нямам обяснение за това - просто не мога, но защо??? Искам да му го кажа......

Коментари

1.   Страх те е дали ще ти отвърне...

2.   А дали все пак няма някакво съмнение в теб?! Колкото и студен човек да си, ако обичаш истински няма начин да не можеш. Освен ако само си мислиш, че е така! Да не би да си намерила спокойното "островче" което си търсила, но да я няма тръпката и емоцията. Помисили сама!

3.   мила разбирам проблема ти... аз съм в същата ситуация . с приятелят ми сме вече год и половина буквално нераздели но нито аз нито той си пада по милите неща.. обаче аз се престраших и му казах така важните за мен думи ноо да ти кажа малко се разочаровах , защото не ми отварна с същото .. беше малко тъпо защото когато му казах `обичм те` и той ми отварна с `наистина ли?` почувствах се като полята с вряла вода .. но да ти кажа вече си казах че няма да му казвам каквото и да било от сорта , и ще оставя нещата на времето вкрайна сметка ако ни обичат ще намерят начин да ни го кажат и докажат :) според мен ти се страхуваш точно от реакцията му , аз бях по същия начин ! според мен ако чувстваш че трябва да му го кажеш даваи , независимо от реакцията му , защото дори на мен да ми стана доста тъпо се почувствах и облекченА защото ако недай си боже утре се разделим аз ще знам че сам му казала какво изпитвам :)

4.   здравей,и на мен понякога ми е трудно да изразявам чувствата си, а по някога не виждам смисъл да го правя,кофти е когато ти казваш обичам тe а от среща стои някои и те гледа като гърмян заек.Аз се виждам също с един 32 годишен,много рядко се виждаме до сега само 2-ти,просто защото той няма свободно време,днес беше вторият път в които се видяхме и направи нещо което никoй не беше правил от много дълго време,прегърна ме и аз се почувствах странно не знаех какво изпитвам точно в този момент,аз отвърнах на прегръдката,бях забравила какво е да прегърнеш някои и той теб също.С една дума искам да кажа че мъжете са странно нещо,винаги можеш да очакваш всичко от тях.Ако толкова те измъчват тези думи,кажи ги из между някои разговор,и виж реакцията му.Ако изпитва същото към теб ще ти го каже

5.   Не се притеснявай за това, че не можеш все още да му кажеш, че го обичаш - любовта е много по-ценна, когато се показва! Думите са хубаво нещо, но само, когато са подплатени с действия и отношение.

Аз също много трудно казвам тези думи на някого, когато е за първи път. След това обаче нещата си идват на мястото. При вас явно е имало доста болка в миналото и двамата сте като таралежи в това отношение.

Ако това ще ти помогне, започни да тренираш да му го казваш, когато е заспал например. :) Постепенно би трябвало да се отуснеш и да се престрашиш. Ето и един откъс от сравнително интересен филм, най-силната сцена от който според мен е именно първата: http://www.youtube.com/watch?v=8BgDrxNk5XE&feature=related Късмет!
Д.

6.   Труден е живота с темерути!Личен опит!Така ще бъде и занапред!Не знам какво е точно...Но не е невъзможно да каже,че те обича.Или да е нежен...Някакъв инат...Или просто някои с когото да живее...Но не е обич...

7.   Недей да криеш чувствата си,в тях няма нищо лошо.Да умееш да обичаш е най-хубавото човешко чувство,покажи го,послушай ме. Аз като теб криех чувствата си и отлагах ден след ден,защото се страхувах,а сега дори и да го изкрещя няма смисъл-човекът,който исках да чуе Обичам те си замина.Изгубих го за броени минути. Така че давай смело,изживей любовта си и бъди щастлива,защото вчера никога няма да бъде днес,а днес не можеш да го върнеш утре.

8.   Благодаря ви за коментарите. Наистина може би ме е страх от реакцията му, но в крайна сметка дори да не ми отварне със същите думи поне ще знам че аз съм го казала ...... С времето ще дойдат и думите :)