Държи се като пълен мухльо
Искам да се оплача анонимно от приятеля ми. Поръчах си велосипед (за мен), и понеже го платих онлайн, в цялата суматоха по регистрации, пароли, акаунти и пр. (а бях на работа и познайте - вършех и служебни задачи), забравих да уточня размера на рамката на велосипеда. Прибрах се от работа и се обадих на приятеля ми и му споделих опасенията си. Проблемът идва тук: В подобни ситуации той се репчи, сърди се и не ми оставя възможност да отговоря като директно затваря телефона и го изключва в продължение на часове. Той не изневери на поведението си и в тази ситуация. Не знам какво го прихваща - има ли нещо, което не му харесва, независимо дали го засяга или не (проблемът е, че той не може да прецени), той се троска и се държи като малко, разсърдено дете, на което си отказал да му купиш шоколад. Затваря телефони, тряска врати под носа ти, затваря се сам някъде или внезапно сменя посоката на движение, като видимо яростно се бунтува, когато го следваш. Странно ми е, защото по принцип не е нервак, дори може да се определи като уравновесен тип. Но стане ли нещо подобно, много е тъпо, когато по средата на изречението ми затвори телефона и си го изключва за час, два, ден дори. Не мога да се свържа с него и понякога ми е нужно да го питам нещо важно - това "наказателно" поведение е толкова тъпо и прозрачно. Малко тип на щраус, който си заравя главата в пясъка.. от страх ли? От какво. Говорила съм с него за това и му казах, че поведението му е абсолютно неприемливо - по-добре да изясним ситуацията, а след това да решаваме ще си затваряме ли телефони, ще се лрием ли един от друг и т. н. Просто ми е тъпо от поведението му. Това е общо взето.

Коментари

1.   Определе но не е уравновесен и това е последната дума, с която човек би го описал. Лошото е, че няма да се промени. Въпросът е ти дали си склонна да му търпиш обидното поведение.
Ами ако някой ден ти стане лошо на улицата и му звъниш, а той нарочно не вдига, защото си отмъщава за незнам какво си или защото така му е скимнало... Поведението му е олигофренско.

Иначе успех с колелото, дано да дойде правилното. Тези от сайта нямат ли телефон да им звъннеш и да им кажеш за размера и че си пропуснала да го пишеш.

2.   здравей,
по-добре го зарежи. не най-вероятно, а със сигурност има някакъв проблем.
Аз не виждам какво бъдеще може да имаш с него, за семейство и деца с него въобще не мисля, че е възможно..
на такъв човек не може да се разчита
как ще се държи с детето - никой не може да предвиди, дори той...

4.   Откъде я намери тази пасивно-агресивна ощипана мома? Намери си стабилен мъж, на този при един по-сериозен проблем изобщо не можеш да разчиташ.

5.   това не е държане на мухльо, а на комплексар и инфантилен тип, който е свикнал всичко да става по угодата му. когато това не се случи, се сърди като обидено дете. такова тропане с крак и фръцкане не е обичайно за мъж, по-често жените са склонни на такова поведение.
трудната комуникация с партньора е съществен проблем. ако за велосипед прави проблеми (и то твой велосипед, него какво го бърка, дори да има грешка??? ), не ми се мисли как ще реагира при истински сериозни проблеми.
Ж44

6.   Ами усети се най-накрая че трябва да се държиш по подходящ начин.

8.   Зарязвай го тоя

10.   Ами отиди и му кажи всичко това в очите.

11.   " Странно ми е, защото по принцип не е нервак, дори може да се определи като уравновесен тип. " - Тук ти е грешката, не е нервак, а направо кърбо от оплетени нерви. Чувала ли си за хора чепрашик, т. е. -инатести? Твоят човек е точно такъв. С такъв човек трудно ще живееш, никога няма да се промени, така са програмирани от съдбата. Такива са спокойни, само когато става по тяхната, с нищо друго не искат да се съобразяват. Радвай се, че си е показал рогцата още отначало, по късно ще се държи като разярен бик! Не си попаднала на точният, помисли за бъдещето си!

12.   Ами след като сама казваш, че не го засяга, все пак е твоето колело, защо го занимаваш? Обади се на доставчика на стоката и уточнете детайлите. Според мен, просто хвърляш душения си боклук постоянно по него и го изнервяш. Вероятно, преди да започне да си изключва телефона, си му звъняла по 5 пъти да го занимаваш с някакви безсмислици. Самата ти си се завайкала и действаш нерационално, а после той ти бил виновен.

13.   Е като си говорила с него, той КАКВО ти отговаря!??

14.   Не се държи "като", а си е пълен мухльо. Щом за такава дреболия се скатава, представи си, ако трябва да разчиташ за наистина сериозно нещо на него. Пази боже от такъв да ти е в къщата.

15.   Казвам, че ако не е в настроение се държи така. Точно - отмъщава си за нещо. По принцип - за да съм с него през цялото това време (няма да казвам колко точно.. ) -се е държал и много пъти много добре. Просто по някога нещо му става, решава да си отмъщава заради някакви глупости, но това негово отмъщение може да го кара много време. То на всеки в даден момент му е криво поради някакви причини и има право да се държи по определен начин, , ама две седмици примерно да продължаваш с тва поведение - по-скоро вредиш сам на себе си.. аз поне така мисля.

Към номер 6: Какъв е " подходящият " начин? :) Под подходящ начин разбира ли се поведение тип "Да, миличко, ти си шефа, каквото кажеш - това е, ще ти сготвя вкусничко, ще ти направя масаж и т. н., път ти се дръж като г** :)" - поне на мене такава асоциация ми идва като чета мнението от 6-ти номер, ама знам ли какво иска да каже точно.

Към номер 11: Защо го занимавам ли? Защото инициативата да си купя колело беше изцяло негова - от него тръгна всичко, той си има колело и си кара, иска да караме заедно - ок, навих се, гледахме заедно колела, той ми мери рамки, обсъждахме части.. И накрая кво - да не го занимавам значи. Хм. Иначе приемам критиката за звъненето и за душевния боклук, но хайде - мисля, че всички малко или много го правим, важното е да не прекаляваме и да можем да кажем стига, без да вкарваме излишни драматизации. Хора сме в крайна сметка, не сме перфектни!

Той основно мълчи и казва да не го занимавам - т. е., пуска си защититите на макс и бяга и се крие. И за всичко обвинява, без дори за момент, абе за 1 секунда да се вгледа в себе си.

16.   Значи все пак го засяга, нали така? Отделил е време и усилия за да изберете подходяща рамка, а накрая ти си направила гаф по този параграф и си отишла да му мрънкаш на рамото. Пак те питам, защо отиде при него, а не звънна на доставчика за да промениш поръчката?
Да, не оправдавам неговото поведение, но сама го каза - никой не е перфектен.

17.   Значи все пак го засяга, нали така? Отделил е време и усилия за да изберете подходяща рамка, а накрая ти си направила гаф по този параграф и си отишла да му мрънкаш на рамото. Пак те питам, защо отиде при него, а не звънна на доставчика за да промениш поръчката?
Да, не оправдавам неговото поведение, но сама го каза - никой не е перфектен.

18.   Към 17: Попринцип си прав/а. Но фактите, отразени към контекста, казват следното: беше 19 часа и нямаше как да се обадя в магазина. Anyway, велосипедът пристигна и е прекрасен, и знаете ли, човек не винаги трябва да се ориентира само по таблици и размери, ами пробата на място е най-добрата проверка.. Ето, по размер тази рамка ми е висока близо с 4 см. Всъщност обаче като седна на байка, няма никакъв проблем. Пробата му е майката. Към момента вкиснатото настроение му се е изпарило. Да се надяваме, че ще се задържи по-дълго време!