Искам го обратно
Здравейте.
Принципно не бих писала в подобен сайт, но отчаянието ми надминава всякакви граници. Пиша тук едновременно за мнение и за облекчение. Историята ми е следната:

Миналото лято по това време горе долу се запознах с едно момче чрез най - добрият ми приятел. В различни градове сме, но на тях им предстоеше пътуване до моя град месец след запознанството ни. През този месец си писахме всеки ден почти денонощно. Видяхме се. После не можех да спра да мисля за него. Следователно беше взаимно. Отношенията ни бяха изключително странни. Поради редица обстоятелства и причини и двамата не желаехме връзка, но се държахме така все едно бяхме в такава. Последваха още виждания и интервалите между тях бяха изключително мъчителни. Започна и обичта. Запозна ме с компанията си с която в последствие беше прекратил отношенията си, но аз си контактувах с тях. В един момент обаче след едното ни виждане през април тази година усетих разлика в държанието му. Намекнах му, че разбирам какво става и в крайна сметка той призна, че му са му омръзнали този вид отношения. Приех го доста тежко, но реагирах добре за пред него за да не развалям отношенията ни за в бъдеще. И все пак останахме си много близки и добри приятели. Той ми е важен, аз му бях важна, но само приятели... Преживях и това. От компанията му обаче с едно от момчетата поддържахме връзка. Писахме си. Беше ми близък приятел. Той имаше чувства към мен, но аз го пренебрегвах и многократно му показвах, че не е взаимно. В момента ми на "преживяване" обаче, когато разбрах, че с другото момче си оставаме само приятели той беше единственият, които ми обръщаше толкова внимание и се отнасяше така с мен. В крайна сметка породиха се някакви симпатии и от моя страна. Дойде в моят град и се случи каквото се случи. Разбрахме се това да остане между нас. И така... дойде лятото и аз дойдох на морето да работя. Той също дойде тук. Може би му бях дала напразни надежди, но след като се изясних със себе си разбрах, че не изпитвам нищо... Говорихме стократно и подробно и му изясних много пъти положението и какво изпитвам. Също и че не мога да му предложа нищо повече от приятелство. Той обаче реагираше по прекалено краен начин. Следеше ме по улиците, обясняваше ми се и т. н. Аз се чувствах зле. Излязох една вечер с един приятел и това не му хареса. Отново вървеше след мен и ми крещеше, скарахме се и аз му казах, че искам да ме остави. В отговор получих "Ще ти правя гадно всеки път, когато имам възможност".. И съответно каза на "моя" човек, че е идвал в града ми и какво се е случило. Досещате се неговата реакция. Сега той не иска дори да чува за мен. Постъпих много глупаво и съжалявам стократно. От друга страна не сме във връзка и дори той сам сложи край на специалните ни отношения, но аз се чувствам много зле и виновна. Мисля след лятото да ида до града му. Не ме интересува къде е или колко е далеч. Просто не мога да бездействам. По принцип мисля, че е невъзможно да оправя нещата, то ще дам всичко от себе си. Благодаря за прочита. Ще се радвам на мнение.

Коментари

1.   Не се чувствай виновна пред приятеля си, защото той сам е сложил край на връзката ви. Съответно, ти нямаш към него никакви ангажименти към него. Напротив, трябва демонстративно да ходиш с други момчета, и той да го вижда - може да почне да ревнува. Другото влюбено момче жалко, че страда, защо не го приемеш поне за кратко, да си поиграете, да полудувата, не ти ли е жал да го измъчваш - не трябва да си такава егоистка. И двамата сте свободни, какво ви струва.. Когато ти се насити, може и да се откаже да те преследва. Ти и без това нямаш сериозна връзка.

2.   Аз го приех за кратко и той се обсеби. Изнудваше ме заа връзка, а аз не желаех такава. и сега искам да оправя нещата с приятеля ми.

От авторката

3.   С кой от тримата ? Казал ти е, че иска само приятелство, приела си това, нали, сега как ще върнеш нещо, което никога не е съществувало ? А той вече знае какво си правила с другия /другите/ !

4.   Не са трима :D искам просто да комуникираме отново, а не връзка.

от авторката

5.   Виж, мъжете не приемат да си била интимна с техен познат, малко ти е странно но е факт, може да си била с десетима непознати, на мъжа му е все тази, но легнеш ли с познат или не дай се боже с приятел, просто трябва да се настроиш, че с предното момче всичко е минало. За в бъдеще се сещай за думите ми, с всеки друг само не ис познат или приятел. Едва ли има много мъже, които ще могат да са ок дори и за елементарни контакти дори.