Верните мъже
Напоследък много мисля по въпроса кой е този мъж, който не би изменил на половинката си. И по-скоро съм склонна да приема, че още не се е родил на белия свят. Мъжете ни казват "аз съм моногамен" и "аз не лъжа" - тоест аз съм различен от останалите мъже. Е дори и да им се иска изричайки го, далеч не е по силите им. По природа, освен биологичните заложби за полигамия, та по природа ангелите им са мноого слаби. И ако до момента даден мъж е бил само с половинката си, едничка причина е, че не е попаднал в ситуация на изкушение, или да му се предлага наготово. Мъжете не умеят да изрекат "не" извън дома си и преди да помислят за случващото се оказват съпричастни. После са оправданията. Аз не исках, ама тя ме преследва... Не знам. Може би гейовете са си напълно всеодадени в двойките... Не са хубави тия неща.

Аз вече се сблъсках с изневярата. Сътресение е, и не за ден-два. Вече никога няма да съм същата. Изчезна безпрекословното ми уважение. Единствения начин, който виждам за себе си да го превъзогна е дискретно томъщение. Дали помага?

Коментари

1.   При мен помогнa, но хич не беше дискретно, дaже съвсем очеизвaдно. И след кaто ме беше излъгaл прaво в очите когaто директно го попитaх, е, премълчaх и той пък реши, че е минaл метър.
После естествено оревa, че горкият толковa много ме обичaл и прaвел всичко зa мен, ( глупости мa търкaлетa, всичкото го рaзбирaй, че въобще е бил физически около мен и до тaм) пък aз съм му изневерилa. Кaзaх му тогaвa ей тaкa нaгличко- "вземaм от друго място кaквото ти не можеш дa дaдеш".
И го зaрязaх!
Бях се откaзaлa от много нещa зa дa сa спокойни комплексите му, тaкaвa грешкa никогa повече нямa дa допуснa.

2.   И с кво ще отмъстиш? Като изневериш и ти?

3.   Ми честно казано не помага, просто утешава, но се принизяваш на неговото ниво. И честно казано въпросът ти е излишен. ХОРАТА не са монагамни, дали за отмъщение или просто нагон изневярата си е изневяра.

4.   Ми честно казано не помага, просто утешава, но се принизяваш на неговото ниво. И честно казано въпросът ти е излишен. ХОРАТА не са монагамни, дали за отмъщение или просто нагон изневярата си е изневяра.

5.   Да бе, ама това, че на теб са ти изневерили, не прави всички останали 3 млрд мъже кретени, нали се сещаш?

6.   Мъж съм и съм съгласен с написаното. С тази разлика, че поне пред себе си не декларирам моногамия. И ако имам възможност никога, ама никога не бих отказал кратка сексуална връзка, особено с по-млада жена.
Това не означава, че няма да се грижа за семейството си или ще тръгна след някоя дългокрака кака. Тя, както е била с мен, ще отиде и при друг. Такъв е света и само наивните жени го приемат по друг начин.
И ако жена ми научи и не ми прости тагава да иде да търси някой по-добър лъжец от мен.

8.   Мъж съм и съм съгласен с написаното. С тази разлика, че поне пред себе си не декларирам моногамия. И ако имам възможност никога, ама никога не бих отказал кратка сексуална връзка, особено с по-млада жена.
Това не означава, че няма да се грижа за семейството си или ще тръгна след някоя дългокрака кака. Тя, както е била с мен, ще отиде и при друг. Такъв е света и само наивните жени го приемат по друг начин.
И ако жена ми научи и не ми прости тагава да иде да търси някой по-добър лъжец от мен.

9.   Н 8, имaм въпрос към теб. A aко женa ти нaучи и просто зaпочне дa прaви същото, тогaвa кaкво? Ще приемеш ли нaй- после, че прaвaтa сa рaвни, кaквото зa единият, тaковa и зa другият?
Още повече имaйки в предвид, че физически дори сме тaкa създaдени, че определено можем повече и с повече.
Чaкaм отговор :)

10.   Дискретното отмъщение не е отмъщение, защото какво отмъщение, ако той не знае за него. Ако го направиш явно, може и да не се налага да си дискретна вече, ако ме разбираш....

11.   "кой е този мъж, който не би изменил на половинката си"

Аз! Вече съм почти асексуален и бих отказал не само навън на непознати топ моделки, а и на жена си. :D Като гледам темите, не са малко тия, на които не им е до е... кръшкане. Попаднала си на неподходящия, недей да набеждаваш целия мъжки род за прегрешенията на твоя, защото познавам не един съвсем порядъчни мъже! Даже, като реалист, бих ти предложил да обвиниш себе си, че си спала докато си избирала твоя. :P А мислите, порочните мисли може да се появяват, но все пак сме хора и можем да се контролираме според мирогледа си.

12.   Евала номер 8 - право в дестката!
И по този повод една велика мисъл на шопският мъдрец Вуте:

"Жената требе да се лаже!
Ако ти я не лажеш, она че оди ОН да я лаже!"

13.   Отмъщението няма да помогне. За вътрешния ти мир ще помогне само прошката, но не псевдопрошката, а онази истинската, при която не ти става зле, щом си спомниш. Не става веднага и не значи да останеш с неверника, но прости. Дължиш го на себе си!!!
Кураж!
Ж28

14.   Първия коментар е потресаващ. Значи жените сме ДЛЪЖНИ да прощаваме всяка изневяра, иначе ще бъдем сменени? Как пък се мислите всички за толкова готини, да му се невиди. Мъж, който изневерява за мен НЕ Е мъж а коцкар. Любовта е моногамна и това се доказва с ревността, която изпитват двойките. Няма ли ревност, значи няма моногамност, а няма ли моногамност - няма любов. Да, всеки може да направи грешка понякога, но ако е грешка е простима, а не ако се търчи след всяка фуста. Лесни жени много, истински мъже малко, но вярвам, че мсе още ги има.
Ж25

15.   Аз изглежда съм такъв, макар, че дори на мен ми се е случвало да ми позавъртят главата. При такъв тип като мен това е изключително неприятно. Получава се някакво раздвоение. От типа хора, които не разделят секса от любовта, а пък попаднах на жена , която много добре ги разделя, обаче пък по някакъв начин ме привличаше. Изключително тежко изпитание. Сега съм си ок и жена ми дори е ок. Но все пак - имай предвид, че няма човек на Земята, който да не е подлаган на варианта да кръшне. А 90% и повече просто си кръшкат. Но всичко си е до човек, така стоят нещата. Просто факти. Не ни е по-добре на нас, тези които не ктъшкаме по принцип. Може би на другите им е по-леко, защото не се замислят. А както е известно мислите водят до страдание. Трябва да си кух от мисли за да си щастлив.

16.   Зависи как приемаш нещата, жена съм, но никога не съм изневерявала на съпругът ми и съм сигурна на 100 %, че и той не е.
Живота ни не беше лесен, израснали сме в разбити семейства, имаме ценностна система и приоритети, създадохме семейство, пътувахме и двамата много. На фирмените сбирки, винаги сме се държали на ниво, нормално количество алкохол, лягане на време, не си падаме по нощни обиколки на заведения и безпаметни състояния. Не че не сме имали възможност и двамата. Просто ние така разбираме живота и брака си, за нас тези отношения са много съкровени и наистина наши.
Едно криване, няма да е от полза. Имахме много проблеми, както писах вече, но се борехме заедно и продължаваме да го правим.

17.   Хайде, хайде... Жените сме същите, но с години обществото ни е притискало да не го признаваме.

18.   Аз изглежда съм такъв, макар, че дори на мен ми се е случвало да ми позавъртят главата. При такъв тип като мен това е изключително неприятно. Получава се някакво раздвоение. От типа хора, които не разделят секса от любовта, а пък попаднах на жена, която много добре ги разделя, обаче пък по някакъв начин ме привличаше. Изключително тежко изпитание. Сега съм си ок и жена ми дори е ок. Но все пак - имай предвид, че няма човек на Земята, който да не е подлаган на варианта да кръшне. А 90% и повече просто си кръшкат. Но всичко си е до човек, така стоят нещата. Просто факти. Не ни е по-добре на нас, тези които не ктъшкаме по принцип. Може би на другите им е по-леко, защото не се замислят. А както е известно мислите водят до страдание. Трябва да си кух от мисли за да си щастлив.

19.   Моят... 14г брак почти без секс, защото е асексуален. Верен е, да. Той не се вълнува от секс, може и без него... Мен не може да оправи, та друга...
Но... аз няма повече да бъда вярна...
Умирам... да ме пожелае мъж... да ме побърка... да ме накара да се почувствам жена...
И да ти кажа честно, не ме вълнува дали този мъж ще е свободен или не... Искам просто да е мъж и да ме иска... И неверник да е, ще бъда с него...

Та... асексуалните са верни до гроб, но... не ти ги препоръчвам...

Стоя заради децата, но и аз съм човек и искам здрав секс, хубав секс, да искам и да ме искат... Ето, пускам пердето, че много мъка ми се насъбра...

Моят няма как да изневери... сигурно адски боли...
Но... верен до гроб... но без да те докосва... също адски боли...
Кураж ти желая...
А ти ми пожелай... сексуален пък дори неверен... мъж!

20.   14, изби рибата! Расъждаваш като питекантроп... Къде оплете верността с ревността и моногамията... Разбери, че има хора, които НЕ СА КАТО ТЕБЕ - не мислят като тебе, не чувстват като тебе, не светоусещат като тебе и въобще смятат разсъждения като твоите като по-зле от детински.
Знай че тялото ти е полигамно, а духът ти е безгамен, безполов. Между тези две крайности всеки човек може много точно да позиционира себе си, в зависимост от това какво единение между дух и тяло е постигнал и доколко духът му е напред в развитието си.
Доколкото до ревността, хех, не си ли я надживяла, за никаква любов не можеш да говориш, че си изпитала. Любовта е даване, а не вземане, тя е мисъл за другия, а не за себе си. А ревността е просто комплексарщина. Въобще - малка си и много, много зелена.

22.   Аз съм верен
от 2005 г. на бившата си любовница и настояща съпруга. Не от убеждение, не от дисциплина, не от липса на възможности, а защото не желая. Просто нямам влечение към друга.
Заедно сме от 2002 г., изневерявах ѝ в първите 3-4 г. само, защото исках да докажа на себе си, че съм „нормален“.
Всичко започна с това, че се ожених за голямата си студентска любов в началото на 90те. Нещата не потръгнаха. Не само сексуално, а и чисто човешки
В първия си брак имах поне 15-20 различни любовници в първите 10-12 г. понякога по 2-3 паралелно и късах винаги, когато надушвах, че жената си въобразява повече. Не подбирах - мои служителки, келнерки, случайни момичета и жени. Приличаха си само по това, че не бяха омъжени и бяха красиви - високи, светли, с дълга коса, светли очи, повечето русокоси.
Тогава срещнах Нея. Удари ме като мокър парцал. Сякаш не бях себе си и трябваше да я имам. Веднага. Само на 19 г., студентка. Разнасяше кафето в централата ми, правила копия и чистила преди лекции, за да си плаща следването. Засрамих се от себе си, от нейната възраст и от маниакалното си желание.
Другото е история. След това реално не съм пожелал друга жена. Беше ми любовница 8 години, а от 5 години ми е съпруга. Изневерявах ѝ няколко пъти, но не от желание, а да си докажа, че съм все още себе си. Не беше хубаво, беше ужасно. Едното момиче беше китайка, секретарката един от доставчиците ни. После бях в Латинска Америка и реших да повторя. Пълен отврат. Почувствах се ужасно, сякаш не изневерявах на Нея, а на себе си, сякаш се принуждавах да върша нещо, от което нито имах нужда, нито желаех.
Приключих с това завинаги.
Знам от собствен опит, че мога да бъда страшен курвар, когато съм нещастен, незадоволен, неразбран и необичан и моногамен, когато всичко у дома е наред и не говоря само за секса, а за пълния пакет.

Едно научих от живота. Никога не се задоволявай с поливината, а се стреми към пълното щастие. Тогава нямаш нужда от изневери, защото просто не те сърби и не те интересува, а си в пълна хармония със себе си
Мъжете можем да бъдем моногамни, но трябва да сме доволни от живота си с една жена и нищо да не ни липсва.
Аз самият не вярвах в моногамията, но от близо 15 г. реално нямам никакво желание към друга жена
м55

23.   Н 17, не генерaлизирaй! Същaтa си ти, aз нaпример не съм.
Говори сaмо зa себе си! Много се дрaзня нa тaкивa квaчки.

24.   Аз съм заедно с жена си от 11 г. и никога не съм и изневерявал. Не съм изневерявал и на предишните си. Подчертавам, не съм асексуален. Не съм го правил, просто защото не съм имал потребността да го правя.

Не че не се случва много пъти някоя жена да ме привлече, даже и съм флиртувал няколко пъти, но до там. Просто за да правя секс с една жена, трябва да съм влюбен в нея, иначе някак не ми се прави секс с нея, най-много да пофлиртувам.

26.   22, ти си полигамен, такива като теб се спират чак като станат на 60. 8, те по - младите умрели за такъв като теб. Ако твоя свят е такъв, не означава, че светът наистина е такъв. А познавам доста жени, които не само не простиха, а се и разведоха. Тя и жена ти, както е била с тебе и така ще отиде с друг. Наивния си ти. Мисленето ти глупаво

27.   Е от това клиширано оправдание, че е в мъжката природа да се изневерява, вече ми е дошло не до гуша, а до чело!!! Разберете го най-накрая - има както верни жени, така и верни мъже. Може да са по-малко, но ги има. Аз лично им се възхищавам. Възхищавам им се за това, че при първия проблем могат да спорят, да си крещят, да се сърдят с дни... но накрая да намерят решение, а не да се скриват под завивката на някой друг. Също така, когато сърцето е пълно, очите не търсят... Смея да кажа, че с моя мъж не сме си изневерявали никога и не бихме го направили. Всички имаме мозъци и може да се контролираме, не може някой да изневерява и да очаква партньорът да му е верен, това не е любов, а някакво извратено желание да притежаваш, но теб да не те притежават. Само дето хората не сме предмети!

ELSA

28.   Очи гледали, очи плакали жалко, че се е случило това но да ругаеш всички ни че по природа сме слаби не съм съгласен и когато отмине болката ти съм сигурен, че ще го осъзнаеш и признаеш но пред себе си пред някой друг едва ли успех ти желая.

29.   Моногамията е присъща само на някои животински видове,но човек на радост не е от тях.

30.   От 2006та до преди миналия месец чуках само гаджето ми и никоя друга. Спах с друга само защото се разделихме преди 3 месеца. Преди нея не подбирах. Сега след емоционалния шок от раздялата започнах да се оглеждам пак за сродна душа да бъда пак само с нея.

Та авторке, повярвай ми, има моногамни мъже.
Поздрави
М32

31.   Между другото изневеряват само слабите, несигурните и хората с нисък коефициент на интелигентност. Останалите осъзнават, че всички жени имат едно и също да дадат, но само една можеш да я научиш как да е в секса по свой и неин вкус.

32.   Привет.
Вижда се, че говориш от позицията на наранена жена. Само, че си в голяма заблуда да слагаш всички мъже под общ знаменател. Все едно аз да кажа, че всички жени са курви. Дали ще съм прав?
Да тръгнем от същината на проблема. Теб те интересува не как да отмъстиш и дали отмъщението помага. Интересува те само защо го е направил.
Слабите психически мъже изневеряват, защото нещо във връзката им липсва. Дали ще бъде секс, отношение, любов, разбирателство, подкрепа, желание или по-големи гърди - винаги нещо им липсва и те го намират при друга жена.
Силните мъжа (за какъвто се имам и аз) се опитваме да решим проблемът по друг начин - нас ни интересува причината за този проблем и ние се стремим да я елиминираме. А когато не можем, предпочитаме да сложим картите на масата и да се разделим с половинката си, ако това е наложително и проблема е сериозен, пред това да се разделим с нея психически, правейки каквото си искаме зад гърба й.
И още нещо - когато истинския мъж обича жената до себе си, той няма да й изневери. Но подчертавам - ИСТИНСКИЯ МЪЖ, не разните лигльовци.
Така, че моят съвет е вместо да мислиш за отмъщение, седни и поговори с мъжа си. Повярвай ми - много повече ще го нараниш, ако излезеш от ситуацията като интелигентна жена, отколкото ако постъпиш като поредната шафрантия.
АКАТИМ

33.   И мъжката и женската природа не е моногамна. Стига това фокусиране в мъжката изневяра. Просто половете я използват по различен начин. Ако си попаднала на стойностен мъж, и да ти изневери, това не значи, че ще си изостави семейството и отговорностите. Не че го прави нещо дребно, но факт. Но жените по-често се набиват на "играчи" които просто никога не им е пукало за тях. Това не е изневяра, а просто използване за секс. Когато една жена тръгне да ти изневерява, дори свястна да е, това в повечето случаи е края на връзката, защото тя те е сменила не само физически, но и емоцтионално, че и законово... Това, признай, е далеч по-кофти за преглъщане. Но по-същество и двата пола, дори по-голям процент жени отколкото мъже, винаги са нащрек за по-добрата партия. Мъжете които наистина няма да ти изневерят, са такива с ниско самочувствие, срамежливи и неактивни, които няма да те привлекат. Жената не търси да не и изневеряват, а по-добрата партия, и естествено колкото по-добра, толкова повече конкуренция. Тъй че не играй на ощипана принцеса, това са реалностите на живота и на твоя и чуждият егоизъм.

34.   Такива дето изневеряват за отмъщение съм чукал поне 5-6. Ако и е за първи път и и хареса... връщане на зад няма, няма отказване от чуждото вече.

35.   Толкова пъти съм попадал в изкушение, най-често от приятелки на приятелката / съпругата, сестри на приятелката, жени със сериозни връзки...

То е преобличане пред мен, откровени покани от типа "аз харесвам момчета с набола брада", та и до съвсем буквално бъркане в гащите. Най-фрапиращо бе в студентските ми години, седя си, тя на коленете на приятеля си и докато го прегръща ми гали пакета. После човека разбрал и тръгна да търси саморазправа, все едно аз съм я опипвал, а не тя мен.

Каквито сме мъжете, такива са и жените. Няма мъжете, няма жените. Има конкретни мъже и конкретни жени.

Аз съм имал развратни периоди, но когато съм бил свободен, когато съм ангажиран съм бил верен, с години. И накрая ти казват - ами аз спах с... , след пет години връзка. После мъжете били...

36.   Животът е труден, пари се изкарат трудно, и за да се отдаваш изцяло, да оставиш нещо трайно след себе си трябва да вярваш в човека до себе си, да знаеш, защо се бъхтиш. Ако той те лъже, всичко се обезсмисля, човек се демотивира.

37.   31, за твое сведение най - образованите най - много изневеряват. 33, много смешно. "Стойностният мъж изневерявал, но не си оставял отговорностите''. За твое сведение стойностният мъж просто се развежда ДОСТОЙНО. А мъж, който обича жена си, не й изневерява!