Желание за промяна
Здравейте! Знам колко са отегчаващи дългите истории, затова ще съм кратка. Аз съм едно момиче, което скоро завърши средното си образование. Със семейството ми постоянно се местим, защото искат да ни осигурят по-добро бъдеще. От малка съм по държавите. Преди не ми беше такъв проблем, но сега когато порастнах започнах да се замислям какво ще става с живота ми. Какво искам? Искам да се върна в страната си и да се запиша в колеж. Ако не това, поне да се отделя, защото имам нужда от това. Когато съм с тях се чувствам като глупачка, която няма кораж за нищо. Но когато имам малко свобода ставам по-амбициозна и малко по-щастлива. Искам да се опитам да бъда самостоятелна, да се почувствам като едно 19 годишно момиче. Оценявам помощта на нашите, но не издържам повече така, защото започнаха и да се карат. Живеем в една стая цялото семейство и нямам никакво пространство. Постоянно слушам скандалите им. Искам промяна! Какво да правя... Как да променя това? Благодаря на тези, които ще изкажат мнение.

Коментари

1.   Че си "постоянно по държaвите" е и положително. Знaеш езици.
Върни се в Бг, рaботи, учи и живей сaмостоятелно. Зaпознaвaй се с хорa, избери си твоя си средa.
Aз го обмислям още...

2.   Изнеси се? Не е ли очевидно? Ако искаш да се изнесе се изнася. Не знам как не ви хрумват такива прости неща.

3.   Съгласна съм с номер 2, но момичето написа че иска да учи още да се запише в колеш. При мен беше така, ако се изнеса трябва да си изкарвам парите сама така че ако се изнесеш предполагам че и ти трябва да помислиш за това. А щом искаш да си самостоятелна както написа мисля че няма никакъв проблем в това за теб едно от уловките да си сама е да си изкарваш сама пари и ти да отговаряш за всичко за някой е супер но за някой не. Така че помисли ако можеш сама да се издършаж давай какъв е проблема.

5.   Кандидатствай в университет и живей в общежитието му. Пълно е с хора, които са се преместили в друг град или държава, за да учат. В моя университет почти всички са от други места и живеят сами и са колкото теб.

6.   Тук българите емигрират заради семейни проблеми, просто защотно искат да избягат и да не виждат нищо познато наоколо. После се оправдават - държавата крива, българите лоши, Бай Ганьо и т. н. Ти поне не криеш реалната причина защо искаш да емигрираш в България, макар и думата "емиграция" да маскираш като свещеното "върна", както всички останали българи.
Върни се, ще видиш, че не е лесно, нито тука, нито там да си сама, без мама и тате. Не е лесно да правиш цял живот напук и да се сърдиш на целия свят. Това важи за теб, но с пълна сила и за всички емигриращи от България лигльовци и лигли, които искат да се правят на самостоятелни модерни пичове и пички от 21 век.
По принцип съм за живота в България и затова смятам, че е правилно да се върнеш. Но! Изглади отношенията със семейството си.