Вътре в мен усетих че това е човека, но даже не съм я виждал на живо.
Здравейте, чета постоянно историите в този сайт, и реших и аз да пиша.
Аз съм мъж на 29, след като прочетете историята ми може би ще си кажете че това е защото не ми обръщат внимание, бил съм сам много години, или се хващам като удавник за сламка.
Преди около 3-4 години едно момиче(сега на 23) с които имаме много общи познати ми прати покана във facebook, но я знам преди това защото мой приятел учеше в града в който тя живееше и той се опита да я свали 2-3 пъти но не станаха нещата, той просто за бройката, тогава си спомням че той ми показа снимка и ми хареса и до там, после това момиче замина да учи в друг град където се запозна пак с мои приятели(твърде много случайности) тя ми прати приятелство тогава защото коментирах снимка на мой приятел в която беше отбелязана, и от тогава да сме си писали на 5-6 месеца по 2-3 реда, тя винаги пишеше първа, никога не съм я търсил защото два пъти писах първи и тя ми отговори след месец с някоя дума и се издразня, наистина харесвах си я от отдавна но такива малки неща ме дразнеха много, тя зимата на 2015 замина за чужбина да учи, живота си продължаваше с мойте с неща, връзки, работа и т. н., докато докато беше още там тя ми писа, това беше края на май, и то по-често през ден, докато в началото на юни тя ме попита искаш ли да се чуем, и тъй като беше още там се чувахме всеки ден през вайбър или месинджъра, говорехме си всяка вечер, споделяхме си неща и то много, тя ме харесваше, аз я харесвах, и двамата намеквахме един на друг че като си дойде ще бъдем заедно, че ще живеем заедно, тя ми казваше какви връзки е имала с лъжи и изневери и как иска вече човек да себе си който да държи на нея, аз също не имал супер връзки и имах подобни връзки като нея, всичко беше добре, разказвахме си как ни е минал деня, как искала да направи стаята като си дойде от чужбина и се премести при мен, всичко което като човек се чувства в една връзка и ти едно такова хубаво, беше много мила и се зарязвах че има такъв човек, като и беше зле винаги съм я подкрепял дори от разстояние тя дори ми взе подаръци от там, тя ми казваше всичко, аз и казвах всичко, спрях свалки с други момичета, имало е случай в които дори съм отказвал да правя секс с друга, защото според другите съм имал криворазбрано чувство за вярност, все пак само един телефон, а нито сме се виждали нито нищо, но за мен си бях прав, но лошото дойде като края на юни си дойде от чужбина, аз бях нетърпелив да се видим, мечтаех за този ден от както я видях за първи път на снимката. Два дни след като си дойде от чужбина тя замина на море за две седмици и сякаш всичко се преобърна, като беше на море спря да звъни, аз и звънях първи но да си кажа нямах нищо против но едно време, търсеше ме вечерта само когато няма какво да прави разговорите станаха по-малко, една вечер си спомням много добре, ми звънна и ми каза че се прибира но на следващия ден видях че е била в някакво заведение но си замълчах, все пак не сме се виждали още и аз не съм никой да и кажа защо така или иначе, стана ми малко гадно но си замълчах, докато в последните дни вече не издържах, аз съм си такъв че не обичам да мълча и си казвам всичко и направо, беше се приготвяла за плаж и и звъня, казвам и какво прави най-красивото момиче и тя набързо ми каза, хайде след малко ще ти звънна, но и така не звънна вече вечер и писах, нещо от типа: еее цял ден не писа търсиш ме вечер само когато ти е скучно, тя пък отговори: аз съм на море да си почивам не да пиша и да говоря по телефона, като се разсърди и това според нея развалило всичко и не виждала как ще се оправят нещата защото била много обидена, тя си дойде от морето продължихме да си говори като преди но като я питам защо толкова стана студена от деня в който си дойде почнаха женските : все аз съм ти виновна, все при мен е проблема и такива работи, след морето пък отиде до пловдив с нейна братовчедка и пак същото : ще ти звънна след малко и така 3 дни никакъв контакт от нея, притесних се за нея, казах и че е в мислите ми и че ми липсва дори гласът и, вижда ми съобщенията, но ми отговаря само някакви емотинки, като се прибра в нейния град я попитах защо дори не звънна за 3 мин да се чуя, нейния отговор беше : търсехме квартири, пътувах, ти що не звънна, а аз звънях но телефона и беше изключен, тя имаше два но знаех номера само на единия, въпреки това си продължих да се държа добре с нея и с уважение, а вече месец а все не иска да ме вижда и не иска среща с мен все оправдания все не можела, това станало онова станало, а съм на един час път от нея град до град не ми пречеше да идвам и дори през ден, докато дойде нещото сложило край на всичко. Както казах много исках да се видим и докато си е вече в града всеки ден я питах да се видим, тя всеки ден ми казваше как вечерта баща и ще дойде да я вземе и утре нямало да може и така три дни подред вечерта щяла да си ходи а вечер като а питам къде си тя ми казва че още си е в града, и видите ли това е дразнело много опитвах се да и обясна че питам защото все си ходи и все си остава в този град затова питам къде е, тя почна неща от типа, ти няма да се промениш знам ги твойте схеми само питаш къде съм, а съм я питал само в този случай където все ми кзава че ще си ходи а си стои там и никога не съм го казвал с тон заповеднически, казах да се видим друго е като си на живо с човека и го видиш как говори езика на тялото, ако ме види да кажа нещо на живо усмихвайки се ще е по различно ако ме чуе по телефона, да се видим и ако си допаднем да продължим на следващо ниво, вече си знаем какво искаме един от друг остава само да се видим и решим какво ще правим, тя ми каза : какво толкова говориш по телефона питай ако има да питаш нещо, казах и дали иска нещо общо с мен или не, тя ми каза не, замълчахме по телефона и двамата тя нервна аз със спукано сърце, както си мълчахме тя затвори телефона и вече месец не сме се чували, няколко дни по късно ми беше харесала профилната снимка, и като и влязох във фейса видях статус : само истинския мъж знае че една жена му е достатъчна, тогава разбрах че тоя статус не е бел за мен, а тя е човек който никога няма да постне такова нещо без причина, явно и имало и друг.... Та основата на всичко е това че вътрешно усещах че тя е човека, бил съм с не малко жени но само с нея и гласът и усещах някаква топлина която не мога да опиша в работата като имах гадни дни вечер като и чуя гласа и всичко се оправяше, зареждах се с енергия, много пъти като видя че имах съобщение от нея се усмихвах неволно, по това как говореше и как мислеше смятах че открих другата си половинка, момиче с много общи познати а никакъв допир на живо с нея, беше ми гадно и все още, като знам че не и чувам гласа, че дори нямам съобщение от нея, , сега има жена която иска връзка с мен но аз не искам, явно това ми е съдбата моята половинка никога да не е моя.

Коментари

1.   И аз наскоро се влюбих в момиче от друг град и щях да ходя при нея да се видиме(поканата даже тя я направи)Беше много мила, много нежда и добраи изведнъж стана студена и каза да не идвам... Опитах се да оправя нещата, но тя като теб отговаряше малко, а сега даже хич спря... Не иска да ме чува и вижда вече....

Най-добрия вариант, в момента е да се зачака известно време... месец два три, може и повече.... Но е много трудно и почти невъзможно, аз вярвам че може да се оправиш и ти и аз, но същевременно знам че е свършено...

2.   Кифлата си играе с тебе. Използвала те е за убиване на скуката и като кошче за душевни отпадъци. Не си губи времето с нея. Живей си живота с реални момичета.

3.   Човек, ела на себе си. Ти сериозно ли искаш да си с такава? Просто си влюбен и не мислиш трезво. Ще ти мине.

4.   Авторе и аз съм била в това положение. Честно не си струва. Трябва да се видите, а ако тя не иска здраве да е.

5.   Мне, това е една каша от която не виждам оправия. Виждам само някакви курварски истории, тъпи игрички ще ти се обадя-няма да ти се обадя а през това време ще ходя на море и подобни. Резултат от моралната деградация, блудствата и липсата на нравственост.

6.   Ето заради това спрях да вярвам във виртуалната комуникация с хора които никога не съм виждала, защото единственото което се случва е, че човек си изгражда въображаем образ и вярва силно, че това е ''човека'', а всъщност това е далече от истината. То е ясно, че ти си имал сериозни намерения, искал си да се видите, опознаете и тн, но просто според мен НЯМА как човек да има доверие на НИКОГО в интернет пространството, точно по твоята история си е очевадно, че тя направо си те е измамила, в един момент ти казва колко си важен за нея, че иска да се видите, после изведнъж хайде сбогом. Била съм в тази ситуация и си казах ВЕДНЪЖ, ЗАВИНАГИ, че няма да общувам повече с някои си там, защото единствено страдам и се вкарвам в глупави филми! Смятам, че е хубаво човек да се поогледа наоколо и да разбере, че нещата се случват ИЗВЪН интернет. Когато можеш да усетиш истински човека, например -как те гледа, зачервява ли се когато е около теб, изобщо как реагира на всеки контакт с теб, неща които се усещат когато си лице в лице с някого, а това в интернет е едно голямо нищо, там според мен няма как да усетиш истински как реагира отсрещния човек, просто никой не ти гарантира, че няма да бъдеш излъган. Не отричам, че при някои хора се получават нещата, ама то си е до желание и от двете страни.
Добре ще е да разбереш, че ти може да си я усещал, като една, а тя да е съвсем различна, как можеш да си знаеш, след като реално не си комуникирал с нея? !
Щом не се е получило значи не сте били един за друг, колкото и да те боли, ще ти мине, знай го! Дай си време и помисли, кое наистина е добро за теб.

С. Р

7.   Кофти тръпка приятел... И аз съм бил в това положение.. Много боли но едно ще ти кажа.. докато ти си приказвал (по телефона) някой друг е действал... Не се тормози ами си хвани ново гадже очевидно нямаш проблем с мадамите за разлика от някои.. жените са такива незнаят какво искат но въпреки това го намират... успех

8.   Някъде по средата спрях, да чета и както ти каза хващаш се като "удавник за сламка"! Вие не разбрахте ли че едно е на думи, а друго на действия? Виртуалната комуникация е измама!!! Разберете го прости хорица... твоето е доказателство, че само са си губили времето с теб, а всъщност жената е нямала никакви намерения, да се вижда с теб пък чак и за връзка и живеене заедно! Ти си на 29 години осъзнай се не си на 20 години да вярваш в приказки за 1001 нощ. Хората все по-малко казват истината предпочитат, да замазват положението с лъжи и сладки приказки пък каквото стане! Продължавай напред с истински хора!!!

Ж 18

9.   От Автора:
Първо се извинявам за правописните грешки, писах бързо без да прегледам за грешки.
Благодаря ви за коментарите, до №6.
Точно това желаех от нея, толкова да се видим, за среща на живо да се опознаем, все пак едно е видео или телефонен разговор, друго си е да видиш човека до себе си, както каза ти, да видиш реакциите на другия човек което е особено важно за бъдеща връзка на друго ниво и комуникация но сякаш говорех на стената. Даже пресен случай от преди два дни, говорех с една приятелка по телефона за кино да отидем цялата компания, тя беше пуснала телефона на високоговорител защото пишела нещо на компютъра, само че не ми беше казала че е със неина приятелка която не познавам, та въпросното момиче дойде с нас, и докато чакахме цялата компания си говорехме за различни теми тя ми се усмихна и каза: но ти по телефона звучеше различно, все още имам надежда че след месец без контакт тя ще ме потърси винаги в себе си го имам онова чувство в сърцето. Не знам вие които сте чели и коментирали дали сте останали в такова чувсто дори месеци след това?

10.   След като не сте се виждали, вероятно е било привързаност, харесване но на нереалистична основа защото ти сам казваш друго си е да се видите на живо, да се опознаете а това са важни неща иначе чувството си е малко или много измамно. А както знаеш който има желание намира начини, освен ако не си бил възпрепятстван от проблеми или други обстоятелства който могат да се случат на всеки, аз до колкото разбрах при нея това не е било причината. Постоянно ви е отлагала срещите за да се забавлява там с приятели което само може да ти говори че по принцип няма смисъл, освен това не е имало апсолутно нищо между вас което да е станало в реалност, смисъл трудно можеш да се надяваш. (ж. 27)

11.   Виж човек, общуването по интернет не е реално!
На 29 години би трябвало от одавна да ти е ясно това.
Като ти е харесала ОЩЕ В НАЧАЛОТО е трябвало да кажеш на някой от общите ви познати да ви запознае!

Виж тя е почнала да ти обръща повече внимание чак като е била в чужбина - явно там не е успяла да се социализира, депресирала се е и си е стояла предимно в стаята сама и разговорите с тебе са и дошли като манна небесна... Кой друг щеше да я търпи да си прави мохабет с нея всеки ден, освен някой хлътнал по нея мъж, който е леко самотен. Нито приятелка някоя щеше да й се занимава да си приказва с нея всеки ден, сигурно и на родната й майка не би й се занимавало.
После просто не е знаела как да те отреже.

Тя е виновна за това, че е трябвало ясно да ти покаже, че няма намерение да се сближава с теб. Но явно не умее да реже хората хуманно - еми много хора не го умеят това.
В днешно време наблюдавам, че все повече хора не правят разлика както трябва между общуването в интернет и реалното общуване на живо. Ти, за твое нещастие, виждам че си изградил лека обсесивност към нея и е време да се отърсиш от фантазиите, в които главно си се вкарал по своя вина, защото можеше и друга да е на нейно място, но ти си човека, който отговаря за контрола върху психиката ти, преценката ти и здравия ти разум.

Време е да продължиш напред и вече да избягваш да си харесваш момичета по интернет. Само на живо!
А ако все пак си харесаш някоя по интернет отново - не прави контакт с нея онлайн, а накарай някой да ви запознае НА ЖИВО, ама ASAP!!!

Жена на 28 години

12.   Не, всъщност случвало ми се е ако съм имала връзка с човека. Не съм по такъв тип запознанства, обаче те рабирам все пак.

13.   Първо - оправи си правописа- запетайки, главни букви - нямаш ги за нищо. Текстът едва се чете, всичко е слято като текст. Мъж на 29 години си, трябва да си грамотен. Жените и това гледат освен фейса.
Имам чувството, че ти си много самонадеян и чакаш някой теб да ухажва. Ами това е жена, при това много млада и зелена. Нормално е да изчаква и да види дали се бориш за нея. А ти, обаждайки се, й търсиш сметка къде е, защо не звъни и т. н. Между вас все ощe няма нищо. Eдни телефонни разговори. С кое право контролираш живота й? Държиш се като льольо и искаш да има интерес към теб. Е как да стане? Не я търси известно време - 2 седмици примерно. Не пиши по фейсбук, не я търси по телефона. Нека се чуди къде си изчезнал. После й напиши кратък и весел смс. И не пиши повече още 2-3 дни. После й звънни и опитай да си уговориш среща, но шеговито, не на всяка цена. После пиши по нещо кратичко във фейсбук. Виж дали има интерес. И един съвет - не пришпорвай нещата, но и не отстъпвай. Жените се впечатляват от мъже, които се борят за тях. Успех!

15.   От №6:
Да ти кажа честно, благодарение на моите приятели се отърсих от ''страданието'' понеже смятах, че човека отсреща има същите намерения, както моите и до едно известно време наистина много ме болеше, чувствах се предадена, сънувах го, на няколко пъти си казах, че аз трябва да го потърся, въпреки че просто в един момент ме разкара, но пак ти казвам благодарение на близките ми хора, които ми ''дадоха акъл'', аз не го направих, не го потърсих, не се унижих! Защото това е само и единствено унижение, да не те искат, а ти да настояваш, да се доказваш и то на кого? На някакъв си пълен глупак, на който му е кеф да се държи зле с хората! И в този период АЗ си казах, знам какво е добро за мен и го изтрих отвсякъде. Започнах повече да общувам, както с приятелите, така и със семейството, понеже от тези глупави чатове не можех да им обръщам нужното внимание. А и да ти кажа добре, че не ми беше писал, защото това го правеше само когато имаше нужда да разказва за проблемите в живота си, а аз как се чувствам -грам не му дремеше, (след време се осъзнава, когато си дадеш равносметка и реално погледнеш на ситуациите) , поне сега няма кой да мисля, за кого да се тревожа нон стоп (създадох си излишни тревоги и нищо повече), просто вече си ми е леко на душата, за разлика от преди не мисля защо не ми пише, какво става, обвинявах себе си, че не съм достатъчно добра за него и куп други фантасмагории, казвам ти сега, като се сетя се чудя на самата себе си с какъв акъл съм си губила времето с тоя? ! Та горе попита дали чувството оставало, според мен е по-здравословно то да не остава, от моята гледна точка, ако ти искаш да не се чувстваш зле и да излезеш от това състояние, всичко си зависи от теб, колко е силна волята ти и ако истински го желаеш това чувство ще изчезне, то ще изчезне! НО пак да спомена в такива периоди имаме нужда от подкрепата на близките хора около нас, защото те виждат нещата отстрани, много по-реално и биха ни ''отворили очите'', поне при мен беше така споделях им, как стоят нещата около мен имаше няколко разговора, преосмислих всичко и си казах край на тази глупава игра. Казвам мнението си, не искам да натрапвам нищо, живота е твой и ти правиш с него каквото поискаш!
Ще очаквам отговор, как минават нещата около теб.
Желая ти успех :)
С. Р

16.   От Автора.
до № 13
Извиних се за правописните грешки в пост №9 :), прав си ще си взема поука. Прав си и за това което каза за телефонните разговори, може би в основната история която прочете и каза че не може да разбереш си изгубил малко от историята, никога но никога не съм и търсил сметка, а като съм питал къде си е било напълно приятелско и в добър спокоен тон, както всеки от нас се обажда на приятел/гадже и го пита къде е какво става с него/нея, аз никога не съм започвал само с къде си, водим си обичайния разговор и я питам как е какво става с нея, и как протича денят и, даже и тя е е питала, даже по-често къде съм, имаше период от наколки дни в които се прибирах от работа и заспивах, бях адски изморен и като попита къде съм и аз кажа в леглото и дремя тя мисли че я лъжа, имам приятел който се смее като момиче и въпреки че вайбъра го е виждала как се смее тя: къде си, какво правиш, с кой си. Аз винаги съм отговарял съвсем спокойно на тези въпроси с усмивка, докато при нея беше обратното.
Имал съм и дългогодишни връзки в които никога не съм търсил сметка, имало е случай когато човекът с който съм излзе на дискотека или клуб, аз си стоя в къщи, винаги съм ценял личното пространство на другия, ако има пак правописни грешки или пунктуационни се извинявам отново.
До №6
Благодаря ти за подкрепата и за милите думи, чета ги и ми дават доста кураж, както каза и ти си преживяла такова нещо, и има нещо сходно в това което сме преживели. Аз рядко споделям, тази история я споделих само на един приятел и тук, не мога да споделям много, хората ме мислят за слаб ако разкрия нещо което ме е наранило или съм усетил болка, вече месец и 6 дни без никакъв контакт от нея, тя ми е в приятели във фейса но съм я изключил от последване, беше що годе добре докато онзи ден тя ми хареса снимка в инстаграм а месец не ме е търсила, да ти кажа сърцето ми затуптя пак, а аз си продължих стария живот виждах се няколко пъти с онова момиче от киното за което обясних в №9 но нищо сериозно флиртовете с други жени и срещи си продължават както преди, за сега съм си сам и да ти кажа правя като теб, запълвам си времето с други работи.
Благодаря и на №8 също за думите и в които има много истина :)И на всички останали. Но сега че пак почна да ми харесва снимки.... не знам, много съм объркан.

17.   От номер 6: Явно тя не осъзнава какво ти е причинила, че на фона на всичко това да ти харесва снимките, просто е неадекватно, не си струва. Живей си хубавия живот, сигурна съм, че те очакват прекрасни неща :)

18.   До №17(№6) Благодаря ти, много :) от непознат човек такава подкрепа, както и всички други, ами при теб след толкова време как вървят нещата намери ли човек до теб?

19.   От номер 17, както и 6 :D
Честно да ти кажа не желая да имам никой до себе си на този етап, гледам да си изживея хубавите годинки, да се забавлявам с приятелите си, смятам че за всяко нещо си има време и моето не е сега :) Чувствам се щастлива.