В някаква дупка съм
Здравейте хора,
На 37г съм, омъжена съм от 15 години с дете-дълго чакано на 1г и 8 месеца. Със съпругът ми сме заедно отдавна, разбираме се, не се караме за сериозни неща, подкрепяме се, , не знам какво друго да кажа, е.... всеки си има кусури разбира се, но не е нещо, което не може да се преглътне.
От както се роди детето ни ние не сме интимни хора! За почти 2 години сигурно 2-3 пъти и то така някак без интерес, че по-добре въобще да не се бе случвало.
Много пъти говорим по въпроса, какъв е проблема аз ли съм проблема.. не знам. Той казва, че ме обича дори повече от детето ни, че не може да живее без мен, че съм неговото момиче и че всичко вероятно е някакъв период, но някак не го пали вече. А имаме време, но в свободното си време той предпочита телефона си да чопли там или нещо из къщи, домошар е, грижовен, няма си никоя сигурна съм, просто не е толкова зает а всяка свободна минута е с детето, помага ми, гледа го...
... и аз го обичам и ми е доста мъчно някак, че забрави че съм жена,
за зега никакви изгледи няма нещата да се променят и се чудя такъв ли ще е животът ми от тук нататък-беэ секс, без близост, без тръпка... ми имам нужда, не се сещам всеки ден за това, да не си помислите, че съм някоя ненаситница, ама на 37 съм, не съм старица, не съм монахиня, как да ви обясня и по бузата не се сеща да ме целуне ако не го направя аз, все едно сме брат и сестра.
Не желая да се оглеждам за други мъже, нямам желание, не искам да си загубя семейството.
Е, олекна ми малко като си излях душата, дано не съм ви досадила, ако имате съвети за даване-давайте

Коментари

1.   Помислете за семейна терапия, защото често след майчинство, съпругата изведнъж става нещо като „майка“, а майката е забранена. Спрете веднага да си говорите на „мама“ и „тати“ това и онова, а се наричайте или по имена, или с галените имена от преди да се появи детето.
Може да има и физически проблем при мъжа ти- ниски нива на тестостерон. Ако е напълнял примерно, по принцип има нежелание за по-нови и интересни неща и така нататък, но най-вероятно е в психиката.
Ти обаче не се мъкни размъкната из вкъщи, а се обличай по-секси, обръщай си внимание, а вечер гледай да си лягате по-рано... Детето задължително трябва още от рано да има режим да си ляга в 19 ч. , най-късно след Сънчо - каквито и театри да прави, то трябва да има своя стая и да спи след 19-20 ч. и то до 5-6 клас това. Много родители са изпуснали тук края и затова и децата имат проблеми, но и родителите вече не могат да бъдат двойка, защото детето им играе на главите по 16 часа на ден.
Иначе - нормалните неща. Може да ти се вижда банално, но не е- купи си секси бельо, чорапи, нощници и носи САМО секси бельо, спи гола дори, съблазни го. При секса апетитът идва с яденето - почни примерно с фелацио, с масажи за него. Ти искаш нещо от него, твоя е инициативата, а и си е предизвикателство. За толкова години знаеш какво му харесва, къде да пипнеш и какво да сториш.
Също помагат игри разни. Най-много помага секси бельо и перука да кажем - нещо, което да го накара подсъзнателно да мисли, че е с нова партньорка. Доказано е поне при петлите, че с 1 кокошка могат 5 пъти и нищо не може да ги накара за 6 пъти, но ако им пуснат нова кокошка.. С две думи малко свежест във връзката. Може мъжът ти да не е от изневеряващите, но си е все пак мъж - на подсъзнателно ниво си иска своето. Ако си блондинка - вземи черна перука и обратното. Играй някаква роля - медицинска сестра, ученичка...
Има ли желание от теб, ще успееш да накараш съпруга си отново да се влюби в теб. Не се отказвай!

2.   Здравей,

Това, че мъжа ти е загубил тръпката към теб може да се дължи на много неща, но е редно първо да погледнеш себе си. Как си с килограмите след раждането смъкна ли това което си качила по време на бременността.
На 37 не е като на 27 иска се труд да се поддържаш в форма.
Ако с горното си ок намери на кого да оставите детето за един уикенд и си направете екскурзия само двамата ще се изненадаш как може да подейства смяната на обстановката.

3.   Купи си вибратор.

4.   не я лъжете. аз нарочно ходя размъкната вкъщи и ефекта е обратен :)

5.   Ще се наместите. Сега във фокуса ви е малкото човече. Постепенно нещата ще дойдат на мястото си. Сега ролите са ви други - баща и майка. Но не трябва да забравяте, че това дете е родено от любовта ви. Започни да включваш мъжа ти в повече задължения около детето, а ти използвай времето, за да излезеш с приятелки, да посетиш маникюрист, фризьор, да почетеш книга, списание, да си направиш маска на косата, на лицето. Ако имате възможност да оставите детето за ден-два на баба и дядо, а вие отидете някъде само двамата. Възродете интимността, вечеряйте на свещи, гледайте романтичен филм като детето заспи. Ако нещата не се получават - направи една консултация със семеен терапевт.

6.   Ей, големи глупости прочетох по-горе, видимо написани от мъже. Виж сега, драга, ако мъжът ти все още те обича (не само защото си майка на детето му, а просто защото не може да не те обича) на него няма да му пука дали си слаба, дали си пухкава, дали си по анцунг и няма да се налага да се правиш на порно-звезда в леглото, ако не това е което искаш. След като ти се иска близост, нежност, секс, значи си нормална страстна жена и един мъж на място ще усети това и няма да му е нужно нито бельо, нито екскурзии, нито всички други пинизи, дето ти ги препоръчват. Остави тия трикове за мъжете, които не са живяли никога с нормална жена и черпят опита си от порното. Ти си си напълно в правото да искаш секс от мъжа си, а ако той сега се е сетил, че не те желае повече, да си готви багажчето и да си отива при мама и тате. Неслучайно в някои чужди правосъдни системи можеш и да го осъдиш за това, че бракът ви не се консумира.

А всички останали съвети за това как трябвало да изглежда авторката, наистина е добре мъжете в темата да се скрият някъде с тях. Защото обикновено подобни съвети дава типичният български мъж 35 , т. е. шопар с три реда шкембета, който вероятно и десетминутен секс ще му докара инфаркт, но иначе половинката му трябва на всяка цена дете да гледа, да му готви и чисти вкъщи, ако може и пари да изкарва паралелно, а накрая вечер да се превръща в порно-звездата от мокрите му сънища. Уважаеми, слезте на земята и започнете да оценявате какво имате, за да не се окаже в един момент, че сте сменени за някой готин пич и то с пълно основание :)