Бях брутално унизен
Здравейте. На 25 години съм, от 6 години работя като програмист в голяма софтуерна компания и от 1 година съм ръководител на проект. Завършил съм училище и университет с пълно отличие, като ученик съм ходил на олимпиади по информатика и физика и съм бил включван в националните отбори за международни олимпиади. Въпреки всичко, не съм стереотипния "зубър", който Холивуд е изградил като образ в умовете на хората. Висок съм 1. 90, атлетичен, тренирал съм два спорта, като продължавам да практикувам единия на високо аматьорско ниво, отделно ходя на фитнес три пъти седмично и винаги се старая да съм елегантен, чист и с изрядна прическа. Интересувам се от почти всички видове изкуство, почти всички науки, от почти всички спортове, от нови технологии, от автомобили, от политика.

Преди да си помислите "Този тук защо е пуснал тема, за да се похвали ли? ", искам да спомена че въпреки всичко, което изброих досега, аз имам един голям проблем: жените. Не ги привличам, въпреки че досега съм опитал късмета си с доста. Винаги се целя в момичета, които не са обвързани и които считам за интелигентни и културни. Уви, досега не се е получавало. Което боли още повече е, че по-късно някои от тези момичета са ставали гаджета с момчета, които изобщо не са на моя интелект, култура, поведение и външен вид.

Наскоро реших да променя стратегията си, мислейки че не съм достатъчно настоятелен и затова съм отхвърлян. Запознах се с момиче, което грабна интереса ми със своята интелигентност, красота, чувството си за хумор и умението да разговаря на всякакви теми. Разговорите ни вървяха добре, разсмивах я, държеше се учтиво, но когато предприех крачка и я поканих да излезем, тя отказа под предлог че била заета. Казах си ок, може наистина да е така, ще пробвам пак. След две седмици опитах пак, този път получих отказ без обяснение. Обикновено спирам дотук с опитите, но този път продължих, твърдо решен да разбера на какво се дължи това (момичето е необвързано). Писах и отново с учтив тон, но тя дори не ми отговори. Това ме вбеси, разбрах къде живее и я изчаках пред дома и, питайки я защо се държи по този гаден начин. Тя ми заяви, че не я интересувам като мъж и ми каза да я оставя на мира, при което си влезе във входа и ми затръшна вратата под носа.

Две седмици по-късно отново я видях случайно, този път под ръка с момче, което познавам - посредствен учител по математика, който се затруднява да върже две изречения, плешив и по-нисък от нея. Това беше най-унизителният момент в живота ми. Момиче да предпочете такъв индивид пред мен. Дори не мога да проумея с какво я е впечатлил.

Сега съм депресиран, тази седмица не съм ходил на работа и съм приключил почти всички контакти. Не знам какво да правя оттук нататък, ако тези неуспехи продължават, може би ще влезя в лудница.

Коментари

101-120 от 120

123.   Споменаваш, че говориш много. Прави ми впечатление, че жените не обичат такива мъже, а по-скоро общителни, но не прекалено. Бъбренето е характерно за нежния пол, мъжът трябва да казва неща на място.

125.   По писането ти ми изглеждаш умно и интелигентно момче, но имам чувството, че обсебваш човека, който искаш да е до теб.. Това би изплашило едно момиче..
Винаги съм мечтала за момче като теб-умен, програмист... Вярвам, че ще намериш човека за себе си. Успех!
Ж. 24

126.   От автора

До 120: Когато тя беше с мен, не беше известна, беше обикновена актриса, току-що завършила Натфиз. Пък и аз похвалих нея, не мен, наистина ценя факта, че тя сега е известна и искрено се радвам за нея, още повече заради това, че тя е прекрасен човек.

Съжалявам, че пуснах тема тук, такова злобно отношение не съм получавал през целия си живот. Какво лошо ви сторих, не разбирам?

127.   Да не би да задържаш храна по брадата си, щом е толкова гъста? Намирам го за отблъскващо! Има и специална козматика за дълги бради.

128.   Е, сега и жертва ще се опита да се изкара... ц-ц-ц :)

129.   Към 126. Авторе, това е психология на тълпата. Аз също печеля по една звездичка, защото се опитах да пледирам за толерантно отношение към теб, ама не. Вече тук са разпределени отбори, единият трябва да ЗАГУБИ, а другият да тържествува върху костите на първия. Това е тълпата. Как да им внушиш, че това не е боксов или футболен мач, а споделяне на болки и неудачи, с надежда за разбиране и съчувствие. Всъщност, и жените до голяма степен следват подобна закономерност в поведението си към мъжете. Изводът ми е, че нито пред тълпата, нито пред жените никога не трябва да показваш уязвимост. Ако им покажеш слаби места, всички удари ще са там. Тук са радзбрали, че си честолюбив, че не ти липсва гордост, че и в тези точки си инкасирал болка, и те бият точно там. От тълпа не очаквай помощ. А нито честолюбието, нито гордостта са лоши качества.

131.   Авторе, като се държиш грубо и арогантно съответно ти се отговаря със същото, хората също са честолюбиви и имат гордост и има такива, които са постигнали много повече от тебе, за да търпят да ги обиждаш. Ето това ти е проблема и ще получаваш винаги точно това което даваш, така стоят нещата, когато ти си злобен привличаш същото към себе си, така че работи в тази посока, а не да хленчиш после и да не виждаш грешките в себе си!

138.   от 120.
Хайде моля ти се! Нали искаше помощ, хората ти казват къде са ти грешките, ти пак отричаш и извърташ нещата и се правиш на света вода ненапита.Като те питаха по-горе дали си имал гадже, веднага след това каза, че си имал и то известна актриса.Демек не си мислете, че съм била с някоя си там, ами с известна актриса.Като ти казах, че го каза за да се похвалиш, защото си е точно така ти пак извъртя нещата, че нея си искал да похвалиш.И пак хем се похвали, хем после колко съм скромен и благороден, всичко в твоя полза.Та и тази дете не те отразила, тя не била добре че се хванала с обикновения учител, а не оценила теб великият компетент.Казаха ти хората 100 пъти къде ти е проблема, ама не.Можеш само себе си да лъжеш както се вижда.И не се опитвай пак ти да се изкараш жертвата, какво ни бил направил.Просто си от хората, които не виждат грешки в себе си, всичко на такива като теб им е идеално, все другите са ти виновни.Сега ние сме злобарите дето те нападаме, нали пак ти си добрия ние лошите.Ами ще ти кажа, че така е много удобно да се живее до едно време, ама след това като останеш съвсем сама искаш ли не ще трябва да се промениш и да гледаш по-обективно на себе си.

139.   Какво означава, че е предпочела кариерата си? ! Заета е 24/7 с нея? Няма време да се прибере и да си легне до теб? Да ти се обади за няколко минути през деня? Не почива никога и няма време да излезете дори в парка? Светът познава доста актриси със семейства и деца дори! И не говорим за треторазрядни, току що завършили хлапачки, а истински такива... Това оправдание ми звучи неправдоподнобно, най-меко казано.

140.   Прочетох всичко с погнуса. Нищо няма да коментирам, защото не се изживявам за Господ Бог, макар че поне 80% от коментиращите го направихте.
Нищо лошо не видях в автора - само човек, който е учил достатъчно, че да си знае цената. Това ли ви дразни??? Сайтът се казва "Сподели". Ако няма с какво да помогнете защо сипете омразата си навсякъде? ! С това няма да станете по - хубави, умни, образовани, успешни или богати, а само по - жалки и нещастни в злобата си. Жалки човечета, все пак ви пожелавам щастие. Може би ако сте щастливи ще бъдете и една идея по - добри! Успех!!!
До автора - цената си я знаеш, не я сваляй никога, нещастниците това чакат. Бъди жив и здрав, никой не може да ти отнеме това, което си и това, което можеш!!! Всяко нещо с времето си!!! Горе главата! Целувки... бъди такъв, какъвто си се гордей с това!
Жена29

141.   От автора

До 131: Кои са тези хора, постигнали много повече от мен? Тези хора обикновено не се занимават с оплюване по сайтовете. Да съм се изразил негативно спрямо някого преди да бъда наречен психо и нарцисист?

До 138: Не искам помощ, не очаквам някой да ми намери приятелка. Исках да изразя недоумението си как може една жена да предпочете някой, който очевидно е по-долу в йерархията.

До 139: Това ми е казала и съм го приел, причината според мен е друга (не, не е че съм самовлюбен нарцисист), но така или иначе не мога да я задържа насила до себе си.

До 140: Благодаря ти от сърце. Радвам се, че има хора, които подхождат адекватно към една изповед.

142.   Откъде се почна, докъде се стигна. Авторе, защо просто не издадеш книга? Eй така, едно чиклитче да спретнеш, ще станеш известен и всяка мацка ще ти се лепи. Барабар с оная, дето си харесал, но тя избрала плешивия учител. Бива те от една история, в която описваш как си бил брутално унизен, да изкараш мегаселър с продължение, само прочитайки негативните коментари. ''Ама аз не съм такъв, нещо погрешно сте ме разбрали... '' Искаш ли да ти кажа кой си и какъв си, от всичко прочетено до момента? Ти си един комплексар, който си мисли, че щом има няколко добри, според него, качества, то всяка жена на планетата трябва да примира пред краката му. Или може би не си нищо от това, което описваш, а ти се иска да бъдеш такъв. Ами дерзай, дано един ден наистина бъдеш толкова добър, колкото се виждаш във фантазиите си. Тук един куп хора ти пишат, едни те подкрепят и разбират, други те хулят откровено. И на тебе ти харесва да им отговаряш, даже поименно/по номера. И се обясняваш като първолак. Що за мъж си ти, който се обяснява на някакви непознати коментиращи? Какво те грее мнението на Сульо и Пульо, незнайно от къде? Eто затова си комплексар. Истинският мъж не се обяснява, той знае, че това, което прави е правилно и не се налага да го коригира. Ценностната му система е такава, че няма грешен ход. Написа цяла ода за себе си, колко си качествен и добър и какъв ли не. Остава само снимката да си плеснеш. Истината е, че си недооценен в живота, независимо наистина ли си такъв, или просто се виждаш такъв. Проблемът не ти е в жените, а в ниското ти самочувствие и в нереалната себеоценка. Бил си с актриса, бил си с незнам кой си... И какво от това? Ти си един анонимен писач, такива, каквито сме и ние. И твоето мнение и нашето утре ще бъде забравено. Важното е да знаем кои сме и да вярваме на себе си.

143.   Божичко, как те оплюха тук... Това, което винаги съм намирал за най-привлекателно, дори мога да нарека възбуждащо в отсрещния човек, е интелектът му, това, което е постигнал в живота, и начинът, по който говори. Ти си страшно умен, постигнал си адски много (особено за възрастта си) и говориш изключително интелигентно. Авторе, усещал ли си някога привличане към твоя пол? Питам те, тъй като опитът ми е показал, че повечето жени (особено в БГ) са лекомислени, неоценяващи адекватно човека срещу себе си и непредвидими в характера и действията си. Разбирам, че и ти си го забелязал. Понякога едно момче може да ти даде по много по-пълноценен начин всичко това, от което имаш нужда. Между две момчета може да съществува много по-красива любов и приятелство и да си бъдат много по-силна опора един на друг спрямо момче и момиче. Помисли си вечно ли трябва да си недооценяван. Казвам ти го само като тема за размисъл. :)

M23

144.   Въпросът е какъв човек си и как се държиш. Ти като си търсиш момиче, по йерархия ли я търсиш? Или си даваш сметка, че всеки ден, всяка нощ ще си с нея, ще трябва да се разбирате за готвене, чистене, финанси, почивка, възпитание на децата, покупка на имот, кола, местене в друг град или държава, че тя ще е до теб когато родителите ти умрат, когато детето влезе в болница... За тези неща йерархията не е толкова важна, мускулите не са толкова важни, а фукльовщината ти само ще пречи. От всичко ще разбираш най-добре, другите ще са някакви мухльовци и жена ти ще има да ти бере гайлето и да се чуди как да се оправя сама с всичко докато се любува и на перестия петел.

Хората си търсим разбрани партньори, не обекти на възхищение.

146.   От автора

До 143: За твое съжаление, такива като теб не ме привличат. Дано успееш да намериш мъжка ласка другаде. Успех :)

148.   Обичам ябълки. Пък една круша взе, че се обиди, нали е по-горе в "йерархията"! Е, аз си ям ябълки, не ми пука за крушите, а те гният от висотата на "йерархията" си...

150.   От автора

Понеже съм на почивка и в компанията на местно момиче, реших да поздравя всички хейтъри и да им пожелая весели празници :))

154.   Офф, човек, ти наистина не си добре. Нищо чудно, че момичето не ти е обърнало никакво внимание. В отношенията между хората са важни човешките качества, а не заплатата. Тя е важна, ако отидеш при проститутка. Няма лошо да си умен и образован, но принципно тогава би трябвало да се държиш и най-добре с околните. И това, че някои са ти казали нещата право в очите, не означава, че са хейтъри, защото по твоята логика, за част от тях заплатата ти е джобни пари.

159.   Ако си съгласен, може да се разменим. Аз съм на твоите години, нисък, плешив, със средно образование, беден и жена с две деца. Как ти се струва, кое е по-добре? Всеки гледа това, което няма, и не оценява това, което има, докато не го загуби.

160.   Има толкова много коментари, че сигурно няма и да прочетеш моя, но аз искам да си дам съвета. Жена съм, на 29 години. Имам много опит с мъжете.
Ще започна от там, че ти СИ зубър. Зубър с много добра визия, вероятно изглеждаш и доста секс по това, което описваш. Гарантирам ти, че всички жени харесват високи мъже с яко тяло.
Проблемът ти идва от комуникацията. Времето, което ти си прекарал в учене, някои са го използвали да свалят жени. Изглеждаш страшно неопитен в общуването с жените и правиш брутални грешки. Общо взето, това което описа като активно поведение, изобщо не е такова. Нито знаеш, кога да спреш, нито как да предразположиш жената. Нямаш самочувствие.
Сега ще ти кажа как да се държиш с жените, за да си успешен, но имай предвид, че това е процес. И да се стараеш, ако не си наистина такъв и не се промениш окончателно, се усеща.
В момента изглеждаш обсебващ и отчаян и трябва да престанеш. В отношенията с мъжа трябва да се усеща лекота и непринуденост.
Когато една жена ти каже директно, че е заета и не предложи друг ден и час, това значи, че не иска. Не я търсиш, отдръпваш се. Общуваш с много жени и трябва да си ЛЕЖЕРЕН. Не се дръж като дървен философ да им натрапваш интелекта си, той си личи отдалече, повярвай ми, няма нужда да се афишира, защото звучиш като зубър. Като си кажеш 5 приказки с някой, е ясно кой е интелигентен и кой не е. Не се дръж като на интервю за работа и бъди малко по- разкрепостен.

101-120 от 120