Каза ми че ме обича на втората ни среща?!
Здравейте,

Искам да споделя нещо любопитно. Запознах се с някого (няма значение) в елмаз. Приятен човек, поне на пръв прочит. Обаче... много настоятелен, да не кажа агресивен. От първата среща започна да говори за чувства, а от втората че ме обича и иска да живеем заедно. Както и да е прекратих нещото, но в мен остана любопитството - защо го правеше? Някаква тъпа схема ли е? Избиване на комплекси? Неумение да разграничи харесване от привличане, влюбване и любов? Отчаяност някаква? най-странното е че зад всички тези приказки за чувства прозираше една зле прикрита студенина и умение да те игнорира във всеки един момент когато не си нужна или желана - сигурен сигнал за проблеми някакви.
Какво мислите вие? Случвало ли се е на някого нещо подобно?

Коментари

1.   Мисля,че добре си направила!Повече няма смисъл да коментирам, ясно е, ти си го казала.
Ева

2.   О, там има всякакви психопати...

3.   И на мен ми се случи подобно нещо, пак след запознанство в интернет. Човекът даже рони сълзи когато му казах, че не виждам смисъл да продължаваме и че е прекалено настоятелен (не разбрах обаче истински сълзи ли бяха, защо подсмърчаше по скайп). Според мен по този начин се опитва да те манипулира (както и мен), за да си осигури нещо "сигурно". Може би ти се е случвало когато разбереш, че някой има чувства към теб, след време и в теб да възникнат такива. А пък той ще продължи да си прави каквото си е правил... Мисля, че си постъпила правилно, във всички случаи това не е нормално, след като почти не те познава!

4.   Тъпа свалка на която е помислил, че ще се хванеш. За много момчета думата ''обичам те'' не значи нищо !!!

5.   Маняк..!! :)))))

6.   3 явно си по-умна от мен, защото аз се виждах няколко пъти с него, даже се опитах да го убеждавам, че не може да ме обича, тъй като не ме познава. И от глупост или любопитство реших да проверя... каква е тая тъпа схема. но нали знаете една лъжа като я повториш няколко пъти, тя става истина. и сега въпреки че съм убедена че още от начало за всичко съм била права, и че той е търсил само "бройката" се чувствам някак глупаво, ами точно като бройка, прекарана от някакъв тъп селянин, който е научил пет лафа и ги върти непрекъснато. И ме е яд на себе си, направо ми иде да се изям:(( ти си постъпила много правилно да го отсвириш още в началото, а аз тъпата патка се виждах с него за да си доказвам че съм права... много умно...

7.   Добре де,ти наивна ли си или си просто глупава?Сигурно така свалят вече мъжете-не с подвизи,а с подсмърчане!Егати и мъжа-обича те преди да те е видял и опознал,за 2 дена,за толкова и ще те разлюби!Сигурно е някои много закъсал, сополив романтик!Не му вярвай,че е смешно, та чак тъжно!

8.   да така свалят мъжете вече ..и колкото и да ни се иска да се борят и да свалят по класическия романтичен начин от преди 30 години няма как да стане ..това не е наивност ..просто на всеки му се иска да се почувства щастлив и да намери човека за себе си ...тъпото е защото накрая ние пак сме губещите ..

9.   Аз съм 3. Не си глупава, напълно съм съгласна с 8, просто на всеки му се иска да вярва, че е намерил точния човек и въпреки очевидните доказателства все пак се надява, че е така... Във всички случаи това е един вид опит, който си придобила, и следващия път лесно ще разпознаеш такива "влюбчиви" манипулатори и свалячи.

10.   а може би лъжите наистина излизат по-евтино и изискват по-малко усилия. защо да си правиш труда да се бориш за някой и да доказваш чувствата си, като можеш просто да го кажеш и готово. ако ти повярват, ок, ако не - следващата. то и да ти повярват - пак е следващата, но това е друга работа. направо се замислям дали и аз да не започна да използвам тая тъпа схема:)

11.   Сигурно има и такива жени, които ще клъвнат на тази въдица, но мен ме обижда това елементарно сваляне. Чак толкова загубени и отчаяни не сме. И очи имаме, и интуиция - виждаме, усещаме и разбираме кога човек е искрен.

12.   Интересна тема. Аз съм жена. Не в нета, но се влюбих още като го видях. Така, че ако бях мъж, може би щях да и го кажа още на първата среща. Но в мрежата е 50 на 50 шанса за истина :) Много е относително и различно. А колкото до номер 6 - да не си посмяла да развиваш човекоядство от яд. Разбира се, че трябва да опитваш. Дори и да се окаже грешен избор, това си е твоя избор, започваш да си казваш, че не ти пука и продължаваш пак и може би пак грешиш....не трябва да влачим афекти от предишен опит. Едно клише ама истинско, гледаш ли в миналото, как ще обърнеш поглед към бъдещето. Така, че давай смело....хора всякакви. :)

13.   здравей 12, благодаря за коментара:) какво стана при теб? устоя ли любовта от пръв поглед на времето?

14.   Здравей, искам да ти споделя нещо- женена съм от 1г и се познавам със съпруга си от 4г. Запознахме се чрез наш общ приятел- каза ми на 3тата среща, , че ме обича и аз се изсмях, а то в какво се превърна- Любов. Имаме прекрасно момченце, а той е най- добрия човек който познавам.
Но това което стана с мен, не означава че всички са такива, внимавай!
Поздрави Е...

15.   Според мен двата варианта се различават коренно: първият - когато ти казват, че те обичат защото те искат по-бързо в леглото си и вторият - когато не че обичат точно теб още, но наистина копнеят за любов и наистина им се иска това да си ти. Имам приятелка, която се дразни много от това, много отчаяно и се струва, че някой иска просто да обича и че не обича точно нея, а някаква представа, но как да обича точно нея преди да я е опознал и не е ли това знак, че този човек наистина има желание да обича и предпоставка това да се случи в бъдеще, отколкото шансът това да стане като си с някой с който отношенията ви започват по-студено. А те женкарите се усещат, те не могат да издържат повече от две срещи само на кафе, а и толкова са им много обикновено, докато този другият може да си пише с теб седмици и да излиза с теб и да ти даде време за по-близки контакти.
Л.