Ужасно болезнен цикъл!Помощ!
Здравейте. Обръщам се специално към жените.
Момиче на 20г съм. Водя нормален полов живот с един партьор.
От както ми е дошъл цикълът имам ужасно болезнена менструация преди и по време на цикъл. Пия какво ли не спазмалгон, но спа, аулин, енетра, боскулизин, какво ли не. Дори и на инжекции са ми ги слагали и пак не ми помага нищо. Ходила съм при няколко генеколози и всички ми казват, че след раждането това отшумявало, но не мисля да се реша на тази стъпка, още съм млада и уча. Всеки месец 2-3 дена съм на легло с гадене, повръщане, световъртеж, ниско кръвно, ужасни болки в корема и кръста и така нататък. Нямам 1 месец в който всичко да е нормално. Цикълът ми е редовен. Пробвала съм с хомеопатия, билки, чайове и пак без резултат.
Та въпросът ми е. Има ли някой с подобен проблем? ! Знаете ли това мъчение как може да се спре или поне някакво облекчение? Ще се радвам ако ми дадете съвети какво да направя по въпроса. Благодаря :)

Коментари

1.   Аз съм на Аулин и Нимезил. Само те ме спасяват. Изумително е как при толкова висока процент на жени, страдащи от това, още няма алтернативно лечение или поне в България. Чувала съм за терапия с пиявици, но във Франция и Германия.

3.   Здравей. Много жени имат болки, но такива като теб, които имат и световъртеж и гадене, положението е доста по-неприятно. Когато ми идва, за да избегна болките, ям сутрин по-малко лимон, ако не ти харесва, пий чай с лимон или си направи вода с лимон. Потърси и други начини в интернет. Посъветвай се с още гинеколози. Късмет :)

4.   Имах същия проблем. Откриха ми поликистоза и ми изписаха противозачатачни. Направо ми спасиха живота! Вече почти не ме боли, не ми се гади... въобще е перфектно! Питай лекарката си да е удачно и за теб. Защото на някои жени хапчетата не им понасят, но аз имах късмет.

5.   Пробвай с Ibuprofen - но през 2 часа. Вземи от този с повече активна съставка. Не надвишаваш ли максимумът на ден, няма проблем. Така първите 2-3 дни, после не е нужно толкова много хапчета да гълташ. Ползвам го вече 14 години, иначе съм припадала от болка. Продава се свободно, без рецепта. Дано ти помогне....

6.   Към другите коментари бих добавила да приемаш магнезий, за да се отпусне мускулатурата в коремната област и кръста (което всъщност е причината за болките там), както и витамини от групата B (B6, B12). За да не ти се вие свят и да не ти е ниско кръвното пий повече вода и яж черен шоколад в тези дни. И си почивай на топло до колкото е възможно, разбира се. При мен това работи освен хапчетата (спазмалгон, no spa). Успех!

7.   Аз също имам ужасно болезнена менструация, по скоро имах. Започнах да бия редовно билката бял равнец и вече не ме боли като преди много по-добре е. Освен за регулиране на менструацията, помага и за пречистване на кръвта, както и за много други проблеми, така че ако искаш пробвай не губиш нищо няма и да си навредиш.

8.   И аз съм така, само Кафетин менструал помага...

9.   Вземи си разтворими таблетки магнезии с комбинация на витаними от група Б. Слагай бутилка с топла вода на коремната област и се обличай топло. Да, след раждане може да се оправиш, но си малка още. Затова намери добър лекар, който няма да сметне проблема ти за глезотия, а ще ти обърне внимание. Това един ден може да попречи на работата ти и ежедневието ти като цяло, затова се опитай да намериш верният начин да си щастлива и добре физически в тези дни от месеца.

10.   Имам същия проблем, интересното е, че е през 3 месеца, тоест всеки трети месец ми ставаше адски лошо, дори съм припадала от гадене и ниско кръвно. Помагат ми най-добре едни хапчета, казват се Кафетин менструал.

12.   Същата история съм. Тази болка не се търпи. Пия по много хапчета и това ме спасява. Първия ден ми е ужасно болезнен. Пия около 12 хапчета спазмалгон. Първите 4-5 ги взимам за около 1-2 часа. Пия едно чакам 15-20 минути ако не ме хване пия още едно и още едно и т. н. Втория ден е доста по-лек и пия по едно-две, понякога даже и не пия. И всички, които обясняват как не е полезно, просто не могат да си представят болката... Първия път като ми дойде (бях на 11-12 години) цял ден повръщах, болката беше толкова ужасна, че чак припаднах. От тогава до ден днешен карам на хапчета. Вярно е, че организма свиква и дозата се увеличава с времето, но аз лично не мога да го изтърпя. Само течен аулин не ти препоръчвам да пиеш
Ж23

13.   И аз съм точно по същия начин, на твоята възраст, на мен ми помогна Неоменор - нещо като хранителни добавки за болезнена менструация на билкова основа, изключително съм доволна от този препарат, понежее е абсолютно безвреднен и безопасен. Много добре ми се отрази още първия месец след като го пих. Ичезват всики предменструални симпотими и като цяла не ми се гади и не повръщам, но все пак отново имах слаби коремни болки, които с леки обезболяващи отшумяват и въобще картинката е малко по добре всеки месец. И аз като теб съм ходила на генеколок поради тази причина, прегледаха ме, но при мен нямаше никъви проблеми, менструацията ми е редовна, нямам кисти на ячниците, не водя полов живот. Генеколога тогава ми предписа като лечение контрацепция, която трябваше да пия три месеца и евентулано това да подобри нещата, дам вярно всички симптоми изчезнаха и помага, но след като го спрях симптомите отново започнаха.

15.   Мила, отиди на остеопатия! Имам приятелки, които са ходили и казват, че помага страшно много. Прочети в интернет. Аз съм по същия начин като теб буквално и другата седмица ще ходя и силно се надявам да ме отърват от мъките! Успех!

17.   Здравейте, имам абсолютно същия проблем болезнена дисменорея(цикъл).Искам да помогна и аз като ви кажа че подкрепям с две ръце да се лекувате с Неоменор,лично аз го пия от няколко дни и вече ми помага,защото ми дойде днес и се чуствам много по-добре от както досега е било.Почти не усещам че имам цикъл,а моите сиптоми досега винаги са били гадене,повръщане,силни контракции даже последния път се стигна до бърза помощ и ми биха инжекции.Този месец е различно,защото ходих на гинеколог и ми предписа Неоменор и за първи път се чуствам добре.Естествено има получих някакви леки спазми,но съвсем леки и ги потуших с Кафетин Менструал.Все пак от първия месец не очаквам да ми мине всичко,но наистина силно препоръчвам Неоменор помага много.Също така съветвам всички момичета имате ли тежка менструация лекувайте се на време не отлагайте лекар,защото това е женски проблем който трябва да се лекува не да се притъпява болката само с обезболяващи.Успех на всички,искрено се надявам да съм помогнала !!