Ударих гредата с жена
Здравейте. Моята история е следната. Мъж съм на 26 години, имах 3 годишна връзка преди това, но беше съпътствана от много болка и страдание и от 2-те страни. Излизах с други жени след това, само за разнообрази и с цел да забравя бившата си. През октомври месец започнах да излизам с едно момиче като на шега, но нещата станаха сериозни и започнах да се влюбвам в нея. Страшно красиво, лъчезарно момиче, с много добър характер. Всичко изглеждаше прекрасно до днес, след като не разбрах едно нещо.
Предишното гадже на това момиче е много заможен, по-скоро баща му е бил. Болен е от рак на стомаха, това го знам още от началото, лекува се в Германия от 3 години и от толкова време реално, тя не го е виждала. Него са го съпътствали и много други лични проблеми като смъртта на баща му от инфаркт преди 1 година и смъртта на най-добрият му приятел. Оказа се, че той и бил предложил брак, годежен пръстен преди да отиде да се лекува там, преписал и е апартамент и джип Инфинити. 2 години са били във връзка от разстояние, след което тя твърди, че няма нищо между тях и до момента, в който се срещна с мен. Нямала чувства, не го обичала, просто комуникирали само и само, да не посегне сам върху живота си, понеже е с лабилна психика, което е нормално след нещата, които преживява. Тя го е блокирала от фейсбук, отдавна не си комуникират по телефона, просто си пишат общи неща във вайбър от рода: как си и т. м, само и само да се увери, че се лекува.
Снощи той е влезнал във фб от друг профил и е разбрал, че има друг в живота и от наша обща снимка.
Започна да я заплашва, че ще хвърли страшно много пари, за да ме пребият, осакатят и направят инвалид. Написа и най-грозните думи по телефона и тя страшно се уплаши както и аз.
Казах и, че бих стоял до нея и че бих поел какво ли не, само и само да съм с нея. Той е много властна натура, притежава я физически и психически, заради парите си естествено. Каза ми, че притежавал като наследство от баща му 6-7 милиона евро. Което ме води до мисълта, че с тия пари няма абсолютно никакъв проблем, да ми направи каквото и да било.
Мене ме боли от факта, че явно ме е излъгала и все още е била във връзка с него или поне му е давала повод да се чувства така, което аз не го знаех и нямах никаква представа. В началото твърдеше, че е просто бившо гадже, към което изпитва само съжаление заради неговата болест и нямала абсолютно никакви чувства към него.
Каза, ми, че щяла да приключи взаимотношенията си с него, след като се върна след 10 дни, но по погледа и езика на тялото, мисля, че не и вярвам и наистина има чувства към този.
Моля дайте ми съвет, какво да правя. Да се боря ли за нея, да опитам всичко от себе си или да избягам като страхливец?

Коментари

2.   Трудно може да се каже но има такава вероятност все пак да изпитва нещо към него, възможно е да е било и от съжаление, обаче някак си знам ли толкова време да подържат връзка от разтояние вероятно той се е надявал на нещо. За теб според мен най добре ще е да избягаш и не за десет дена а за повече докато си сигурен че вече няма заплаха защото дори тя да приключи с него той наистина може да ти навреди.

3.   То съжалението е едно нещо, ама да вземеш апартамент и джип и да отвърнеш само със съжаление хич не върви. Тя просто го използва и човекът е напълно прав да се чувства измамен. Само дето би трябвало да се сърди на нея, а не на теб, защото проблемът е в нея. Ако не беше ти, щеше да е друг на твое място. Кажи и да му върне всичко, което е взела и да му каже, че изпитва само съжаление. Ще видиш как на секундата ще ти се изблещи и това ще е краят между вас. По-добре да е така, не ти трябва връзка с такъв човек.

4.   Чакай сега, това че онзи си е въобразил, че я притежава, не означава, че тя му е дала повод. Глупаво е и да вярваш, че просто е изчезнал от сърцето й, но явно иска да е с теб.

5.   Според мен я зарежи. Не се знае дали е била напълно искрена с теб, но дори да е, не си струва да те пребият и осакатят заради едно момиче, и то което познаваш от 3 месеца. Не го знаеш онзи, може да са му сериозни заплахите. А тя колкото и да е прекрасна, ще си намериш по-хубава. :)

6.   Като се е продала, значи онзи момък я притежава. А тя се е продала на 100%. Той просто си я е купил като стока, каквато явно е. Примерно ти си купуваш скъпа играчка (каквато е тази мома), поставяш я в някой шкаф за по-нататъшно ползване докато си извън дома. В един момент виждаш в социалната мрежа на снимка шкафът празен, а играчката в ръцете на някой друг.... Какво би направил? Не би ли направил всичко възможно за да си върнеш играчката, не би ли набил другото дете (образно казано)? Ами би го направил. Всеки би го направил. Така, че момъкът си иска живата играчка обратно и това е. Съвсем нормално е. Тя му е притежание доживот. Остави я да се оправя и не се филмирай. Колкото и да ти разправя, че ще приключва отношение - не може. Тя е купена стока. Тя няма право на мнение, на глас, на нищо, тя е притежание на онзи човек. Край.

7.   Според мен не си заслужава, веднъж излъгала ли те е, ще те излъже отново. Жените днешно време гледат само портмонето и това е. Някой биха казали, че има и такива които не обръщат внимание. Но това не е истина, просто са по-добри в това да го прикриват. Не си заслужава....

8.   ''преписал и е апартамент и джип Инфинити''-тя явно не е имала нищо против и не иска да ги изгуби, но в същото време ходи с друг мъж. Нали се сещаш за какво става въпрос. Парички и жена=проблеми за теб.

9.   Според мен това момиче няма кой знае какви чувства към въпросното бившо гадже, защото ако имаше повярвай ми, щеше да те остави и да го чака като види той колко "много" би направил за нея. Чисто и просто, от моя гледна точка, тя го прави от съжаление, но я е страх да го остави, не само заради лабилната му психика, ами и заради това да не ви посегне по някакъв начин. Не мисля, че този човек ще си използва останалите 6-7 милиона, за да ви навреди, просто е бил ядосан на момента

10.   Сложно! Мисля да ти дам като съвет, първо да не се страхуваш. Може би трябва да оставиш на този етап нещата, малко в покой.

11.   Явно не случайно е в леглото,такива мърши просто да са в правилната държава в лагери,правилно са създавани такива през комунизма,грешните хора са били там.

14.   И ти можеш да си отмъстителен, но не падай на тяхното ниво(макар че аз никога не прощавам). Не се страхувай от нищо. Всички сме смъртни, всеки заслужава съдбата си... , но той вече е получил каквото трябва!
А момичето мисля че не е било никога искрено с теб. Поредното доказателство че парите не носят щастието... да се качва на Инфинитито и да върви на май...

15.   Остави я. Виж ако има отправени заплахи към теб, отиди я полицията и раздухаха новината сред медиите. Ще стане добър скандал. И ако го видиш, погледни го в учите и му кажи:
- Виж, аз може да нямам джип, къща, 6-7 милионна, апартаменти, връзки, добър външен вид и мускули, но знаеш ли, какво още нямам? Рак! - и си плюй на петите. Онзи ще пукне от яд, ами буквално може бе да пукнне, което не е толкова лошо.
11 - Лагери за онкоболни? Кви ги приказваш, бе човек?

16.   А дали има вероятност да не е бивш и тая да ви премята и двамата?

17.   Аз съм била в твоята ситуация, само че приятелят ми имаше връзка с много богато момиче, което беше в чужбина за да се грижи за болния си баща. Да, ама стана, така че се влюбихме много набързо, заживяхме заедно и той ме помоли да продължи да си говорят, понеже е много признателен на семейството й (те бяха платили цялото му висше образование в чужбина) пък и му беше мъчно за момичето, което тъкмо тогава загуби и баща си и най-добрия си приятел. Аз не съм звяр и се съгласих да не и казва нищо за нас, докато тя се прибере при семейството си и се успокой, но нещата започнаха да се протакват. Когато разбра за моето съществуване момичето изпадна в истерия, започна да звъни посред нощ, да заплашва, че ще се самоубие и приятелят ми през вечер хвърчеше с колата към тях. От начало ги съжалявах и двамата, нея ясно защо, а него... какво да го правя, ако нямаше съвест и не беше добър човек нямаше да го обичам. Обаче в един момент и тя започна да ме заплашва - с побой, че ще ме остави без работа и ей такива. Запазих си всички съобщения и говорих с приятел адвокат, пуснахме сигнал в прокуратурата за ограничителна заповед на базата на съобщенията. Междувременно казах на приятеля си какво съм направила и той много се ядоса, аз съм била луда. Много се обидих, значи тя като се самоубива търчи, а мен като ме заплашва кучета ме яли. На другия ден вече си бях събрала багажа и му казах, че на мен ми трябва мъж, а не курва и е свободен да ходи да се ебе за магистратура ако иска. След 2, 3 дни ми се обадиха от полицията, общо взето ми прочетоха молбата ми, за да я потвърдя и ми обясниха, че ще извикат момичето на разговор, ще и обяснят, че при втори сигнал ще и пуснат ограничителна заповед и ще и образуват досие (от тогава ни звук, ни буква). След още 2, 3 дни и приятелят ми ми се обади да се извини, от тогава сме си заедно, а момичето година по късно беше вече омъжена и с детенце т. е. не се гръмна или метна от някъде

18.   Всичко е ясно като бял ден. Тя е била с него заради парите, и го чака да се гътне, за да може спокойно да се замота с друг. Но хубавото в цялата история е, че сте от едно тесто и тя е точно за теб.

19.   От автора. Положението в момента ми е следното. Момчето и се извини за думите и заплахите. Казал и е, че заслужава да е щастлива и че е благодарен за това, че е била с него в най-тежките му моменти. Реших да изчакам и да видя какво ще стане като той се върне и те се срещнат. Имам право да и вярвам и да и дам шанс да разговарят според мен. Ако нещата се объркат - тя направо ще ме остави или аз нея. Друго няма какво да се случи, а и жени много. Никога не съм чувствал липса от женско внимание, а и живота ми няма да свърши.
До коментар 7. Права си, че жените гледат портфейла, но и мъжете гледаме парите също. Всеки предпочита да е финансово стабилен и да живее като цар пред бедността и мизерията. Аз имам достатъчно доходи, за да живея добре, както и момичето, с което съм.
Ако тя беше меркантилна и се интересуваше от парите му щеше да си кара джипа в момента и да живее в апартамента. Но не го е направила и е оставила всичко като паметник.
До 18. Май не си прочел нещо или просто можеш да се обосновеш, защо мислиш, че го е чакала да се гътне и, че аз и тя сме от едно тесто.
Благодаря за мнението на останалите!

20.   От автора. Положението в момента ми е следното. Момчето и се извини за думите и заплахите. Казал и е, че заслужава да е щастлива и че е благодарен за това, че е била с него в най-тежките му моменти. Реших да изчакам и да видя какво ще стане като той се върне и те се срещнат. Имам право да и вярвам и да и дам шанс да разговарят според мен. Ако нещата се объркат - тя направо ще ме остави или аз нея. Друго няма какво да се случи, а и жени много. Никога не съм чувствал липса от женско внимание, а и живота ми няма да свърши.
До коментар 7. Права си, че жените гледат портфейла, но и мъжете гледаме парите също. Всеки предпочита да е финансово стабилен и да живее като цар пред бедността и мизерията. Аз имам достатъчно доходи, за да живея добре, както и момичето, с което съм.
Ако тя беше меркантилна и се интересуваше от парите му щеше да си кара джипа в момента и да живее в апартамента. Но не го е направила и е оставила всичко като паметник.
До 18. Май не си прочел нещо или просто можеш да се обосновеш, защо мислиш, че го е чакала да се гътне и, че аз и тя сме от едно тесто.
Благодаря за мнението на останалите!

21.   "Ако тя беше меркантилна и се интересуваше от парите му щеше да си кара джипа в момента и да живее в апартамента. Но не го е направила и е оставила всичко като паметник. "

Да, ама едно показно усвояване на подаръците би се приело като приемане на връзката, а тя се е отказала от него. Обаче и не ги връща, нали? Не казваш колко години са били във връзка преди това, освен 2 годишната виртуална накрая. А като са се запознавали, тя сигурно не е знаела, че е богат? Прочети си последния коментар и може да видиш защо казах, че сте подходящщи един за друг. За без пари - толкова обосновка, че и аз понякога съм меркантилен.