Имаме различни интереси
Здравейте,

Историята ми е следната... от известно време се виждам с едно момиче, което доста ми допадна защото характерите ни се доближават и мислим по един и същ начин относно живота и т. н.
Не мисля че излизаме толкова често за да мога да го преценя от сега, но ме притеснява това, че сякаш нямаме общи интереси и не знам ако се задълбочат нещата дали няма да си омръзнем бързо.

Ще дам няколко примера: професиите ни са коренно различни, обличаме се в различни стилове, слушаме различна музика, нямаме общи хобита...

Всичко това ме притеснява защото с бившата ми приятелка си пасвахме по всички тези неща и правихме всичко заедно, но по характер бяхме много различни, което накрая доведе и до раздялата ни.

Та въпроса ми е има ли защо да се притеснявам? С времето може би ще намерим общи интереси? Или ще трябва да правим компромиси един с друг?

Коментари

1.   С приятеля ми също нямахме общи хобита, но с времето изградихме такива. А също така и всеки е толерантен към интересите на другия и взаимно се учим на нови неща без да си досаждаме. По-важното е, че си допадате като характери, около което ще се навържат и останалите неща. Връзката като цяло е компромиси и съобразяване така или иначе... Не го мисли чак толкова. Ако сте един за друг, хобитата няма да са от особено значение.

2.   Зависи от много неща. Наскоро имах 2-3 срещи с едно момче, което е убедено, че мислим сходно и характерите ни са почти еднакви. Но истината е, че гледаме в съвсем различни посоки. Той е много мил, но за мен е тип вечното момче. Твърде ми е вятърничав. Пак зависи от разликата във вашите хобита и професии, но ще го кажа така. Ако хобито е в областта на спорта, очакванията ще са партньорът да е енергичен. Ако обича да пътува, ще се надява да си приключенски настроен. Ако обича да чете, ще иска да открие в теб един интелигентен и разсъждаваш човек. И много други. Идеята ми е, по това, което обича да прави ще разбереш какво търси. И след това сам ще си прецениш дали можеш да бъдеш такъв партньор или не.

Ж20

3.   Споко, противоположностите се привличат. Иначе прекалено бързо ще си омръзнете

4.   Според мен, най-важни са основните виждания за живота. Ако имате допирни точки там, не се притеснявай. Виж как ще се развият нещата. Никой не може да ти даде гаранции. Просто опитай. ;)

5.   Ами направи си извода, с бившата еднакви хобита и се разделили... времето ще ти покаже.